Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

trochę domowo i ogrodowo........Paty nadaje


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 191
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doszłam do wniosku że moje fotele wiklinowe przemaluję na ciemno brązowo, nie wiem czy to dobry pomysł ale sa trochę już spłowiałe a i wilgoć gdzieniegdzie dała o sobie znać. Zastanawiam się czy można to zrobić drewnochronem, czy raczej inna farbą ??? chodzi mi tez po głowie regał na taras na rożne podręczę rzeczy:latarenki, świece i inne pierdoły......

53517_PE156894_S4..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablo

 

bardzo się cieszę i zapraszam , od września zaczynam wielkie nasadzanie, także będzie trochę nowości, będę sukcesywnie pokazywać.........

 

Nadulka

 

jechaliśmy swoim samochodem, droga od Węgier super same autostrady .................pobyt docelowy to Trogir i wyspa Ciovo....................zakochałam sie w Chorwacji już mam zarezerwowany przyszły rok tym razem na ponad dwa tygodnie.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła............zapraszamy pana od wyceny nawadniana, beż tego już sie nie da mieć pięknej trawy, podlewanie to za mało, trawa sucha jak wiór, a widać takie lata już wpisują się tradycję............zobaczymy ile zaśpiewają, plan robót , wczesna wiosna przyszły rok.................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :) na pewno zajrze we wrzesniu :)

a do Chorwacji tez sie wybieramy, tylko... wypadl po drodze szpital, bylo ciecie i teraz pewnie... tylko widok z b.zacienionego miejsca, o ile w ogole dam rade dojechac ;)

 

podoba mi sie u Ciebie m.in. parawan oddzielajacy od sasiada. Czy sasiad nie ma nic przeciw? Nie rzuca mu cienia? U mnie tez by sie to przydalo, ale mysle, ze staloby sie to koscia niezgody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo ładny ogród i super zadbany :) podziwiam...

 

Mam pytanie - o te płotki wiklinowe - gdzie były kupione i jaki był orientacyjny koszt ?? I czy nadawałyby się by z nich zrobić ogrodzenie ?? zamiast płotu ?? a na to puścić pnącze ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :) na pewno zajrze we wrzesniu :)

a do Chorwacji tez sie wybieramy, tylko... wypadl po drodze szpital, bylo ciecie i teraz pewnie... tylko widok z b.zacienionego miejsca, o ile w ogole dam rade dojechac ;)

 

podoba mi sie u Ciebie m.in. parawan oddzielajacy od sasiada. Czy sasiad nie ma nic przeciw? Nie rzuca mu cienia? U mnie tez by sie to przydalo, ale mysle, ze staloby sie to koscia niezgody...

 

te Parawany sa daleko od sąsiada za nimi jest inna cześć ogrodu, a że sąsiad z za płotu postawił dom tak że jego taras "patrzy" centralnie na nasz więc postanowiliśmy się odsłonić , nawet nie pomyślałam że może mieć coś przeciwko temu, ja lubię mieć swobodę , wyjść w piżamie na taras wypić kawę, nie chcę żeby kotoś mi zaglądał , często robimy imprezy i chce żeby moi goście czuli się swobodnie.................myślę że inteligentny sąsiad to zrozumie, ja planuję na całym płocie od sąsiada drewniane lamele na 220 wysokie, z drugiej strony sąsiad posadził tuje na całej długości płotu, już nie mogę się doczekać kiedy urosną , a z trasu na wprost mam cudowny widok na las i tam oby jak najdłużej nikt się nie budował..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo ładny ogród i super zadbany :) podziwiam...

 

Mam pytanie - o te płotki wiklinowe - gdzie były kupione i jaki był orientacyjny koszt ?? I czy nadawałyby się by z nich zrobić ogrodzenie ?? zamiast płotu ?? a na to puścić pnącze ??

 

Pozdrawiam

 

Myślę że to dobry pomysł tylko te płotki nie sa super trwałe, na parę lat 4-6 na pewno zdadzą egzamin, pnącze spokojnie możesz puszczać, tylko z czasem on e zbutwieje i się pewnie połamią, chyba można je konserwować , jakimś drewnochronem czy innym specyfikiem, koszt wtedy takiej jednej lameli to 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty

 

a masz jakiś sprawdzony namiar? na przyszły rok wrzesien chcę rezerwować.

szukam namiarów tez na Brelę.

