Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami z układaniem XPS na chudziaku?

Czy według Was kolejność: ułożenie "dna", ułożenie zbrojenia, przyklejenie/ułożenie boków jest dobrym rozwiązaniem?

Czy zakłady folii pod styrodurem warto czymś skleić? Jeśli tak, to czym?

http://images78.fotosik.pl/824/690250a9abc2878dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami z układaniem XPS na chudziaku?

Czy według Was kolejność: ułożenie "dna", ułożenie zbrojenia, przyklejenie/ułożenie boków jest dobrym rozwiązaniem?

Czy zakłady folii pod styrodurem warto czymś skleić? Jeśli tak, to czym?

http://images78.fotosik.pl/824/690250a9abc2878dmed.jpg

 

XPS czy styrodur ?.Nie rozumiem. Chyba, że masz to i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS czy styrodur ?.Nie rozumiem. Chyba, że masz to i to.

 

A ja mam Styropian ekstrudowany :p

 

Zrób wannę bo będziesz widział do cczego mierzyć i układać niż potem poprawiać. O przycinaniu centymetrów bo coś za długie albo za krótkie to szkoda zabawy i się flustrować. Folia na XPS-a i wywiń na boki.

 

Poza tym jak ułożysz boki do ławic to będziesz miał pewność, że jesteś w osiach etc.

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Folii chciałem w ogóle nie dawać pod płytą, ale jest niestety wymagana jest warstwa poślizgowa (możliwa II kategoria terenu górniczego jeśli kopalnia uzyska koncesję na wydobycie).

 

Myślałem, żeby boki przykleić dopiero po ułożeniu zbrojenia, żeby ich nie zniszczyć podczas prac zbrojarskich i dodatkowo mieć lepszy dostęp (np. do układania U-bigli pomiędzy górną i dolną siatką). Będę musiał jeszcze raz przemyśleć chronologię prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby boki przykleić dopiero po ułożeniu zbrojenia, żeby ich nie zniszczyć podczas prac zbrojarskich i dodatkowo mieć lepszy dostęp (np. do układania U-bigli pomiędzy górną i dolną siatką). Będę musiał jeszcze raz przemyśleć chronologię prac.

 

Układanie bigli nie jest problemem. Maty ułożysz krócej przy krawędzi, z większym zakładem w środku, bigle wkłada się bokiem i przekręca, prosta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie tylko nieułożone jakieś małe czoło od strony gdzie będziesz wciągał pręty, ciął etc... potem tylko dostaw to co brakuje.... Ja tak miałem i było wygodnie. Tak jak sądzisz.. nie trzeba było skakać co chwile nad cokołem.

 

Ja miałem tak.. no ale trochę inna bryła i działka.

 

WP_20160428_004.jpg

 

 

Masakra jak czas leci... Jeszcze niedawno kręcił człowiek pręty a już powoli dach zaczyna :)

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a XPS i styrodur to nie to samo :rolleyes:

Boki musisz zrobić od razu, albo z XPS albo z desek, żeby zachować odpowiednią otulinę.

Folię większość osób daje na XPSie

 

czyli boki, potem na dno chudziak, folia, xps, zbrojenie?

Nie lepiej wpierw chudziak na zwykły szalunek i do niego potem kleic boki?

1 sposobem chudziak bedzie miał otuline z xpsa, natomiast drugim nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Chudziaka lejesz po prostu pod jako podbudowa... na nim zaczynasz układać resztę???? Nie musisz chyba go izolować a wylać możesz nawet ciut szerzej niż płyta jeśli ci wygodniej. Bynajmniej takie widziałem :)

 

http://www.renomaszczecin.pl/wp-content/uploads/2013/10/album22-06.jpg

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę bo nie mogę znaleźć (choć na pewno czytałem w tym wątku) jakie rury kanalizacyjne dajecie pod płytę?

Wiadomo zewnętrzne (pomarańczowe) ale SN 2 wystarczy sn4?

 

 

do uciu:

co prawda nie robię u siebie chudego ale wydaje mi się że lepszym wyjściem jest najpierw szalunek później chudy (boki po prostu możesz nie obcinać dzięki temu i wkopać co da zalążek opaski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę bo nie mogę znaleźć (choć na pewno czytałem w tym wątku) jakie rury kanalizacyjne dajecie pod płytę?

