Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Taniej to na pewno nie wyjdzie, poza tym drobiazg: Trzeba mieć wystarczająco wysoki garaż, by pod tym nie kucać.

 

Widziałem takie podnośniki dla amatorów o nośności do 3,5 t za około 6000 zł, na pewno wygodniej się z tym pracuje niż w kanale. Masz racje ograniczeniem na pewno jest wysokość garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Prosiłbym o analizę projektu płyty fundamentowej. (dom parterowy bez poddasza użytkowego)

Chciałbym się dowiedzieć gdzie tam znajdują się takie parametry jak przekrój prętów zbrojeniowych oraz rozmiar oczka siatki?

Druga sprawa, która mnie nurtuje to "beton podbudowy" czy jest konieczny? jeżeli tak to jaką ma mieć grubość?

 

Z góry bardzo dziękuję.

 

projekt_plyty.jpg

Edytowane przez robertson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chodzi o boki z XPS. Czy przy robieniu wanny z XPS muszą boki być ze specjalnych kształtek. Czy można zastosować taki sam XPS jaki będzie pod płytą. Jeśli tak to jak zrobić taki tracony szalunek. Kleić do XPS który będzie pod płytą.

Druga sprawa drenaż. Czy można go wykonać w późniejszym czasie po wykonaniu SSO gdy będzie też opaska przeciw wysadzinowa robiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu rozpoczynam PF i proszę o potwierdzenie, czy o wszystkim pamiętam:

- przepust na prąd - AROT 75mm

- dwa przepusty - brama, domofon itp - arot 50mm

- woda główna - PE 63 mm przepust (podobno lepsza niż arot)

- woda na ogród - PE 50 mm

- pod jednym dodatkowo AROT 50

- bednarka wokół budynku + arotem pod skrzynkę

 

KOMINKA i GWC nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu rozpoczynam PF i proszę o potwierdzenie, czy o wszystkim pamiętam:

- przepust na prąd - AROT 75mm

- dwa przepusty - brama, domofon itp - arot 50mm

- woda główna - PE 63 mm przepust (podobno lepsza niż arot)

- woda na ogród - PE 50 mm

- pod jednym dodatkowo AROT 50

- bednarka wokół budynku + arotem pod skrzynkę

 

KOMINKA i GWC nie mam.

 

Pamiętaj żeby przepusty były jak najkrótsze i bez ostrych łuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem w tym temacie już, ale za cholerę nie mogę teraz odnaleźć (sory za powielanie)

 

robię podbudowę płyty (wymiana 1,2 m gruntu) i od razu myślę czy wsadzić gdzieś bednarkę na tej głębokości lub nawet trochę głębiej, czy spokojnie później pod drenażem otokowy położyć i polecieć z niego do skrzynki (czyli na głębokości ok 40 cm pod płytą np)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu rozpoczynam PF i proszę o potwierdzenie, czy o wszystkim pamiętam:

- przepust na prąd - AROT 75mm

- dwa przepusty - brama, domofon itp - arot 50mm

- woda główna - PE 63 mm przepust (podobno lepsza niż arot)

- woda na ogród - PE 50 mm

- pod jednym dodatkowo AROT 50

- bednarka wokół budynku + arotem pod skrzynkę

 

KOMINKA i GWC nie mam.

Mam jeszcze przepusty na dolne źródło pompy ciepła (kotłownia). Na etapie budowy bowiem nie byłem pewien czy ogrzewanie prądem 'da radę' finansowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kretyństwo i idiotyzm jak ktoś raz na dwa lata używa kanału ale są różne zboczenia :)

 

a tam raz na 2 lata... kilka/kilkanaście razy w roku - 6 auta w rodzinie wiec co chwile jest w użytku :-)

A w dodatku do kanału można coś schować :-)

 

Kanał bedzie oddylatowany od płyty - sciany przewidzieli 20zm + ocieplenie wiec nie ma żle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem w tym temacie już, ale za cholerę nie mogę teraz odnaleźć (sory za powielanie)

 

robię podbudowę płyty (wymiana 1,2 m gruntu) i od razu myślę czy wsadzić gdzieś bednarkę na tej głębokości lub nawet trochę głębiej, czy spokojnie później pod drenażem otokowy położyć i polecieć z niego do skrzynki (czyli na głębokości ok 40 cm pod płytą np)?

 

Zakop glebiej, bedzie wieksza rezystancja. Zalezy tez jaki grunt, ale raczej nizej jest bardziej wilgotny i tym samym lepiej przewodzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakop glebiej, bedzie wieksza rezystancja. Zalezy tez jaki grunt, ale raczej nizej jest bardziej wilgotny i tym samym lepiej przewodzący.

dzięki za odp.

