Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak można pomylić się o 4m3 (jakieś 15%) materiału przy tak nieskomplikowanym elemencie, jak płyta ??

witam mam pytanie dostałem projekt mojej płyty, konstruktor założył 30cm betonu ale w tym mam 6ton stali .

dom z pełnym piętrem, silka 24cm.

warunki geologiczne ok piasek, brak szkód górniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam mam pytanie dostałem projekt mojej płyty, konstruktor założył 30cm betonu ale w tym mam 6ton stali .

dom z pełnym piętrem, silka 24cm.

warunki geologiczne ok piasek, brak szkód górniczych

 

Niezły bunkier. Nie kojarzę kto tu ma płytę z pełnym piętrem ale ktoś może się wypowie. Wiadomo ze trochę większe obciążenie ale 30cm i 6 ton stali... sporo. Stropy to dwa monolity?

 

Projekt zamienny to max 1500 zł a kilka cm betonu mniej i np zbędne z 2 tony stali to się zwróci ze sporą nawiązką. Może warto komuś nawet dać to do przeliczenia za kilka stówek przed samą zmianą projektu. Wyślij nawet do wglądu projekt do pana Sochy to ci pewnie z palca za free odpisze czy się da czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj u sąsiada lali płyte - dom 15 x 9,3m z poddaszem użytkowym

4,5t stali...10cm chudziaka...32cm płyta (weszło 50m3 betonu)...na płyte ma być 4warstwy pustaków fundamentowych i na nich wieniec - wtedy wyjdą z ziemi. O dziwo nie dali zadego ocieplenia - firma mówiła ze po co ociepli się po bokach jak tradycyjny fundament.

 

i tak się zastanawiam bp u mnie (zaraz za płotem) ma być 10cm chudziaka, 12cm XPS i płyta 25cm - jak widać co projektant to inna wizja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa ta płyta u sąsiada:)

 

Wg MNie te mega zbrojone płyty, o grubości 30 cm i więcej (bunkry) robią konstruktorzy, które mają małe doświadczenie i na płytach się nie znają. A jak się nie znam i nie mam pewności to dla bezpieczeństwa dorzucę kilka ton stali i kilka cm betonu itp.

Ja robiłem dwa projekty indywidualne, w pierwszym konstruktor dał mi 30 cm, do tego dwie stopy fundamentowe..kosmos.

W drugim projekcie płyta już normalna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły bunkier. Nie kojarzę kto tu ma płytę z pełnym piętrem ale ktoś może się wypowie. Wiadomo ze trochę większe obciążenie ale 30cm i 6 ton stali... sporo. Stropy to dwa monolity?

 

Projekt zamienny to max 1500 zł a kilka cm betonu mniej i np zbędne z 2 tony stali to się zwróci ze sporą nawiązką. Może warto komuś nawet dać to do przeliczenia za kilka stówek przed samą zmianą projektu. Wyślij nawet do wglądu projekt do pana Sochy to ci pewnie z palca za free odpisze czy się da czy nie.

Witam tak stropy to dwa monolity.Dom jest parterowy tylko na środku jest pełne pietro 60m2.

Moje pytanie czy to jest norma z tą stalą bo jak dla mnie to dużo. Jak czytam posty to nikt nie ma takiego tonażu przy 100m2 płyty.

Jak znajdę Pana Sochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak stropy to dwa monolity.Dom jest parterowy tylko na środku jest pełne pietro 60m2.

Moje pytanie czy to jest norma z tą stalą bo jak dla mnie to dużo. Jak czytam posty to nikt nie ma takiego tonażu przy 100m2 płyty.

Jak znajdę Pana Sochę?

 

Wpisz w google Wojciech Socha St-Projekt bo ta płyta to chyba pod pas startowy :) Jeszcze jak piszesz, że pełne piętro tylko na części domu to już w ogóle chyba poniosło konstruktora...

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązaliście problem wjazdu do garażu, z wystającym sporym kawałkiem płyty. U mnie to aż 5m :/

 

Dla bramy segmentowej znalazłem tylko rozwiązanie u Hormanna (montowana z licem ściany/zamykanie na końcówkę płyty/XPS a nie za otworem). Ale interesuje mnie głownie sprawa samego XPS-u. Co na wierzch dawaliście. XPS co jak co się ugnie pod samochodem. Gdzieś tu widziałem kogoś foty ale nie mogę tego znaleźć. Wydawało mi się, że kładł na to gres, co mi się trochę w głowie nie mieści (właśnie z powodu ów elastyczność) ??

 

Może XPS700 :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bramę w licu, montaż zbyt skomplikowany nie jest. A na xps przyklejone płytki. Radzę przed przyklejeniem płytek zakołkować xps do płyty i zrobić 2x klej z siatką, i dopiero kleić płytki.

 

Tak, będę miał montowaną bramę na równo ze ścianą... ale naprawdę nic się nie dzieje z płytkami danymi na taki XPS? To było by najlepsze rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będę miał montowaną bramę na równo ze ścianą... ale naprawdę nic się nie dzieje z płytkami danymi na taki XPS? To było by najlepsze rozwiązanie :)

 

Po pół roku odpadła jedna płytka w całości bez kleju, przykleiłem na nowo... Jak coś się będzie więcej dziać na pewno napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bramę w licu, montaż zbyt skomplikowany nie jest. A na xps przyklejone płytki. Radzę przed przyklejeniem płytek zakołkować xps do płyty i zrobić 2x klej z siatką, i dopiero kleić płytki.

 

Masz wylewkę w garażu? Ja będę miał, ale wylewkarze coś nie chcą się tykać wylewki do lica ściany przy wjeździe do garażu. Chcą kończyć po wewnętrznej części ściany wjazdowej. Rozwiązanie wjazdu do garażu lekko spędza mi sen z powiek :) Płyta na 10 XPS, a na płycie będzie w garażu jeszcze ok 10-15 cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wylewkę w garażu? Ja będę miał, ale wylewkarze coś nie chcą się tykać wylewki do lica ściany przy wjeździe do garażu. Chcą kończyć po wewnętrznej części ściany wjazdowej. Rozwiązanie wjazdu do garażu lekko spędza mi sen z powiek :) Płyta na 10 XPS, a na płycie będzie w garażu jeszcze ok 10-15 cm styro.

 

Nie mam, a po co ci ta dodatkowa warstwa styro i wylewka w garażu?

Niech robią do lica i nie marudzą, jak ma pęknąć to pęknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...