Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

trochę domowo i ogrodowo........Paty nadaje


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 191
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam też zrobione nowe płoty lamelowe do zamiany zamiast tych wiklinowych..........piękne grube drewniane dechy w ramie , ale to tez po urlopie............zamówiony mam grill betonowy wybarwiony na czekoladowy brąz ..........myślę że fajnie to będzie razem wyglądało..........także ogród jeszcze przez trzy tygodnie musi poczekać...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają się super zmiany:)

Nic się nie stanie przez te trzy tygodnie,nie ma to jak urlop,ja wyjeżdzam za miesiąc;)

W wolnych chwilach też latam po ogrodzie,i sama się sobie dziwie,ze sprawia mi to przyjemność,kiedyś na samą myśl o grzebaniu w ziemi miała dreszcze hehe;)

Chyba to przychodzi z wiekiem,ale wtedy też mieszkałam w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę spać po nocach obmyślam --"design" ---wnętrz :) , zachodzę jak połączyć nowoczesność ze stylem glamour ...............łamię głowę nad kolorami, szukam grafitowej lub szarej sofy w stylu Ikeo-wskim , ale z marnym skutkiem.............w mojej okolicy nie ma godnych sklepów meblowych a już z wyposażeniem wnętrz to koszmar.......a z internetu nie wszystko bezpiecznie jest zamawiać jak się nie widzi "naocznie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taki zegar do salonu na tę czekoladową ścianę?????????????

 

 

 

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/72/16/81/1072168111

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=13734

 

 

na jednej z tych ścian chcę przykleic w kolorze kremowym zestaw takich ramek

 

 

http://www.dekorujdom.pl/images/prz018foto1.jpg

 

nie mam pojęcia czy ten zegar i naklejki --ramki ( zegar na środku, ramki po lewej )mogą być obok siebie............kolory będą te same ..........po prawej może jakaś lampa kremowa, wysoka i wąska...............a może lepiej jakaś konsolka beżowa ..................mam mętlik w głowie ..........nic już nie wiem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wirtualnej wizycie u naszej forumowej koleżanki Toli do ogrodu zrzucam bombę i robię wszystko od nowa......................ma przecudownie..........jest moim guru ogrodowym...........biorę sobie jej wszystkie rady do serca i mam nadzieje krok po kroku uda mi sie wyczarować takie cuda jak są u niej...........pierwsza rzecz to nowe nasadzenia.......a więc mnóstwo bylin kwitnących, kwiatów i wszystkiego możliwie kolorowego zielska..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty, wiesz co? ja Cię podziwiam. Piszesz u mnie, że pracujesz do 19.

Praktycznie cały dzień jesteś w pracy, rano pewnie gotujesz obiad, a wieczorem po przyjściu z pracy to już tylko czas na odpoczynek.

A mimo to masz ogród, ciekawe nasadzenia, piękne wiklinowe meble zachęcające do leniuchowania.

Ty daj sobie spokój z bombami, odpuść granaty, dosadź trochę kolorowo kwitnących, niekłopotliwych w uprawie bylin i będzie gicior :)

Dobrze jest, naprawdę. Dla kobiety zapracowanej zawodowo, taki ogród powinien wystarczyć. Ja Ci to mówię :)

Pięknego urlopu Ci życzę, jak wrócisz, to jeszcze o Twoim ogrodzie pogadamy. Wypoczywaj i ładuj akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, Tolu, popieram. Paty masz fajny ogród i podziwiam, że masz czas się nim zająć. Ja jestem w tyle za Tobą (do Toli się wcale nie porównuję ;) ), ale nie narzekam, cieszę się, gdy uda mi się cokolwiek zrobić. Dzisiaj zamówiłam agrowłókninę na allegro, mam zamiar ułatwić sobie pracę. Chciałam rabaty wysypać dodatkowo korą, tylko mam obawy, czy wszystkie roślinki ją polubią, bo u mnie dużo liściastych...

 

dodaję sobie subskrypcję, będę zaglądać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Wam dziewczyny za miłe słowa...................fakt chwile poświęcone ogrodowi to te ukradzione na sprzątanie, prasowanie i jakiś film w Tv .............chchiałabym więcej ale moja praca na to nie pozwala..............praca w ogrodzie niesamowicie mnie relaksuje i odpręża chociaż czasami trzeba napracować się fizycznie.........ale ja "lubię : ten ból w plecach............

 

Tolu szczegóły dogadamy po urlopie , ale myślę że dosadzenie kolorowych kwiatów ożywi tę zieleń.................

 

Na tę stronę planuje dać na całej długości płot lamelowy, drewniany , żeby osłonic się od sąsiadów , którzy taras mają skierowany na nasz ogród, tak że swobodnie w gaciorkach nie można wyjść na ogród.............stolarz zrobił nam na razie 3 szt pięknych w kolorze palisandrowym ekranów , do zrobienia ma jeszcze 10 szt

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=2478

 

stąd zabieram te płotki wiklinowe , będą dwie kratowniczki na pnącza a w miejsce trzeciej betonowy grill

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=12724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Paty to się pięknie napracowałaś w tym ogrodzie.

:-)

Bardzo ładnie to wszystko skomponowałaś. Dużo pięknych roślin, różnorodnie, kolorowo.

Na pewno piękne jest to uczucie jak sobie usiądziesz przy kawie na terasie a wszędzie takie widoki.

Domek w środku też ładny.

Fajnie, że się ujawniłaś. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie !!!!!

 

Dziękuję za wpisy i słowa otuchy co do ogrodu.......................ale mimo wszystko moim marzeniem jest niedościgniony ogród Toli.............

Już po urlopie było cudownie wklejam kilka fotek................zdjęciaDSC00485..JPG z tamtych miejsc dają mi niesamowitą energię..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...