 

woda jest wysoko więc fakt będzie znacznie lepiej. Tylko nie wiem czy koniecznie jest otokowy i czy kilka metrow bednarki by nie wystarczyło skoro niektórzy tylko 3 m szpile wbijają i git niby.

 

a co do włókniny (geo czy agro - różne nazewnictwa) dawaliście jakieś super gęste? widziałem taką 100 g/m2 piach ma oddzielać od czarnoziemu więc chyba super wytrzymała być nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ruszam z podłogą na płycie. Płyta na 10 cm xps-sie, na nią chce dać 2x8 grafitowego (warto grafit, czy biały styknie) styro 100-tki i w związku z tym mam do Was parę pytań:

1. Dawaliście folie pod styropian?, czy tylko folia na styro.

2. Jaka grubość wylewki dla 16 cm warstwy styro składającej się z dwóch warstw. Gdzieś czytałem, że im grubszy styro i im więcej warstw tym grubsza musi być wylewka. Ktoś kojarzy temat?

3. Czy mając płytę trzeba łączyć izolację przeciwwilgociową pionową z poziomą (czy w ogóle ją robić?). Na zewnątrz płyty jest folia, pod ścianami mam grubą folię plastikową, łączyć to, jest sens?

 

Literatura branżowa ma rozdwojone zdanie, jaka jest wasza opinia?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ruszam z podłogą na płycie. Płyta na 10 cm xps-sie, na nią chce dać 2x8 grafitowego (warto grafit, czy biały styknie) styro 100-tki i w związku z tym mam do Was parę pytań:

1. Dawaliście folie pod styropian?, czy tylko folia na styro.

2. Jaka grubość wylewki dla 16 cm warstwy styro składającej się z dwóch warstw. Gdzieś czytałem, że im grubszy styro i im więcej warstw tym grubsza musi być wylewka. Ktoś kojarzy temat?

3. Czy mając płytę trzeba łączyć izolację przeciwwilgociową pionową z poziomą (czy w ogóle ją robić?). Na zewnątrz płyty jest folia, pod ścianami mam grubą folię plastikową, łączyć to, jest sens?

 

Literatura branżowa ma rozdwojone zdanie, jaka jest wasza opinia?

 

Z góry dziękuję.

 

1) Nie, w jakim celu skoro masz już folię pod płytą fundamentową

2) Ja robię wylewkę 8 cm, ze względu na akumulację, styropian grafit dach podłoga 2 x 5 cm

3) Ja nic nie robię i nie łączę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam

 

Ruszam z podłogą na płycie. Płyta na 10 cm xps-sie, na nią chce dać 2x8 grafitowego (warto grafit, czy biały styknie) styro 100-tki i w związku z tym mam do Was parę pytań:

1. Dawaliście folie pod styropian?, czy tylko folia na styro.

2. Jaka grubość wylewki dla 16 cm warstwy styro składającej się z dwóch warstw. Gdzieś czytałem, że im grubszy styro i im więcej warstw tym grubsza musi być wylewka. Ktoś kojarzy temat?

3. Czy mając płytę trzeba łączyć izolację przeciwwilgociową pionową z poziomą (czy w ogóle ją robić?). Na zewnątrz płyty jest folia, pod ścianami mam grubą folię plastikową, łączyć to, jest sens?

 

Literatura branżowa ma rozdwojone zdanie, jaka jest wasza opinia?

 

Z góry dziękuję.

1.Folia na styro pod wylewke jedynie.

2 .Zależy czego oczekujesz,jak akumulacji to 8-10cm

3.Ja nie mam ani jednego ani drugiego,dla mnie izolacja pionowa i pozioma to styro jedynie.

Oczywiście pod bloczkami mam taśmę ale jedynie profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę miał chudziaka ani tym bardziej folii pod styropianem, tylko nad nim pod wylewaną płytą. Opaskę a także drenaż zrobię dopiero po SSO. Mam dosyć płytko wybrane, więc nie chcę tego poniszczyć. Na płytę o powierzchni 100 m2 oraz o 1m większy wykop weszło 140T ubitego piasku. Mam go ok. 40 cm grubości

Teraz szukam AROT 75 i czy można tylko kupić go w kręgach 25m. Chciałbym dać dwa przepusty z AROT 50, ale jak kupię AROT 75 w kręgu to zamiast 50 dam 75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...