Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piasek też się poddaje. To znaczy, by go nie stosować? Granulat ma wady i zalety. Gdyby nie cena i niezbyt dobre właściwości izolacyjne byłby idealnym materiałem pod płytę.

 

O czym Ty piszesz...

Piasek jest tani i ma swoja granice zageszczenia po osiagnieciu ktorej, chocbyc walcem drogowym wjechal nic nie uzyskasz.

Potowate szklo siada pod maszyna coraz bardziej, pogarszajac wsp U.

Jeśli dwie glowne cechy materialu izolacyjnego pod plyte, tj lambda i cena (a dodalbym do tego trzecią - nasiąkliwość) szklo piankowe ma niekorzystne, to po co w ogole je rozwazac....?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O czym Ty piszesz...

Piasek jest tani i ma swoja granice zageszczenia po osiagnieciu ktorej, chocbyc walcem drogowym wjechal nic nie uzyskasz.

Tak ci się tylko wydaje.

Potowate szklo siada pod maszyna coraz bardziej, pogarszajac wsp U.
Widziałeś ty to w ogóle na oczy? To jest taki pumeks. Da się zagęścić do określonej wartości. Co to znaczy "siada pod maszyną"?

Jeśli dwie glowne cechy materialu izolacyjnego pod plyte, tj lambda i cena (a dodalbym do tego trzecią - nasiąkliwość) szklo piankowe ma niekorzystne, to po co w ogole je rozwazac....?
Jaką nasiąkliwość? Szklana butelka nasiąka? Granulat pory ma zamknięte, szkło nasiąka? Wilgoć utrzymuje się na powierzchni bryłki a ta jest dosyć rozwinięta stąd ta "nasiąkliwość" podawana w parametrach. Zapominasz o jednym Szkło ma dopuszczalny nacisk liczony w MPa, każde EPS, XPS w KPa. Szkło nie siada z czasem, bo nie ma efektu pełzania, szkło może służyć jako warstwa niepodciągająca wody, Żaden EPS/XPS tej funkcji nie spełni. Jedyna wada, to parametry termoizolacyjne. Trzeba dać sporo. Poza tym to idealny materiał pod płytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Szkło piankowe w postaci płyt tak , granulat zdecydowanie nie chyba ze ktoś ma dom na pagórku z dobrze przepuszalnego piasku

Ciekawe, bo w Niemczech to bardzo popularny materiał pod płytę. Widocznie nie czytali jacentego, speca nad spece. Woda w izolacji...:D:D:D. Ty się słyszysz? I ty chcesz komuś coś w tej materii doradzać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Masz jakies liczby na potwierdzenie tej popularnosci czy Ci sie wydaje tak jak z ta woda?

Może i jest popularne na tereneach na których wgłab jest dobrych kilka metrów piasku

 

Tak ci się tylko wydaje.

Widziałeś ty to w ogóle na oczy? To jest taki pumeks. Da się zagęścić do określonej wartości. Co to znaczy "siada pod maszyną"?

Jaką nasiąkliwość? Szklana butelka nasiąka? Granulat pory ma zamknięte, szkło nasiąka? Wilgoć utrzymuje się na powierzchni bryłki a ta jest dosyć rozwinięta stąd ta "nasiąkliwość" podawana w parametrach. Zapominasz o jednym Szkło ma dopuszczalny nacisk liczony w MPa, każde EPS, XPS w KPa. Szkło nie siada z czasem, bo nie ma efektu pełzania, szkło może służyć jako warstwa niepodciągająca wody, Żaden EPS/XPS tej funkcji nie spełni. Jedyna wada, to parametry termoizolacyjne. Trzeba dać sporo. Poza tym to idealny materiał pod płytę.

 

Ale jest materiałem kruchym jak szkło jeżeli wiesz co to oznacza, jeżeli piszą ze nawet w transporcie zaczyna się to kruszyć to wytzrymałość nawet w MPa na ściskanie nie ma tu wiele do znacznenia, ten materiał pod wpływem zagęszczania się rozwala, robi sie z tego proszek. Gorsze od nasiąkliwości całej niezniszczonej bryłki jest to ze w wolne przestzrenie między bryłkami może wchodzić woda, jak w kruszywo i tego nie zdjae się nie pojmujesz w ogóle.

