Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak myślicie, jaki można dostać upust ?


BOHO

Recommended Posts

Najlepiej jest jeśli zrobisz sobie listę potrzebnych rzeczy, powysyłasz do hurtowni mailem, np na allegro jest wiele firm handlujących hydrauliką. Na odpowiedź naprawdę długo nie będziesz czekał, (mi wszystkie wpłynęły najpóźniej na drugi dzień) w ten sposób zorientujesz sie co i za ile. Ja w ten sposób dostałem niezły rabat na swoje c.o w hurtowni po "sąsiedzku" kiedy pokazałem sprzedającemu wyceny. Zapłaciłem m.in pex al pex kisamo 16mm za 2,5 pln albo grzejniki typu v kermi v22 100x60 za 393 pln, albo v22 180x60 609 pln - ceny brutto z 22% vatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mój mistrzunio od składania wszystkiego w kupę pokazał mi Zamówienia Sprzedaży z dużej hurtowni na 6tys (same nyple, kolanka, zawory itp - miedź i niklowane)i tyleż zażądał do rozliczenia wstępnego materiału - oczywiście zapłaciłem bez pytania. Policzyłem, że przez internet we wcale nie najtańszej pierwsze lepszej z brzegu hurtowni, wszystko jest średnio 44% taniej. Co z tym fantem zrobić?

W sensie, że nie chciałbym go urazić - ale też umówieni jesteśmy na dosyć sowite wynagrodzenie za pracę uwzględniające zakupy przez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janekbo

Napisz w jakiej hurtowni te rzeczy były kupowane,

o ile jest ta jakaś znana duża hurtownia.

A czemu swojemu fachowcowi nie możesz

zadać grzecznie pytania dlaczego płaciliście

za np. rury miedziane Hutmena tyle a w Castoramie

są po tyle. Może poda Tobie jakieś logiczne wytłumaczenie.

Jeżeli w żaden sposób nie zasygnalizujesz, że sprawdzałeś

ceny to potem możesz zostać zaskoczony dodatkowymi

kosztami, bo skoro klient łyka bez problemu wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, zaczynam zaopatrywać się u Ciebie,

 

 

Sam jestem zaskoczony, ale skoro kolega Janekbo stewierdził, że 30-40% się dostaje na dzień dobry, tylko od jakich cen, bo chyba dobrze podniesionych:)

Normalnie rabat rzędu 15 % jest w normalnej hurtowni przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z hydraulikiem po skończonej robocie. Grzecznie acz stanowczo przekazałem Panu, że jeśli nie powie prawdy to następnego dnia dostanie wszystko z powrotem w bagażniku a ja na tym będę 30-40% do przodu. Zadzwonił nawet do hurtowni której to przekazałem moje uwagi - trafność moich spostrzeżeń została potwierdzona - aczkolwiek prawdziwy rabat mógło powiedzieć tylko hydraulik.

Po paru ciepłych słowach - powiedział, że ma 25% .... hmmm... moja strata zgodziłem się, żeby kupował.

Rozliczyliśmy całość po nowych cenach uwzględniając 25% rabatu - Pan w zasadzie wybiegł z budowy oddając klucze - oczywiście na wszystkie materiały wystawi fakturę na 22% (dostanę zwrot z US). Aczkolwiek cenię go za fachowe wykonanie wszystkiego.

Dziękuje Grzesiu.

 

Samm: to jest Solar-Bin.

Edytowane przez janekbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, zaczynam zaopatrywać się u Ciebie,

 

Zwłaszcza proponuję Ci De dietricha, rabat 95%:), niech stracę:), albo nie, dam za darmo w promocji, jak zakupisz 100 kondensatów Viessmann'a:) w cenie katakogowej oczywiśćie. Widzisz, ja to nawet kotły daję za darmo, nie to co w markecie na promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...