Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można wszystko. Sporo osób ma eps pod płytą i budynek stoi. Ale co to za oszczędność?
Pewnie, że można, ale chciałbym z głową. Dlatego xps pod płytę. Na boki eps choćby z tego powodu, że chcę dać 20 cm a nie chciałbym się bawić w cięcie i klejenie, kwestia oszczędności to pochodna acz także ważna sprawa. Edytowane przez yarpenowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pewnie, że można, ale chciałbym z głową. Dlatego xps pod płytę. Na boki eps choćby z tego powodu, że chcę dać 20 cm a nie chciałbym się bawić w cięcie i klejenie, kwestia oszczędności to pochodna acz także ważna sprawa.
Sądzisz,że konstruktor projektował płytę bez głowy dając pod nią EPS200 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Sądzę, że każdy może mieć własną opinię ;)
To dobrze,że nie posiadasz opinii o tym,że konstruktor wyliczył Ci za "chudą" więźbę i przez to nie dałeś zamiast dachu wylewany drugi strop ale znowu miałbyś dylemat czy konstruktor wyliczył Ci dobrze zbrojenie tegoż stropu bo może mógłby się zawalić ;) Czasami jak się czyta to myślę,że obecnie w szkołach nie ma zbyt wiele czasu poświęconego na tzw "logiczne myślenie" :D
Konstruktor też człowiek, zdarza im się pomylić.
jw :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na tych 726 stronach to pytanie już padło ale zapytam jeszcze raz - czy dużym nietaktem wg płytowych purystów jest użycie xps pod płytę a eps na boki ?

 

 

EPS na boki płyty ?? A co z jego nasiąkliwością ??

Jeśli ma to być jakiś Aqua to chyba nie jest to o wiele tańsze niż XPS ??

 

Sam jestem na etapie ocieplenia cokołu/boków płyty więc pytanie o EPS i jego nasiąkliwość akurat przydatna....

 

Pytanie odemnie czy smarować brzegi płyty przed położeniem EPS/XPS jakimś siuwaxem np izoplast b-w ??, czy nie ma to większego sensu skoro i tak spód płyty nie jest niczym izolowany/zabezpieczony (bak xps)

Edytowane przez _arek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest tu parę osób które znają się na betonie mam pytanie.

Mam w garażu tygodniową wylewkę z miksokreta. Wylewka zatarta z posypką wzmacniającą na powierzchni.

W przyszłości chciałbym garaż pomalować farbą epoksydową.

jednak teraz boję się, że podczas budowy domu powierzchnia ulegnie zniszczeniu (codzienne wyciąganie betoniarki, rusztowania itp)

Czy można czymś potraktować beton by nie chłonął wody, soli (w zimie z samochodu) a w przyszłości bez problemu pomalować ?

Edytowane przez busy_beaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...