Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

trochę domowo i ogrodowo........Paty nadaje


Recommended Posts

i okazało się ze jest chyba osiedlowa plaga pędraków.............byliśmy wczoraj u sąsiadów , naszych przyjaciół , maja ogromną działkę ok. 40 a pięknie zagospodarowaną i zaczęli narzekać że podsycha im trawa , posypali nawozem bo myśleli że to brak "pokarmu" i upały dały się jej we znaki..........ja okiem znawcy ;)przeszłam sie po w/w ususzonych, za ździebełka do góry........a tam beretka w rekach została..........z oczom ukazały się cudowne pędraki............moja Ewcia mało nie umarła..........Kamcio się załamał samej trawy 30 a ..........

 

a z domowych spraw ...........taj jak pisałam u dziewczyn nowe zdjęcia w moich podczytywanych watach znów mnie przyprawiają o ból głowy.............wizję się mieszają........codziennie chce coś innego..........a najlepiej cały nowy dom............

 

w ramach niedzielnej nudy moja Olka wczoraj zrobiła sobie stolik gazete...........sama ...........super jej to wyszło...........zdjęcia wkleję wieczorkiem , bo muszę to cudo obfotografować....................tylko doradźcie mi jakim lakierem to pomalować żeby się trzymało kupy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Paty ...po mojej ostatniej tragedii Audreyowskiej tacy błagam nie użyj poliuretanu do parkietów ...oczywiście jeżeli nie chcesz sepii i to nałaskawiej mówiąc o tej żółtaczce...pierwsze 4 warstwy były z wodnego fluggera 70 ...czyli wysoki połysk i wtedy było ślicznie ...dla utwardzenia proponuje werniks szklący maimeri np a tu można zobaczyć jak to wygląda :)

 

http://krainamonle.blogspot.com/search/label/Tace

 

tyle wiem ale ja raczkująca w decou jestem może mistrzowie wiedzą więcej (Lutajka, Kasiorek, blog Jednoskrzydłej)

 

a jak zachwycałam się u Lutajki tą piękną kuchnią ...przeczytałam o twoim sentymencie shabby kontra glamour :) ....mam to ...samo

wkleje pare zdjęc ...gdzie znalazłam połączenie ...wiem że to twój wątek dlatego powiedz tylko a usune :) (twoje zdjęcie korytarza w cegiełkach ..wow...wydrukowałam i podtykam pod nos małżowski 3 razy dziennie ...)

 

 

i czekam niecierpliwie na zdjęcia stoliczka bo mój czternastoletni szkodnik tez taki chce ...:)

yhm ...dopiero wczoraj łeb ufarbowałam ...jutro wracam do pracy :bash:

glamour i wiklin&#9.jpg

sofa..jpg

shabby i glamourd.jpg

kompozycja..jpg

w świetle okna i&#11.jpg

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe zdjęcia w moich podczytywanych watach znów mnie przyprawiają o ból głowy.............wizję się mieszają........codziennie chce coś innego..........a najlepiej cały nowy dom........

 

Te, ciotka - o mnie piszesz? :)

 

Ja laik jestem ,ale mi się glamour ładnie z shabby komponuje. Konstancja zresztą pokazała o co chodzi. Może zacznij od jednego pomieszczenia - łazienka, sypialnia?

 

Co do decou, to ja używam tylko i jedynie lakieru wodnego. Jedynego jaki znalazłam tu na wsi w sklepie - do boazerii jest. Fluggera szukam od dawna, ale jakoś trafić nie mogę, a nie chce mi się do Wawy specjalnie po puszkę lakieru jechać. I noszę się z zamiarem kupienia tego werniksu szklącego maimeri.

Sam lakier wodny dobrze zabezpiecza. Ostatnio zrobiłam dwie skrzynki dla dzieci - farba, serwetka z klejem (na żelazko, więc po całości ten klej), na to dwie warstwy lakieru i cieniowałam akrylami. I jak wycieniowałam, to stwierdziłam, że jest do bani i muszę zeszlifować i do nowa zrobić. Ciężko było, mimo że szlifierką. tak więc te lakiery to dość dobre zabezpieczenie, dla przedmiotów do wnętrz moim zdaniem na bank wystarczą. Inna sprawa, że chyba każdy z tych budowlanych powoduje lekkie zażółcenie - od razu labo po czasie. Ja daję jako podkład kolor ecru najczęściej, więc tego tak mocno nie odczuwam. Dla śnieżnej bieli to chyba jedynie specjalistyczne, hobbystyczne lakiery zostają.

