Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@amir dzięki wielkie za aprobatę techniczną na Geocell glass (tylko topowe firmy się na to decydują). Produkt rzeczywiście jest wart uwagi. Natomiast te szkło od Hoger z Mińska to chyba już jest co innego.

Frakcja kruszywa 0 - 9 mm występuje u Hogera, w Geocell tej frakcji nie ma. Ciekaw jestem ile % zajmuje frakcja 0-9 mm w produkcie Hogera?

 

Frakcja kruszywa jaka występuje w szkle o którym pisałem to jest 0-63mm nie wiem skąd wziąłeś 0 - 9?? Kartę produktu także mam ale nie będę już nic tu wklejał bo jakieś sugestie, że niby jestem przedstawicielem kogoś się tu pojawiają. Stosuj GEOCELL czy co tam chcesz. Ja mam konkretne realne sprawdzone realizacje i sam będę wykonywać następną na którą szczerze zainteresowanych technologią zapraszam. Szczegóły w wiadomości prywatnej. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

amir

Firma Hoger o której wspominasz jako dostawca kruszywa szklanego jest z mojego rejonu. Jest też wytwórnią betonu (maja dwa węzły betonowe) jak i dostawcą stropów Teriva, miałem z nimi do czynienia i wiem że u nich słabo jest z papierami. Niech ci prześlą dokumenty badań kruszywa szklanego tego które ci sprzedają. Jeżeli wykazują że handlują niesortem (frakcjami 0-63) to ci powiem z własnych obserwacji, że więcej będzie w nim 0-8 niż pozostałych frakcji a na tym nośności ani izolacyjności nie osiągniesz. Nie patrz na zdjęcia z folderów bo to ściema jak zawsze, ale porównaj przesłane dokumenty z przesiewu do PN dla frakcji 0-63.

Nie neguję materiału kruszywa szklanego, ale jego jakość a co za tym idzie spełnienie przez niego deklarowanych założeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje tu komentarze niewiele znaczą. Dla każdego rozgarniętego człowieka widok zeżartego XPSa przez mrówki znaczy wszystko. Czy to będzie w poziomie czy w pionie mrówki mają to w dupie i wyżerają XPS/EPS/styropiany aż miło. Czytałem o tym tu na FM. Obecnie tamte lini odnośniki nie działają. Jak podważasz wszystko co się do Ciebie mówi to szkoda mi czasu na dalszą dyskusję bo jestem jakimś trollem i podejrzewam opłacanym (co prawda marnie sądząc po jakości tej argumentacji jaką reprezentujesz) przez producenta jakiegoś plastiku.

Jesteś śmieszny...

Już tu byłem posądzany o opłacanie przez producentów ogrzewania podłogowego, silikatów i paru innych produktów.

Jesteś śmieszny, bo napisałeś o domach osiadających po wyjedzeniu warstwy izolalacji spod płyty, tylko nie potrafisz tego udowodnić.

Pokaż choć te posty z niedziałającymi odnośnikami...

Jesteś śmieszny, bo pokazujesz warstwę izolacji pionowej i jej uszkodzoną powierzchnie bez informacji jak głęboko sięgają ślady. I wbrew temu co piszesz - mrówki nie mają "w dupie" tego gdzie budują gniazda, lubią, jak jest dobrze dogrzane, dlatego tak dobrze im było tuż pod warstwą tynku.

Polecam Planete zamiast Netflixa

No i wreszcie - jak pisałem, utrzymanie mrówek z dala od domu jest banalnie proste.

 

Dla każdego rozgarniętego człowieka powinno być jasne, że pod płytą powinien znajdować się materiał z apropatą techniczną.