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Masz jakies liczby na potwierdzenie tej popularnosci czy Ci sie wydaje tak jak z ta woda?

Może i jest popularne na tereneach na których wgłab jest dobrych kilka metrów piasku

Jakie liczby??? Poczytaj sobie prasę fachową.

Ale jest materiałem kruchym jak szkło jeżeli wiesz co to oznacza, jeżeli piszą ze nawet w transporcie zaczyna się to kruszyć to wytzrymałość nawet w MPa na ściskanie nie ma tu wiele do znacznenia, ten materiał pod wpływem zagęszczania się rozwala, robi sie z tego proszek.
Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Wystarczy ci, ze granulat ma aprobatę instytutu Fraunhofera do zastosowań pod płytę?

Gorsze od nasiąkliwości całej niezniszczonej bryłki jest to ze w wolne przestzrenie między bryłkami może wchodzić woda, jak w kruszywo i tego nie zdjae się nie pojmujesz w ogóle.
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Te wolne przestrzenie zmniejszają izolacyjność o połowę, w stosunku do szkła w płytach. Woda nie ma prawa dostać się do izolacji. Skąd w ogóle ten pomysł??? Granulat jest stosowany również jako podbudowa. Nie podciąga kapilarnie więc leżąc częściowo w wodzie zapewnia, ze warstwa nad będzie sucha i będzie miała deklarowane parametry izolacyjności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie liczby??? Poczytaj sobie prasę fachową.

Zdaje mi sie, że nie czytam tej fachowej prasy którą Ty sie zaczytujesz.

 

Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Wystarczy ci, ze granulat ma aprobatę instytutu Fraunhofera do zastosowań pod płytę?

 

Jeżeli chodzi o wytzrymałość materiałów budowlanych to chyba raczej znam się troszkę lepiej od Ciebie, ale bardziej chciałem wytłumaczyć co fotohobby miał na myśli z tym piaskiem i zagęszczaniem. Piasek ma inną strukturę jest pełny , a bryłki szkła piankowego jak sama nazwa wskazuje to pianka. I to w połączeniu z tym że jest to granulat ktory trzeba zagescic jest ogromną wadą pomimo wytrzymałości statycznej na ściskanie wyrażanej aż w MPa. Szkło piankowe niszczy sie już w transporcie pożniej się je niszczy podczas zagęszczania, a dodatkowo jak za bardzo sie zageszcza to zegnaj lambdo laboratoryjna a jak jeszcze coś sie stanie i woda " zlamie prawo wchodzenia sobie "pod płyte ojoj to jaka mamy lambde?

 

Zajebisty material na izolacje polowa w wodzie a tu trzeba grzac , naprawde idealna izolacja....

 

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

 

No czasem zdarza mi sie w koncu jestem tylko człowiekiem ...

 

Woda nie ma prawa dostać się do izolacji. Skąd w ogóle ten pomysł???

 

Skąd pomysł ? Z życia, jakbyś porobił przy wykopach, to byś wiedział, że różne cuda woda potrafi zrobić i w różnych nispodziewanych miejscach może się pojawić np po znacznych długotrwałych opadach wybija sobie żrodełko z drenu bo dren nie jest w stanie tyle wody odprowadzić, ale co tam Ty jesteś mistrz konstruktor i wszystko zaprojektowałbyś bezbłędnie ...

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ci się tylko wydaje.

Widziałeś ty to w ogóle na oczy? To jest taki pumeks. Da się zagęścić do określonej wartości. Co to znaczy "siada pod maszyną"?