Edytowane przez wadera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty, jak chodzę po Waszych wątkach to najchętniej wymieniłabym cały dom od ręki :D

Ale co począć http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_rolleyes.gif

 

Ale macie tych pędraków, to jak plaga http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_eek.gif, mam nadzieję, że szybko się tego pozbędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koni ...dzięki za namiar na bloga i rady lakierowe...............zdjecia super i prosze o więcej...........dzisiaj poszłam do Tesco były na przecenie świeczniki srebrne toczone tak jak na którejś fotografii i ja durna zamiast kupić tydzień temu to się zastanawiałam były po 12 zł....przecenione z 24 zł.....:bash:, durna ze mnie baba ..........ale kupiłąm świece kremowe grube , wysoką i srednia, dwa proste wazony przeźroczyste w Biedronce,,,,,po 11.99 zł i będę z nich robiła świeczniki........zobaczymy co wyjdzie ........

 

wadera.....tak tak kobieto o Tobie piszę ..........:) , popatrzę za tym lakierem , kupie chyba taki do decu

 

DarioAS.........kilo trotylu i robimy ...buuummm.....:).....................olałam pędraki............polałam je chemią i czekam.................trawy i tak nie uratuje ...........na wiosnę ruszam z nową........a przy okazji zrobię nawadnianie..........jak zarobię ...hihihiihhi

 

 

Żelka............temat wakacji okrutnie drażliwy...............znowu się kce.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobiłam jeszcze obiecanych zdjec więc pokaże Wam inne ............nie na temat może ..............ale pokazują czym zajmuję się jak nie ślęczę w ogrodzie ( już nie bo pędraki) luba na forum..............jest to coś co kocham nad życie...........czyli "szmaty" ..........mamy tę samą chorobę z moją mamą........

 

IMG_6904..jpg to z kolekcji jesiennej 2009/2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pod koniec sierpnia jadę do Poznania na 3 dni istnego ciuchowego szaleństwa.......Targi Mody.......ponad 200 firm, ciuchy, buty, torby, biżuteria, dodatki.......uwielbiam tam być........ładuję akumulatory na na następne pól roku..........teraz będę kontraktować kolekcję lato 2011........także powiem Wam z rocznym wyprzedzeniem co jest trendy żebyście były babeczki najmodniejsze na forumie i nie tylko.........;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty, dla mnie to byś chyba musiała jakiś almanach wiedzy ubraniowej napisać na 500 stron minimum. Nie lubię chodzić po sklepach z ciuchami (bo nigdy się sobie w niczym nie podobam), nie wiem kompletnie co się nosi w danym sezonie. Dżinsy w każdej postaci plus top plus coś ciepłego - i jestem zadowolona. Rany, chyba w ogóle kobieca nie jestem! Tylko do butów mam słabość.

Ale butik macie fajny i bardzo ładne ubrania. Fajnie, że możesz się zajmować tym co Cię "kręci" Jest takie powiedzenie: "znajdź sobie pasję, potem zacznij na niej zarabiać i już nigdy nie będziesz musiała pracować". Dobrze widzieć, że Tobie się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty piękny masz butik!!! A jaka z Ciebie babka, no, no!

Przydało by mi się szkolenie na temat ciuchów, bo kompletnie nie wiem co się nosi. A u Ciebie takie bardzo kobiece, wyszukane i z klasą ciuszki. Pewnie mnie nie stać, więc zostanie przy moich szmatach..., ale chętnie tu zerknę nacieszyć oczy ta elegancją. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkich rad udzielam z największą przyjemnością............pytajcie !!!!!

Ceny mam zróżnicowane są sukienki za 200 zł i 1500 ..............bluzki topy za 45 łż i 200 zł, wszystko zależy z jakiej firmy , jakie tkanin y ................ wszystkie ciuszki w moich butikach są polskich producentów.............sa szyte ze świetnych tkanin, miałam okazję współpracować z firmami niemieckimi ale oni sa tak ze dwa lata do tyłu z modą..........

 

 

waderka............lubię to co robię ale teraz są trochę gorsze czasy i ta praca też wiąże się z nie małym stresem.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty,super butik,no i ty oczywiście elegancka "babeczka" jesteś;)

Hmmm szmatki a kto ich nie lubi...

Fajnie że lubisz swoją pracę,bo nie ma chyba nic gorszego niż męczyć się przez 8 godzin.

 

A co do gorszych czasów,to różnie z tym jest,ludzie narzekają,a jakoś coraz więcej nowych domów,aut,zagranicznych wczasów itp....

Ja bym bardziej powiedziała że są bardziej wybredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. jest Twoja...........została w rozmiarze 38 ;)

 

 

ok ...biore .....

 

nie odzywałam się ....bo siedziałam związana ....z taśmą na ustach ......to nie napad stulecia ...a jedyny sposób na to abym nie jadła .............:stirthepot::cool: .....a jeszcze tylko skocze za wschodnia granice na przedłużanie kości .....:jawdrop:

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...