Czy produkt z Mińska,który zachwalasz ją posiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frakcja kruszywa jaka występuje w szkle o którym pisałem to jest 0-63mm nie wiem skąd wziąłeś 0 - 9?? EOT

Geocell frakcja 10 - 60 mm

Hoger frakcja 0-60 mm

 

Z tego wynika że Hoger daje frakcje 0- 9 mm. Ile % frakcji 0-9mm jest w gotowym produkcie ? Wiadomo proszek, kurz ze szkła nie jest pożądany pod płytę. Może dlatego Hoger nie daje deklaracji zgodności do zastosowania pod płytę fundamentową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amir

Jeszcze jedna sprawa to koszt finansowy. By spełnić warunki izolacyjności kruszywa z spienionego szkła jak dla 10cm EPS czy XPS to potrzeba go 35cm po zagęszczeniu, czyli 50 cm w stanie luźnym. Czyli koszt spienionego szkła na 1m2 to 111zł brutto (180+Vat) przy porównawczych parametrach jak 10 cm XPS (36zł) lub EPS (25zł), warunki przeliczone na ubakus.de gdzie są właściwości kruszywa ze szkła spienionego podane.

Sorry, ale przy powierzchni 200m2 (z opaską) to jest już 22200zł do 7200zł,a my tego potrzebujemy 20cm, więc jest 44400 do 14400! Przy EPS jeszcze jest ciekawiej.

Pomyśl sobie, co byś sobie za 30k kupił oraz gdzie wykorzystasz nadmiar ziemi z wykopu, by to kruszywo zmieścić.

Edytowane przez J&D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypie proszek 2x w sezonie letnim. Deszcz częsci nie zmyje, bo to pod okapem.

Kiedy pierwszy rok nie sypałem zdążało się, że na kostce betonowe przy cokole widziałem małe kopczyki wyniesionego spod niej piasku. Tylko od strony wschodniej, południowej.

Jak zacząłem sypać - żadnego śladu życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę postawić dom na płycie fundamentowej, w okolicach Torunia. Do jakich firm warto wysłać zapytanie? Póki co wysłałem do firmy na L. i na M.

Pozdrawiam

Na początku wyślij zapytanie do firmy, która będzie budowała Ci dom.

Płyta to nie jest diabeł, który siedzi za granicą.

W budowie jest prostsza niż budowa cepa a może i łatwiejsza do wykonania niż strop monolityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania przeprowadzone przez zespół naukowców z Japoni, Ameryki i Związku Radzieckiego dowodzą, że głodna mrówka potrafi zeżreć styropian i obgryźć płytę z betonu, że samo zbrojenie zostanie. Istnieje podejrzenie, że mrówki współpracują ze złomiarzami.

Mrówki bardzo nie lubią szkła spienionego. Kuny i nornice również. Osobiście słyszałam historię o tym jak w ciągu jednej nocy wspólnie ramię w ramię wyniosły z pod budynku 100 m3 szkła a urobek uzupełniły korą z ostrokrzewu, igliwiem i babką lancetowatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujcie z tą frakcją 0-9mm

Piaski się zagęszcza co mają frakcję 0-2mm więc ze szkłem spienionym nie powinno być źle.

Ale szkło jak jest wykorzystywane w budownictwie to chyba powinno spełniać jakieś normy jak kruszywa do podbudowy?

 

Sam chciałem szkło spienione ale zrezygnowałem na rzecz XPS bo był tańszy i mniej problematyczny przy wyrównywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujcie z tą frakcją 0-9mm

Piaski się zagęszcza co mają frakcję 0-2mm więc ze szkłem spienionym nie powinno być źle.

.

 

Tu nie chodzi o problem z zagęszczeniem, tylko podciąganiem kapilarnym i pogorszeniem izolacyjności termicznej materiału z taką frakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik jak to wygląda w ręku!:

https://tinyurl.com/ykhemtuw

 

Nie ma w ogóle praktycznie frakcji 0-9mm! Jedynie podczas transportu może się coś pokruszyć. Są też większe kawałki - ale te ulegną pokruszeniu przy zagęszczaniu:

Szczerze, to wolę już mój EPS200 na podsypce z kruszywa, do której po zagęszczeniu nawet mrowka nie wejdzie ;)

 

Nigdy w życiu nie zdecydowałbym się posadowić domu na czymś takim bez poważnej termoizolacji, zwłaszcza, że pod podłogówką mam bezpośrednio płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to wolę już mój EPS200 na podsypce z kruszywa, do której po zagęszczeniu nawet mrowka nie wejdzie ;)

 

Nigdy w życiu nie zdecydowałbym się posadowić domu na czymś takim bez poważnej termoizolacji, zwłaszcza, że pod podłogówką mam bezpośrednio płytę.