Jaką nasiąkliwość? Szklana butelka nasiąka? Granulat pory ma zamknięte, szkło nasiąka? Wilgoć utrzymuje się na powierzchni bryłki a ta jest dosyć rozwinięta stąd ta "nasiąkliwość" podawana w parametrach. Zapominasz o jednym Szkło ma dopuszczalny nacisk liczony w MPa, każde EPS, XPS w KPa. Szkło nie siada z czasem, bo nie ma efektu pełzania, szkło może służyć jako warstwa niepodciągająca wody, Żaden EPS/XPS tej funkcji nie spełni. Jedyna wada, to parametry termoizolacyjne. Trzeba dać sporo. Poza tym to idealny materiał pod płytę.

 

Szklo da sie zagęscic, tylko powyzej Thomas napisał, ze jak sie nie uwaza, to siada 30% wiecej, niz to potrzebne. I taka brylka, w ktorą nie wchodzi woda, rozwala sie na kilka mniejszych, pomiedzy które już wchodzi.

Jesli woda dostanie sie pomiedzy brylki, to lamba siada, bardziej, niz w okresowo podmoknietym XPS.

Szklo musi byc głebiej, co powoduje, ze wzrasta ryzyko podmakania.

 

A z tym MPa to nmnie ubawileś. Jesli dom generuje obciazenie liczone w kPa, a XPS spełnia warunek nosnosci z duzym marginesem bezpieczeństwa, to po co mi MPa ?

 

Ciekawe, bo w Niemczech to bardzo popularny materiał pod płytę. Widocznie nie czytali jacentego, speca nad spece. Woda w izolacji...:D:D:D. Ty się słyszysz? I ty chcesz komuś coś w tej materii doradzać?

 

Konkretnie, w jakim procencie realizacji stosuje sie szklo, a w jakim XPS ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to jako super dobry konstruktor wytłumacz mi proszę w jakim celu stosujesz w fibrobetonie zbrojenie stalowe pod ścianami nośnymi w środku budynku ( zbrojenie w postaci strzemion i zbrojenia podłużnego wzdłuż ściany nośnej) ?

A kto Ci powiedzial ze tak jest? Bo nieprawda. Zawsze mowilem i pisalem, ze to nic nie da - chyba ze w strefie otworu w takiej scianie, przy duzych obciazeniach. Ale to bardzo rzadko sie zdarza, plyta w srodku ma duzo wyzsze parametry nosnosci niz na krawedzie. Masz jeszcze cos madrego do gadania?

 

 

A co do warunków wodnych, tak jak to piszą nawet użytkownicy tego forum, możesz sobie zaprojektować, że pod płyta nigdy nie pojawi sie woda bo tak by wynikalo nawet z odwiertów, ale matka natura jest złośliwa i z czasem lubi sobie zmienić stosunki wodne.

 

Ale i tak trzeba posadowienie budynku tak zaprojektowac, ze sie nawet w zlych warunkach nie zalewa izolacja na podbudowie. Wiem ze wy projektujecie lawy wylane na syf, ktory przypadkiem sie znajduje pod wykopem, przyjmujac ryczaltowo dop. odp. gruntu 150kPa, ale to nie znaczy ze jest dobrze. Tak samo jak u ww jednego uzytkownika, ktory tyle co pamietam sam wykonal plyte. Watpie ze ktos tam specjalnie zaprojektowal podbudowe.

W co drugiej analizie gruntu mozna czytac o wahania poziomu wod gruntowych od 0,5-1m, a dobieranie podbudowy, material izolacyjny oraz zabezpieczenia oraz odwodnienia terenu budowy do tych warunkow, razem z wspolczynnikiem bezpieczenstwa to integralna czesc prac projektanta. Gdzie jest granica, w twojej logiki kazdy dom w sumie jest zagrozony zalaniem, przeciez izolacja jest "pare cm" ponizej plyty, a juz jest woda w domu. A jak drenaz nie jest w stanie odprowadzac wode, to po prostu jest zle projektowana lub wymiarowana. Nie raz mowilismy klientom, ze trzeba dodatkowo odwadniac teren, np. uzywajac drenaz francuski, ktory jest w stanie odprowadzac naprawde duze ilosci wody. A u was gdzie sa gory, to szczegolnie trzeba uwazac, szczegolnie jak mam pod podbudowa warstwy nieprzepuszczalne. Mam ci tlumaczyc jak to dziala? Mysle ze doskonale o tym wszystkiem wiesz, ale przeciez to fajna zabawa to sobie trollwac, prawda?