 

Teska !!

To była impreza załatwiana przez znajomych, mają zaprzyjaźnioną rodzinę od lat od której wynajmują dom , nie jestem pewna czy ta kobieta wynajmuje pokoje na wrzesien, bo wiem że mieszka w Zagrzebiu i przyjeżdża tylko jak są turyści ............popytam znajomych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariuje......zwariuje..........oszaleję...............mam ogromny mętlik w głowie............podoba mi się taki styl

 

 

4931800c male..jpg

 

2529200f male..jpg

 

podoba mi się tez taki

 

mie_02_13...jpg

 

 

White Christmas a.jpg

 

jak to sensownie połączyć...................głowa mi niedługo pęknie ...................POMOCY !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty, piękne zdjęcia z urlopu, zwłaszcza te robione nocą,.

Ja tam mogłabym już znowu się spakować i na urlop myknąć, Ty też tak masz?

 

 

nawet nie mów .......................ciągle myślę ............a dwa tygodnie temu, a trzy tygodnie temu.................jak bym miała możliwości czasowe i odpowiednia pracę...........to bym dwa miesiące podróżowała i tylko na przepierkę do domu wracała....................o rymnęło się...........:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co i co................ zakupiłam na allegro prześliczną ramkę.....

 

 

gallery.php..jpg

 

zaczątek mojej kolekcji ramkowej na ścianę w jednym z przedpokoi ..................mój mąż stwierdził że brzydota, staroc......................:jawdrop:takie "cuś" w chałupie nie będzie wisiało, styl miał być nowoczesny ..............nie rozumie głupol że to połączenie starego z nowym..............będzie rozwód jak nic.................;)..................a ja tyle rzeczy już mam na oku................a może ktoś wydzierżawi nowoczesnego męża????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje, leje, leje..........od niedzieli................dlaczego wszytko musi popadać w skrajność???????????????? jak upały to po 40 stop. jak leje to tydzień pod rząd..........:bash:

 

 

w kwestii planowanych remoncików jest szansa że za dwa tygodnie zaczniemy...............chcę "zgwałcić męża" i jak Olka pojedzie na Lazurowe to zacząć roboty............chociaż zedrzeć tapety i pomalować i może ruszyć Olki pokoik .................wymyśliła sobie bździągwa , że tapeta surrru do zdarcia , jedna ściana pomalowana na amarantowy kolor, ta przy której stoi łózko, nad łóżkiem białe skrzydła z piór ( allegro) , wielki czarno biały obraz jej ukochanej Audrey , reszta ścian ---złamana biel lekkim kremem:jawdrop: jej wymysł.......zmiana oświetlenia, różowy dywan, kremowe fotele z Ikea, stolik oklejony czrano-białymi gazetami ...............i stwierdziła ze nie komponują się do tego wystroju meble które ma :bash:( kupione 4 lata temu) .............dostała w łeb na opamiętanie ...........stwierdziła że zawaliłam jej świat...............jej wizję ............i jak ona będzię życ w pokoju z tak niepasującymi meblami..................

 

nie wiem co z tą zgagą zrobić..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Paty:)

 

folie najłatwiej zamówić w pierwszym lepszym punkcie wydruków ...http://obrazyfototapety.pl/galeria.php?sort=id&start=384&limit=64&kategoria=39&album=102&fraza= z tego co wiem to obraz do uzgodnienia :)

 

a stolik ...papier Rossi ...troche kleju do decoupage i łatwiej okleić niż folia ...

http://decu.pl/sklep/product_info.php?cPath=10_293&products_id=5941

 

serio folia sie lubi zmarszczyc a tylko troche zmatowić ...i przykleić ..potem lakier i gotowe ...

zresztą nawet profesjonalny papier nie potrzebny troche gazet w wydaniu wielojęzykowym ...mały kolaż i będzie ładnie :)

 

nie obawiaj się decoupażu ...:) ...sama tydzień temu popełniłam tace z Audrey właśnie (jak widac z niej sie nie wyrasta ;))...

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...