 

kolego widzę, że jesteś trzeci miesiąc na forum a nawrzucałeś postów prawie trzy razy tyle co ja przez dwadzieścia lat :) ktoś Ci płaci za te brednie?:)

 

ps. pozostali co mają problem z frakcją - będzie blog czy też vlog to może jak zobaczycie to na dużej powierzchni (razem będzie prawie 200m2 pod budynkiem głównym i zakładem) to w końcu zrozumiecie o co tu chodzi - zresztą jak pisałem zapraszam niezależnych ekspertów na budowę, chociaż tutaj sami tacy którzy jak się im pokazuje białe to i tak widzą czarne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego widzę, że jesteś trzeci miesiąc na forum a nawrzucałeś postów prawie trzy razy tyle co ja przez dwadzieścia lat :) ktoś Ci płaci za te brednie?:)

Oj kolego, na forum jestem,troszkę z przerwami, od 2009r ;)

Ba,więcej, mam płytę na EPS200 wylana w 2011r ;)

Za to widzę, że kolega młody i niezbyt świadomy,lub chce tutaj naciągać nieświadomych ludków ;)

 

Ale fakt, swego czasu byłem tutaj tzw "rekordzistą postów" :D

 

A żeby kolegę troszkę bardziej uświadomić to proszę ;)

[ATTACH=CONFIG]453997[/ATTACH]

Zdjęcia,które wstawiłem nie widzę, ale jak kolega cofnie się z 10 lat w tym temacie to będę :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik jak to wygląda w ręku!:

https://tinyurl.com/ykhemtuw

 

Nie ma w ogóle praktycznie frakcji 0-9mm! Jedynie podczas transportu może się coś pokruszyć. Są też większe kawałki - ale te ulegną pokruszeniu przy zagęszczaniu:

Nie polecam szkła z Mińska, pokazujesz filmik reklamowy, nawet gdybyś pokazywał złote jajka, to tylko filmik reklamowy.

Firma w karcie technicznej, podaje frakce od 0 mm, więc jak dostaniesz pył, proszek, piaseczek frakcji 0-9mm, to reklamować nie masz czego, film reklamowy nie jest podstawą do reklamacji. Ale najważniejsze, firma nie daje Deklaracji Zgodności jako materiału budowlanego , deklaracja dla firmy to żaden koszt, kartka papieru.

Coś w tym jest, jeżeli firma unika odpowiedzialności. Klient jeżeli kupi takie szkło, ponosi całkowite ryzyko zastosowania szkła z tej firmy jako materiału nie budowlanego. Po wybudowaniu budynku na płycie fundamentowej, na wadliwym szkle piankowym, nie jest możliwa naprawa, wymiana szkła piankowego, bez rozebrania całkowicie budynku. Stosunek ceny szkła piankowego do wybudowania całego budynku 1 : kilkudziesięciu.

Takiego ryzyka nie warto ponosić.

Sytuacja może się zmienić jeżeli firma z Mińska będzie dawała Deklaracje Zgodności pod płytę fundamentową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego, na forum jestem,troszkę z przerwami, od 2009r ;)

Ba,więcej, mam płytę na EPS200 wylana w 2011r ;)

Za to widzę, że kolega młody i niezbyt świadomy,lub chce tutaj naciągać nieświadomych ludków ;)

 

Ale fakt, swego czasu byłem tutaj tzw "rekordzistą postów" :D

 

A żeby kolegę troszkę bardziej uświadomić to proszę ;)

[ATTACH=CONFIG]453997[/ATTACH]

Zdjęcia,które wstawiłem nie widzę, ale jak kolega cofnie się z 10 lat w tym temacie to będę :D

 

Kolego ja pierwszą chałupę zbudowałem 20 lat temu gdy Ty jeszcze w pieluchach latałeś :) Jak wsadziłeś EPSa pod płytę fundamentową to bez komentarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam szkła z Mińska, pokazujesz filmik reklamowy, nawet gdybyś pokazywał złote jajka, to tylko filmik reklamowy.