 

pierdzielisz chłopie trzy po trzy

Nie jestem twoim chlopiem i nie zycze sobie taki ton.

 

 

 

Akurat w tej kwestii to naprawde pierdzielisz

 

 

 

Tak jak to piszesz w innym wątku jestes zwyklym szkodnikiem namawiasz ludzi na koszty !!

 

Szkło piankowe w postaci płyt tak , granulat zdecydowanie nie chyba ze ktoś ma dom na pagórku z dobrze przepuszalnego piasku

 

W czym to ratuje, jesli ten sam material jest w postaci plyt? Myslisz ze te plyty sa wodoszczelne?? Lub zastepuja warstwe szczelnosci???

Nie zycze sobie takie obrazenie i taki wulgarny jezyk. A poza tym chyba nie masz co zrobic. Konstruktorzy ktorych ja znam nie maja czasu na pisanie glupot w forum codziennie i nonstop, bo maja za to za duzo roboty. Patrzac na twoje posty, widzac ze praktycznie codziennie i caly dzien tu walisz posty, to chyba naprawde nie masz roboty, co?

A w jakim innym watku? Na jakie koszty? Biorac pod uwage zakres prac i stosowane materialy i technologie, nasze plyty naleza do najtanszych w Polsce, bardzo czesto tansze niz te tradycyjne fundamenty w wyzej opisanym sposobem, wiec, znowu wykazujesz sie niewiedza.

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojniej.....Cały problem polega na dobraniu właściwych rozwiązań i materiałów do konkretnego przypadku. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby zachować też jak największy margines bezpieczeństwa. Tylko tyle i aż tyle. Od wielu lat śledzę różne fora budowlane i wiem, że większość problemów da się rozwiązać - niestety często wymaga to daleko idących kompromisów w stosunku do oczekiwań a jeszcze częściej głębokiego sięgnięcia do kieszeni

 

A skoro jesteśmy przy wodzie i drenażu płyty fundamentowej, to jak radzicie sobie z wodą z drenażu?

Chodzi mi o sytuacje podobną do mojej, czyli bardzo wysoki stan wód gruntowych, choć grunty przepuszczalne (do 5m różne frakcje piasku, głębiej pewnie też). Wg badać woda o zwierciadle swobodnym na 1,5m ppt z okresowym podnoszeniem do 0,5m ppt. W praktyce przy takim deszczowym roku jak obecny, trzy sztychy szpadla i napływa woda. Studnia chłonna przy takim poziomie odpada, rowów melioracyjnych brak, kanalizacji brak.

Jakiś szczelny zbiornik i odpompowywanie na drugi koniec działki? Obawiam się, że będzie napełniał się w błyskawicznym tempie. Staw zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedzial ze tak jest? Bo nieprawda. Zawsze mowilem i pisalem, ze to nic nie da - chyba ze w strefie otworu w takiej scianie, przy duzych obciazeniach. Ale to bardzo rzadko sie zdarza, plyta w srodku ma duzo wyzsze parametry nosnosci niz na krawedzie. Masz jeszcze cos madrego do gadania?

 

Widziałem kilka Twoich realizacji na forum i takie tam zbrojenie zostało zastosowane...jak znajde zdjecia potwierdzajace to Ci pokaze jak nie to odszczekam ..

 

Ale i tak trzeba posadowienie budynku tak zaprojektowac, ze sie nawet w zlych warunkach nie zalewa izolacja na podbudowie. Wiem ze wy projektujecie lawy wylane na syf, ktory przypadkiem sie znajduje pod wykopem, przyjmujac ryczaltowo dop. odp. gruntu 150kPa, ale to nie znaczy ze jest dobrze. Tak samo jak u ww jednego uzytkownika, ktory tyle co pamietam sam wykonal plyte. Watpie ze ktos tam specjalnie zaprojektowal podbudowe.

