Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Raczej przejaw zdrowego rozsądku i dobra praktyka. Poziom zero jest zwykle nad poziomem terenu.

Robienie sobie schodów przed domem, a tym samym z tarasu na ogrodzie na terenie suchym jak pieprz też nazwiesz zdrowym rozsądkiem i dobrą praktyką?

 

U mnie była robiona płyta ponad poziomem gruntu(z racji potrzeby podniesienia go w przyszłości) z opaską pionową i naprawdę nie widziałem w tym niczego trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robienie sobie schodów przed domem, a tym samym z tarasu na ogrodzie na terenie suchym jak pieprz też nazwiesz zdrowym rozsądkiem i dobrą praktyką?
Np na pustyni. jakieś jeszcze przykłady?

 

U mnie była robiona płyta ponad poziomem gruntu(z racji potrzeby podniesienia go w przyszłości) z opaską pionową i naprawdę nie widziałem w tym niczego trudnego.
Hmm... może i wyobraźni i wiedzy ci brakuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np na pustyni. jakieś jeszcze przykłady?

 

Hmm... może i wyobraźni i wiedzy ci brakuje?

 

Daj spokoj, nie po to budowałem dom bez schodow, zeby sie do niego pod gorke pakowwć.

Estetyka tego również żadna...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w doborze grubości izolacji w płycie fundamentowej.

 

Wstępnie:

 

ściany zewnętrzne:

25 cm styropianu grafitowego + 18 cm Silikat

 

Dach:

30 cm celulozy/Piany PUR

 

fundament:

20 cm płyty XPS pod płytę fundamentową oraz 20 cm styropianu grafitowego na grunt nad płytę. Zastanawiam się czy nie przesadziłem z grubością XPS lub styropianu na grunt?

 

Proszę o opinie i pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez iwan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według tego co tu piszą 10cm XPS w zupełności wystarcza, a na podłoge zdaje sie w zależności jakie ma byc ogrzewanie

 

Z tym doborem izolacji pod źródło ciepła w domu to trochę nie do końca jest tak wprost łatwo przełożyć.

 

Z jednej strony jeśli planujemy grzać czystym prądem to wiadomo, ocieplać ile wlezie, ale z drugiej strony, planując ogrzewanie gazowe (różnica w cenie za kWh nie przekracza 15%) złudnie się do tego nie przykładamy, bo już "najdrożej" nie jest.

 

Planując pompę ciepła zupełnie możemy budować byle spełnić WT, tylko skoro wodna podłogówka ma umożliwić w przyszłości łatwą zmianę na inne źródło, to jak do tego grubość izolacji dobrać?

 

Ja bym raczej sugerował, aby ocieplać pod korek, czyli 20/20/40 lub nawet 25/25/50 i temat zapomnieć na lata. Dzisiaj ta grubość może nie mieć uzasadnienia ekonomicznego, ale w okresie życia budynku może albo zwiększać jego wartość i amortyzować podwyżki cen energii albo być ciężarem.

 

Ciekaw jestem ilu budujących dywagujących na temat grubości izolacji zdaje sobie sprawę, iż w niewielkich dobrze izolowanych budynkach koszt prądu bytowego jest wyższy od koszty CO/CWU łącznie, i nie izolacja ale np. obniżenie zużycia przez instalację PV może być bardziej opłacalne niż dokładanie izolacji czy pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że koledze wyżej chodziło o to, że jeśli jest ogrzewanie podłogowe to wtedy więcej izolacji na płytę żeby ciepło zamiast nagrzewać płytę to szło do pomieszczeń, czyli tak jak być powinno. Co do XPS to dostałem informację z jednej firmy, że proponują 15 cm, także nie wiem czy 10 czy 15 cm pod tą płytę dać. Ja chcę podłogówkę to na płytę 20 cm chyba będzie wskazane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No widzisz, a mój od 8 lat stoi na EPS 100, a nadworny teoretyk PERM twierdzi, że nasz styro pod płytą powinien się sprasować, zniknąć, spełznąć, itd :)

 

Fachowiec, który myśli i dba o pieniądze inwestora to dziś skarb. Jak potrzebuję projekt płyty to grubość dostaję od 20 do 30 cm, przy czym różnica w ilości stali bywa i 100% (o dziwo, w tych grubszych płytach próbuję się pchać więcej stali, tka jakby współczynniki się pomnożyły przez 2).

Bo my nie teoretycy jak perm i inni tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

permie,jacentyy i podobni jajoglowi teoretycy...

Po prawie 7 latach dom pod którym jest EPS200 nie dość,że się nie zalamal i nie zawalił ale nawet się nie skrzywil pomimo licznych tapniec kopalnianych.

Nie zauważyłem również wg Waszych dziwnych teorii zwiększonego zużycia energii ze względu,że sciska EPS.

 

Zatem pytanie,co warte są wasze teorie w stosunku do praktyki ?

Odpowiem podobnie jak pewien gość odpowiedział do w Waszego idola "ZERO"

 

To konstruktor,dobry konstruktor a nie sierota z łapanki decyduje o konstrukcji płyty a nie producent elementu części płyty.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mnie to tam rybka co kto wybierze zwłaszcza przez moje "znienawidzone plemie pincet plus" ale permie,nie graj sieroty i jak masz coś to na bazie swoich doświadczeń,inaczej się osmieszasz lub ja to zrobię po 10 latach idiotycznych teorii bez praktyki. Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Arturo72 cieniasku jeden, odpie.. się ode mnie, z Ciebie taki praktyk jak ze mnie kosmonauta, i od 500 plus też sie odpe...taki mały rozumek jak Ty niestety nie jest w stanie pojąć tego co te 500 plus daje dla naprawdę biednych rodzin i bede placic podatki na te 500 plus aby kurna po pierwsze wspomoc tych biednych ludzi a po drugie aby wkur... podobnych do Ciebie!!!!

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tam rybka co kto wybierze zwłaszcza przez moje "znienawidzone plemie pincet plus" ale permie,nie graj sieroty i jak masz coś to na bazie swoich doświadczeń,inaczej się osmieszasz lub ja to zrobię po 10 latach idiotycznych teorii bez praktyki.
Nie pij tyle, bo ci już na mózg padło. O co ci chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś?

 

Przepust prądu do ogrodu (sterowanie wszystkim z centrali alarmowej)

Przepust techniczny do frontowej części działki (domofon itp)

Przepust do GWC (jednak nie wiemy czy będziemy robić)

Przepust do kabla z netem (mamy działkę której bok ma ponad 100 m) i docelowo chcemy mieć możliwość podłączenia routera w oddalonej części ogrodu.

Dodatkowy przepust techniczny tak na wszelki wypadek gdyby nam się zachciało czegoś o czym dziś nie mamy pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie pij tyle, bo ci już na mózg padło. O co ci chodzi?

Lansujecie jakieś dziwne rozwiązania,bez żadnych uprawnień na podstawie żadnych SWOICH doświadczeń,kwestionujecie wyliczenia profi konstruktorów.

Jakim prawem ?

 

VS macie na przeciwko gościa,który nie posłuchał i od 7 lat ma pod płytą coś czego w waszym mniemaniu nie miało prawa być i chwali sobie to wbrew komu ???

Nikomu...bo myślący potraktuje Was jako powietrze.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...