Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do ikArtowie "..ma cztery kąty i cztery ściany, dom malowany - zaczarowany


Recommended Posts

  • 9 months później...

Ło matko Kochano Jedyno :o

no IkArtowie szanowni, chyba mamy bardzo podobne piece.... jak się sprawuję Wasze Defro ???? bo to chyba nie jest duo , tylko coś z komfortem tam wyczytałam, taak? macie tam ruszty wodne?

 

Ahhah, ja jeście chciałam, że ładny domek i że będę zaglądac :oops: :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom Bor, Niwa

Powitać, powitać :)

( byleby do gotowca wracać nie chcieli:lol2:)
:lol2: :D oby.. bo nie wiem jak by to dalej było ;)

Mnie też dach się podoba - w kolorze brąz mat.

Piec mamy Defro - Komfort Eko - na początku myśleliśmy nad Duo, ale on jest sporych rozmiarów i nie zmieściłby się do naszej kotłowni. To znaczy zmieściłby się, ale wtedy nic i nikt już by tam nie wszedł ;) Piec chodzi jakieś dwa miesiące - cały czas się go uczymy. Wczoraj mądż zmienił parametry spalania, więc może mniej groszku pójdzie. Teraz w trybie pracy ustawione ma pobieranie 8s i czas postoju 52s. Aha, czy wiele kosztował - nasz hydraulik wywalczył dla nas dobry rabat w hurtowni, w której się zaopatruje, więc wyszło stosunkowo tanio - 6 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas ten "Przewspaniały Piec Najznakomitszej Firmy" wyszedł zdaje się(bo złe rzeczy się zapomina:)) 9tys., ale dodając czas poświęcony na jego czyszczenie+ niespalony groszek + nerwy dałoby gdzieś ze 20 tys.. takżę, tak.....

 

nie wiem jak w Waszym piecu ale w tym naszym szajstwie są ruszty wodne(takie rury w komorze nad paleniskiem), które trzeba min raz w tygodniu przeczyszczać z sadzy .... o zgrozo ...... a wtedy jestem piękną czarną murzynką- bo to ja mam tę przyjemność czyszczenia- kichającą i kaszlącą- bo sadza mnie zwyczajnie dusi ......:) takżę, tak.....

 

a skusiliśmy się na niego bo to "miał być" jakiś na prawdę dobry piec i że od razu wodę podgrzewa i że nowy model i że Defro ma super extra fantastyczny serwis(jak dzwonilismy, żeby przyjechali, bo może jaka wada fabryczna- paliło się tylko z 1 str paleniska- to pan przez telefon od razu krzyknął, że 4 stówki za wizytę serwisanta.....:eek::eek: )no ku....rczę, taki super ten serwis...., ale pan wpisał, że była wada i nie płaciliśmy :)- tyle dobrego, ahah i jak ustawił nam piecuś jak na dworku było +15 to spalał idealnie, w popielniku zostawał popiół, ale przy temp. zewn. -5 to lipton się robi i żużli i aaach , szkoda słów! ......

 

przepraszam, że zaśmiecam Ci komentarze:oops: i życzę samych pozytywów związanych z piecem ii wszystkiego najlepsiejszego w "budowaniu" :)

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że zaśmiecam Ci komentarze:oops: i życzę samych pozytywów związanych z piecem ii wszystkiego najlepsiejszego w "budowaniu" :)

 

nie, no bardzo dobrze - takimi rzeczami trzeba się dzielić - jeśli nie ze względów technicznych, to chociaż emocjonalnych :) tak więc dziękuję za komentarz :)

w naszym piecu (jak poinstruował mnie małżonek) rusztów takowych nie ma. Groszek faktycznie w popiół się nie zmienia.. ale to może zależy od groszku.. - przed zakupieniem ton czarnego złota, kupowaliśmy z różnych miejsc po kilka worków - co by najlepszy wybrać.. No i różnie to bywało..

 

Pozdrawiam również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nioom z tym to rzeczywiście różnie jezd i u nas... a co śmieszniejsze wzięliśmy teraz od pana od ktorego już braliśmy i ostatrnio cud miód i orzeszki a teraz jak Defruś zaczyna go mielić to lecę ze śrubokrętem, czy aby gdzie co nie "poszło" bo takie dźwięki wydaję żę drżyjcie narody ...;)

 

p.s. dzięki, że sie mogłam powywnętrzać :), równa babeczka jesteś :oops: ;) nie obrazić się poproszę :oops::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...