W co drugiej analizie gruntu mozna czytac o wahania poziomu wod gruntowych od 0,5-1m, a dobieranie podbudowy, material izolacyjny oraz zabezpieczenia oraz odwodnienia terenu budowy do tych warunkow, razem z wspolczynnikiem bezpieczenstwa to integralna czesc prac projektanta. Gdzie jest granica, w twojej logiki kazdy dom w sumie jest zagrozony zalaniem, przeciez izolacja jest "pare cm" ponizej plyty, a juz jest woda w domu. A jak drenaz nie jest w stanie odprowadzac wode, to po prostu jest zle projektowana lub wymiarowana. Nie raz mowilismy klientom, ze trzeba dodatkowo odwadniac teren, np. uzywajac drenaz francuski, ktory jest w stanie odprowadzac naprawde duze ilosci wody. A u was gdzie sa gory, to szczegolnie trzeba uwazac, szczegolnie jak mam pod podbudowa warstwy nieprzepuszczalne. Mam ci tlumaczyc jak to dziala? Mysle ze doskonale o tym wszystkiem wiesz, ale przeciez to fajna zabawa to sobie trollwac, prawda?

 

Bełkoczesz deitermann, widać nie wszystko co z Niemiec to najlepsze...

 

 

Nie jestem twoim chlopiem i nie zycze sobie taki ton.
To nie było do Ciebie chłopie

 

 

W czym to ratuje, jesli ten sam material jest w postaci plyt? Myslisz ze te plyty sa wodoszczelne?? Lub zastepuja warstwe szczelnosci???

Nie zycze sobie takie obrazenie i taki wulgarny jezyk. A poza tym chyba nie masz co zrobic. Konstruktorzy ktorych ja znam nie maja czasu na pisanie glupot w forum codziennie i nonstop, bo maja za to za duzo roboty. Patrzac na twoje posty, widzac ze praktycznie codziennie i caly dzien tu walisz posty, to chyba naprawde nie masz roboty, co?

 

Znowu bełkoczesz, już mi sie nie chce tłumaczyć jaka będzie różnica pomiędzy płytami szkła piankowego a granulatem, jak tego sam nie rozumiesz nie mam o czym z Toba dyskutować. Poza tym nie Twoja sprawa ile i jak sie udzielam na tym forum ....

 

 

A w jakim innym watku? Na jakie koszty? Biorac pod uwage zakres prac i stosowane materialy i technologie, nasze plyty naleza do najtanszych w Polsce, bardzo czesto tansze niz te tradycyjne fundamenty w wyzej opisanym sposobem, wiec, znowu wykazujesz sie niewiedza.

 

Znowu nie do Ciebie, czasem mam wrażenie, że nie do końca jeszcze radzisz sobie z polskim językiem , rozumiem nie jest to Twój ojczysty język, też miałbym problem z niemieckim ....

 

Panowie, spokojniej.....

Nie da się niestety spokojniej bo jak ktoś bzdury pisze to sie denerewuję...

 

A skoro jesteśmy przy wodzie i drenażu płyty fundamentowej, to jak radzicie sobie z wodą z drenażu?

Chodzi mi o sytuacje podobną do mojej, czyli bardzo wysoki stan wód gruntowych, choć grunty przepuszczalne (do 5m różne frakcje piasku, głębiej pewnie też). Wg badać woda o zwierciadle swobodnym na 1,5m ppt z okresowym podnoszeniem do 0,5m ppt. W praktyce przy takim deszczowym roku jak obecny, trzy sztychy szpadla i napływa woda. Studnia chłonna przy takim poziomie odpada, rowów melioracyjnych brak, kanalizacji brak.

Jakiś szczelny zbiornik i odpompowywanie na drugi koniec działki? Obawiam się, że będzie napełniał się w błyskawicznym tempie. Staw zrobić?

 

Wg conajmniej dwóch osób na tym forum powinieneś zrobić sobie dom na górce - nasypie, żeby przypadkiem izolacja nie stała w wodzie ...