Wiadomo zewnętrzne (pomarańczowe) ale SN 2 wystarczy sn4?

 

 

do uciu:

co prawda nie robię u siebie chudego ale wydaje mi się że lepszym wyjściem jest najpierw szalunek później chudy (boki po prostu możesz nie obcinać dzięki temu i wkopać co da zalążek opaski)

 

Najlepiej SN8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę bo nie mogę znaleźć (choć na pewno czytałem w tym wątku) jakie rury kanalizacyjne dajecie pod płytę?

Wiadomo zewnętrzne (pomarańczowe) ale SN 2 wystarczy sn4?

 

To zależy jak głęboko je planujesz położyć i jeździć po nich ciężką zagęszczarką.

Jak najpierw całość zagęszczasz, a poźniej kładziesz kanalizę i jeździsz jakimś skoczkiem czy małą zagęszczarką 100kg to SN4 moim zdaniem wystarczy.

Jeśli najpierw kładziesz rury np do GWC i na to podbudowa i duża zagęszczarka to raczej SN8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do uciu:

co prawda nie robię u siebie chudego ale wydaje mi się że lepszym wyjściem jest najpierw szalunek później chudy (boki po prostu możesz nie obcinać dzięki temu i wkopać co da zalążek opaski)

 

Niebardzo rozumiem;)

Czyli wpierw szalunek z desek ilac chudy, potem na chudy klasc "ramke" plyty?

Nie lepiej posadowic boki-styrodurowa ramke wokol plyty i potem do srodka styrodur, plyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o wyrozumienie bo to moje początki na forum i z budową.

 

Na początek pytanie za sto punktów, co powinien zawierać projekt płyty fundamentowej?

Dostałem od projektanta w sumie jedna stronę z rysunkiem zbrojenia, w sumie wszystko z tego wiadomo można działać tylko trzeba wszystko samemu policzyć ile prętów jakie bigle itp, czy to normalne?

Oczywiście projekt budynku robiony razem z płytą, nic osobno. Rysunki stropu zamieszczone na 13 stronach, policzone obciążenia, ilości prętów, długości ciężar itp, a od płyty tylko to co na zdjęciu...

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o wyrozumienie bo to moje początki na forum i z budową.

 

Na początek pytanie za sto punktów, co powinien zawierać projekt płyty fundamentowej?

Dostałem od projektanta w sumie jedna stronę z rysunkiem zbrojenia, w sumie wszystko z tego wiadomo można działać tylko trzeba wszystko samemu policzyć ile prętów jakie bigle itp, czy to normalne?

Oczywiście projekt budynku robiony razem z płytą, nic osobno. Rysunki stropu zamieszczone na 13 stronach, policzone obciążenia, ilości prętów, długości ciężar itp, a od płyty tylko to co na zdjęciu...

 

[ATTACH=CONFIG]365039[/ATTACH]

 

jeśli razem z całością to z tego co wiem jest to standard (architekci nie mają ponoć obowiązku rozpisywać ładnie tego).

MI projektował płytę oddzielnie konstruktor - i mam wyszczególnione oprócz tych rozmiarów ile dokładnie prętów ich długości itd i zestawienie - choć prawdę mówiąc jest to i tak do ogarnięcia w miarę :) - choć czasu trzeba na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od projektanta w sumie jedna stronę z rysunkiem zbrojenia, w sumie wszystko z tego wiadomo można działać tylko trzeba wszystko samemu policzyć ile prętów jakie bigle itp, czy to normalne?

 

Dla zbrojarza to bez znaczenia, czy jest rysunek, czy opis. To jest czytelne. Gdy się będziecie dogadywać do ceny, daj kopię zbrojarzowi, to Ci w 10 minut wypisze wszystko. Często są tabele z zestawieniami, często nie ma żadnego rysunku, czasami odniesienie do innego planu z dopiskiem "zbrojenie podobnie, jak na rysunku nr ...", bywa bardzo różnie, czasami trzeba coś samemu dozbroić.

 

Bigli nie masz, masz tylko strzemiona. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...