Firma w karcie technicznej, podaje frakce od 0 mm, więc jak dostaniesz pył, proszek, piaseczek frakcji 0-9mm, to reklamować nie masz czego, film reklamowy nie jest podstawą do reklamacji. Ale najważniejsze, firma nie daje Deklaracji Zgodności jako materiału budowlanego , deklaracja dla firmy to żaden koszt, kartka papieru.

Coś w tym jest, jeżeli firma unika odpowiedzialności. Klient jeżeli kupi takie szkło, ponosi całkowite ryzyko zastosowania szkła z tej firmy jako materiału nie budowlanego. Po wybudowaniu budynku na płycie fundamentowej, na wadliwym szkle piankowym, nie jest możliwa naprawa, wymiana szkła piankowego, bez rozebrania całkowicie budynku. Stosunek ceny szkła piankowego do wybudowania całego budynku 1 : kilkudziesięciu.

Takiego ryzyka nie warto ponosić.

Sytuacja może się zmienić jeżeli firma z Mińska będzie dawała Deklaracje Zgodności pod płytę fundamentową.

 

Kolego a Ty z choinki się urwałeś? Jaki filmik reklamowy?? To moje własne nagranie które zrobiłem jak dostałem próbkę od producenta! Mam deklarację zgodności! Odpisałem Ci na to. Ja nie wiem ale Ty jesteś jakiś uparty człowiek - czytałem Twój wątek o tej Twojej chałupie i ludzie Ci od miesięcy piszą o rozstawie rurek w płycie a Ty dalej swoje 5cm z czapy a OZE dopiero zacząłeś robić?? Zacznij od siebie bo nie masz pojęcia w tej materii widzę a o szkło i konsekwencje jego stosowanie się nie bój. Poukładaj sobie styropianu czy co tam chcesz pod tą płytę i na elewacji (20cm na jakimś "siporeksie"?:) i będziesz miał piękny termosik :) No a co do stropów to gratuluję wyboru gęstożebrowego :) Nie wiem jakie masz tam rozstawy ale dam Ci radę gratis - poczytaj sobie np o stropie Vector (cena, prostota wykonania, wysokość, nośność oraz mała ilość podpór montażowych). Poza tym jak masz badanie gruntu to jak liczyłeś kolektor poziomy w stosunku do mocy PC (nie mając OZE?:)....

ps. dobra dalej zobaczyłem Twój projekt - rozstaw 516cm to spokojnie VECTOR da radę i to ten najniższy. Co do kolektora to rura PE40 się nada ale jak masz piaski i wodę na 2m to kop głębiej kolego niż 2m. Tam generalnie więcej uwag co do tej całej chałupy bym miał ale w sumie to Twój projekt - więc powodzenia! :) Przy następnej może zrobisz mniej błędów :)

Edytowane przez amir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje własne nagranie które zrobiłem jak dostałem próbkę od producenta!

 

Bill umarł i Św.Piotr pokazuje mu Niebo. Po oględzinach mówi:

- Ale tutaj jest strasznie nudno Św. Piotr się wkurzył i pokazuje Piekło. A tam laseczki, plaża, ciepełko i czego dusza zapragnie. Bill bez namysłu mówi:

- To ja wole iść do Piekła!

Po tygodniu informatyk przychodzi z pretensjami do Św.Piotra:

- Piekło do którego trafiłem jest zupełnie inne, dziewczyny brzydkie, plaża brudna i ciągle pada ...

- Wiem, bo to była wersja demo!

 

:lol2::rotfl:

 

Pokaż, jak przyjedzie i będzie się wysypywało z wywrotki. Udowodnisz, że producent pisze nieprawdę w deklaracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...