 

A tak na poważnie masz trochę problem z tą wodą, nie pamietam czy masz juz zrealizowaną płytę czy nie , jeżeli nie to musisz ją odpowiednio zaizolować przeciwwilgociowo/przeciwodnie i pomysleć o ewentualnym stawie na drugim końcu działki ... itylko problem jest taki, że jeżeli on nie bedzie szczelny to poziom mniej wiecej wyrówna się zawsze z poziomem wód gruntowych ...

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
Z jacentym nie ma sensu rozmawiać. Pozjadał wszystkie rozumy. Fraunhofer Institut certyfikuje granulat praktycznie wszystkich producentów do zastosowań pod płytą, ten mędrek ludowy twierdzi, że się nie nadaje. Na podstawie zdjęcia, które gdzieś tam zobaczył. O czym tu rozmawiać z facetem, który twierdzi, że zalana wodą izolacja to dalej izolacja? Jacenty to dowód na to, że dyplom nie gwarantuje nawet podstawowej wiedzy. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wg conajmniej dwóch osób na tym forum powinieneś zrobić sobie dom na górce - nasypie, żeby przypadkiem izolacja nie stała w wodzie ...

...

To dopiero doradca! Co tam, tommies, że izolacja będzie ci stała w wodzie jak i płyta przy okazji. Nie lubisz wody w domu? XPS przecież cały czas, wg mędrka ludowego izoluje więc będziesz miał ciepłą wodę w domu. Na podłodze. Po co podnosić dom jak może być zabawnie? Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka Twoich realizacji na forum i takie tam zbrojenie zostało zastosowane...jak znajde zdjecia potwierdzajace to Ci pokaze jak nie to odszczekam ..

 

Bełkoczesz deitermann, widać nie wszystko co z Niemiec to najlepsze...

To nie było do Ciebie chłopie

 

Znowu bełkoczesz, już mi sie nie chce tłumaczyć jaka będzie różnica pomiędzy płytami szkła piankowego a granulatem, jak tego sam nie rozumiesz nie mam o czym z Toba dyskutować. Poza tym nie Twoja sprawa ile i jak sie udzielam na tym forum ....

 

Znowu nie do Ciebie, czasem mam wrażenie, że nie do końca jeszcze radzisz sobie z polskim językiem , rozumiem nie jest to Twój ojczysty język, też miałbym problem z niemieckim ....

 

Nie da się niestety spokojniej bo jak ktoś bzdury pisze to sie denerewuję...

 

Wg conajmniej dwóch osób na tym forum powinieneś zrobić sobie dom na górce - nasypie, żeby przypadkiem izolacja nie stała w wodzie ...

 

A tak na poważnie masz trochę problem z tą wodą, nie pamietam czy masz juz zrealizowaną płytę czy nie , jeżeli nie to musisz ją odpowiednio zaizolować przeciwwilgociowo/przeciwodnie i pomysleć o ewentualnym stawie na drugim końcu działki ... itylko problem jest taki, że jeżeli on nie bedzie szczelny to poziom mniej wiecej wyrówna się zawsze z poziomem wód gruntowych ...

 

To zwyczajny troll. W innych miejscach mozna od niego czytac tak:

 

^^

Dokładnie wszystko zależy nie od tego ile płyta wystaje czy nie wystaje tylko to jaka jest tzw "zlewnia" z ktorej woda moze doptrzec do naszego domu, jak nie ma takie zlewni albo po drodze sa rozne przeszkody odwodnienia etc to az za bardzo nie ma sie co tym martwic. Wiadomo ryzyko zawsze istnieje, ale coz jak ktos nie chce tego ryzyka to buduje dom na nasypie 50 cm i wyższym i prawo mu do tego

 

^^

Ryzykowna to jest gra w ruletke, woda nawet jsk sie dostanie pod llyte tragedii nie bedzie, a sciany z zewnatrz mozna zabezpieczyc hydroizolacja

 

^^

Mozna i ja zaglebic, moze byc na rowno , wszystko zalezy jak chcesz miec, ja no mam zaglebioną i teren bede mial mniej wiecej na równi z terenem bez żadnych schodków, ale oczywiscie teren bedzie odpowiednio odwadniany - zaglebienia w terenie i scieki liniowe w celu odebrania nadmiaru wody

