Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do budujących według projektu projektantapłyt: Jak rozwiązujecie dokładne zniwelowanie podbudowy przed kładzeniem styropianu? Jakieś rurki i ściąganie łatą ? Inne metody ?

 

Prosta deska, a jeszcze lepiej kątownik/ceownik z przymocowanym na końcach sznurkiem/linką. Jeden ciągnie, drugi dociska, trzeci kieruje ruchem. Tak to robili u mnie, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o mostek chodzi. Stopa może inaczej pracować i inne siły pójdą na dach i więźbę niż ze słupów wewnątrz.. pozdr

 

sorry ale takie dywagacje bez sprecyzowanego obciążenia na słup,to tak jak pytanie czy samochód pojedzie 220 km na h,jaki samochód? no ogólnie pojedzie - JAKIŚ,jak będziesz mieć wybrany projekt to daj konstruktorowi ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry cezka ale cały ten wątek to dywagacje :-) jakby nie patrzeć słup robi problem jeśli tyczy się to mostków, jeśli dla kogoś mostki nie są istotne to nie widzę przeszkód aby nawet kilka słupów postawić na płycie. To, że to określa projektant nie podlega dyskusji :) pozdr adam

wracajac do mostków,inny będzie w odległości 1m od brzegu płyty a inny pośrodku np. 6 m,w środkowej strefie domu nie demonizowałbym aspektu mostka termicznego,postarm sie wkleić termikę w zależności od odległości oddziaływania mrozu,poszukam w kompie.pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli bym zmienila zwykly strop drewniany i wiezbe platwiowo-kleszczowa na prefabrykowane wiazary + sufit podwieszany - zniknelyby te slupy drewniane w wyzej wymienionym domu? http://www.agrobisp.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=273&usid=1 Dobrzeby bylo jakos sie ich pozbyc, a na plyte juz jestem zdecydowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli bym zmienila zwykly strop drewniany i wiezbe platwiowo-kleszczowa na prefabrykowane wiazary + sufit podwieszany - zniknelyby te slupy drewniane w wyzej wymienionym domu? http://www.agrobisp.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=273&usid=1 Dobrzeby bylo jakos sie ich pozbyc, a na plyte juz jestem zdecydowana.

pewnie tak,niektórzy maja parcie na szkło,Ty masz parcie na płytę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej mam na myśli ten mostek na zewnątrz domu, słup podtrzymujący dach, słupy wewnętrzne uważam za mało istotne. O ile sam słup zewnętrzny też można izolować to płyta która ma być pod całym domem i wychodzić na zewnątrz, już będzie trudna do zaizolowania. Można to zrobić od góry ale wtedy wyjdą jakieś kosmiczne wysokości i problemy z izolacją.

Tania płyta wyjdzie tylko przy sprzyjających okolicznościach = powtarzam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos ma jakies namiary na producenta dystansow pvc lub podkladke do drutu w ksztalcie weza do rozdzielenia dolnego i gornego zbrojenia plyty w Krakowie lub okolicy??

 

Nie moge sie dodzwonic tam gdzie znalazlem, moze macie ew jakis namiar gdzie mozna zamowic zeby przywiezli.

 

Z gory dziekuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpilski pisal tu o dystansach: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa&p=3563547&viewfull=1#post3563547

 

Sam stosowalem ST30 jako dolny dystans. Zdały rolę, choć leciutko i tak się zaglębiały w EPS100 - po prostu w tą twardość styro każdy dystans będzie lekko się zaglębiał. Ale kwestia ta nie ma większego znaczenia.

 

Proszę uważac na samą firmę Comensal - po złożeniu zamowienia, po moim telefonie po paru dniach, okazalo się, że zamowienie jest... anulowane, bo zamowilem za malo (250 szt.) :-( Nikt nie raczyl poinformowac oczywiscie. W sumie wyslali kurierem na moj koszt, a za tego znow zaplacilem jak za zboże.

 

Tu alternatywa (podkladka Styrofix firmy Betomax): http://www.betomax.pl/index.php?/smartcms/content/download/338/2149/file/06%20%20Dystanse%20do%20zbrojenia%20[betomax].pdf

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to ładnie się witam :)

Obecnie jestem na etapie kupowania dopiero działki więc wybór płyta czy fundament jest jeszcze przede mną. Zastanawiam się nad projektem indywidualnym domu więc może uda się płytę wpisać w ten projekt. To się jeszcze okaże ale sam pomysł płyty bardzo korzystnie do mnie przemawia.

 

Parę stron wcześniej były wypowiadane obawy o trwałość styropianu z uwagi na różne szkodniki (myszy, szczury itp.). Dotyczy mnie to bezpośrednio ponieważ działka którą dopiero kupuje jest przekształcana z gruntów rolnych a jak wiadomo takie szkodniki bywają tam w ilościach sporych :) Zastanawiam się nad rozwiązaniem takim by dookoła płyty ułożyć/ubić keramzyt. Powstanie swojego rodzaju opaska przeciwko gryzoniom. Czy takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...