 

co potwierdza w sumie to co ja pisalem - trzeba zrobic odwodnienie, dopasowac podbudowe do warunkow istniejacych, i po problemie. Wiec, jak widac. kolesowi tylko chodzi o to aby - no wlasnie , o co w sumie chodzi? Na bardziej merytoryczna czesc mojego posta nic nie powiedzial oprocz kolejnego obrazenia w kierunku mojej narodowosci. Zastanawia mi sie kto tu belkoczy. 8-)

Edytowane przez tmann*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero doradca! Co tam, tommies, że izolacja będzie ci stała w wodzie jak i płyta przy okazji. Nie lubisz wody w domu? XPS przecież cały czas, wg mędrka ludowego izoluje więc będziesz miał ciepłą wodę w domu. Na podłodze. Po co podnosić dom jak może być zabawnie?

 

Dom będzie wyniesiony o 30 cm n.p.t.. Pomimo wszytko woda nigdy nie stoi tam na wierzchu, bo grunt jest przepuszczalny - realnie do 20-30 cm lichego humusu i głębiej tylko piaski - VI klasa gleby.

Niestety WZ nie są zbyt przyjazne - 80% działki musi być biologicznie czynne a max. wysokość w kalenicy 7,5m. Myślałem nawet nad dachem płaskim (jest dopuszczony), aby móc wynieść wyżej budynek, ale ostatecznie został kopertowy o małym nachyleniu połaci. Taki to urok budowy przy granicy Puszczy Kampinoskiej.

 

No ale temat pozostaje otwarty - co robić z wodą z drenażu?

 

Grunt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardziej merytoryczna czesc mojego posta nic nie powiedzial oprocz kolejnego obrazenia w kierunku mojej narodowosci. Zastanawia mi sie kto tu belkoczy. 8-)

 

Bo się z Tobą merytorycznie nie da rozmawiać w pewnych aspektach, a jaki masz problem ? Niezrozumiałeś do kogo pisałem posty to co mam sobie myśleć ?

Mam Ci to łopatologicznie wyjasnić? Jak jest cytat czyjegoś postu to znaczy, że się odpisuje tej osobie, a nie osobie z pierwszego cytatu. Tak to się robi na forum, żeby nie wstawiać postu pod postem , rozumiesz ?

Myślisz, że jak już robisz płyty to jesteś wyrocznia ? O drenach francuskich to dopiero jak ja zaczałem pisać na tym forum to chyba się dowiedziałeś. Wczesniej na zapytanie o dren francuski to nawet nie wiedziales co to, tak tak, kiedyś chciałem żebyś zrobił mi płytę ale jak zobaczyłem pewne aspekty jej wykonania czytaj brak znajomości drenu francuskiego, zbrojenie pod ścianami nośnymi wzdłuż ścian, opaska pionoiwa na krawędzi największy obciązeń to sobie podarowałem.

 

To zwyczajny troll. W innych miejscach mozna od niego czytac tak:co potwierdza w sumie to co ja pisalem - trzeba zrobic odwodnienie, dopasowac podbudowe do warunkow istniejacych, i po problemie. Wiec, jak widac. kolesowi tylko chodzi o to aby - no wlasnie , o co w sumie chodzi?

 

No Ty to jesteś mega zdolny inzynier, to że jest odwodnienie, drenaż itd to jest jest pewnik, że w podbudowie nie pojawi sie nigdy zwiekszony poziom wody. Na jakim Ty świecie żyjesz.

I zapamiętaj, nie ma żadnych przepisów na to że dom i jego wejście musi być ileś tam wyżej niż teren. To jest każdego inwestora jego własne widzi mi się i to że ktoś chce mieć płytę fundamentową w takiej sytuacji i wszelkie idaće za tym konsekwencje nie oznacza błedu projektanta. Twoje zdanie w tej kwesti jest po prostu idotyczne.

 

To dopiero doradca! Co tam, tommies, że izolacja będzie ci stała w wodzie jak i płyta przy okazji. Nie lubisz wody w domu? XPS przecież cały czas, wg mędrka ludowego izoluje więc będziesz miał ciepłą wodę w domu. Na podłodze. Po co podnosić dom jak może być zabawnie?

 

o hydroizolacji słyszałeś? Za to Twoje mądrości i tak mają sie nijak do tego jak się buduje na świecie i to że sobie popiszesz na forum tego nie zmieni. Świadczy tylko o Twoim poziomie inteligencji.

Typowy Polak , znawca wszystkiego, na medycynie też sie tak znasz?

 

Z jacentym nie ma sensu rozmawiać. Pozjadał wszystkie rozumy. Fraunhofer Institut certyfikuje granulat praktycznie wszystkich producentów do zastosowań pod płytą, ten mędrek ludowy twierdzi, że się nie nadaje. Na podstawie zdjęcia, które gdzieś tam zobaczył. O czym tu rozmawiać z facetem, który twierdzi, że zalana wodą izolacja to dalej izolacja? Jacenty to dowód na to, że dyplom nie gwarantuje nawet podstawowej wiedzy.

 

Przyganiał kocioł garnkowi, Ty za to kłocisz się ze wszystkimi i w takich tematach najcześciej na ktorych sie do konca nie znasz, ja przynajmniej zabieram głos w rzeczach na których się znam, żeby czytajacy Twoich porad w ciemno nie brali.

Sorki perm ale jak sadzisz, że skrzynka z xpsa zanurzona w wodzie nie bedzie izolować termicznie powietrza w środku to wiesz kim jesteś ale tego nie napiszę bo mnie zbanuja...

po prostu szkoda słów

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojniej.....Cały problem polega na dobraniu właściwych rozwiązań i materiałów do konkretnego przypadku. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby zachować też jak największy margines bezpieczeństwa. Tylko tyle i aż tyle. Od wielu lat śledzę różne fora budowlane i wiem, że większość problemów da się rozwiązać - niestety często wymaga to daleko idących kompromisów w stosunku do oczekiwań a jeszcze częściej głębokiego sięgnięcia do kieszeni

 

A skoro jesteśmy przy wodzie i drenażu płyty fundamentowej, to jak radzicie sobie z wodą z drenażu?

Chodzi mi o sytuacje podobną do mojej, czyli bardzo wysoki stan wód gruntowych, choć grunty przepuszczalne (do 5m różne frakcje piasku, głębiej pewnie też). Wg badać woda o zwierciadle swobodnym na 1,5m ppt z okresowym podnoszeniem do 0,5m ppt. W praktyce przy takim deszczowym roku jak obecny, trzy sztychy szpadla i napływa woda. Studnia chłonna przy takim poziomie odpada, rowów melioracyjnych brak, kanalizacji brak.

Jakiś szczelny zbiornik i odpompowywanie na drugi koniec działki? Obawiam się, że będzie napełniał się w błyskawicznym tempie. Staw zrobić?

Jedynym rozwiązaniem, moim zdaniem jest podniesienie poziomu zero, tak by woda nie doszła do izolacji a tym bardziej do płyty. Chyba nie masz wyjścia chyba, że chcesz inwestować w ciężką izolacje przeciwwodną. Wody opadowe będziesz odprowadzał tam gdzie w tej chwili płyną, pewnie do sąsiada niżej. Rozsączenie pod powierzchnią gruntu, blisko granicy i tyle. Staw, drenaż ok ale jak woda podejdzie, to nic ci to nie da. Dom musi być wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej się nie kłoć z asoltem bo Ty podstawowych rzeczy nie kumasz i od nieuków mnie wyzywasz, to jest hipokryzja, wyobraz sobie hipokryto , że jesteś na statku wykonanym z xpsa, woda ma temperaturę 4oC , w środku grzejesz i masz 20oC, czy Twoim zdaniem xps jest izolacją termiczną dla róznicy temperatur w środku tego stateczku a wodą ? Naprawdę jak tego nie zrozumiesz i dalej bedziesz sie upierał przy swoim to będą się z Ciebie śmiać na tym forum... Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...