Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 473
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

glowac

Czy o ten kinkiecik pytasz?

http://lh3.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/S-cTVY5KzyI/AAAAAAAACU4/ZeV3OCrBDls/s128/085902_Siena.jpg

 

Nazywa się Siena, firma Lampgustaf, na pewno są jeszcze w wersji z czarnym abażurem, ale chyba nie ma innych lamp w kolekcji:)

Witaj Duluni. Zaglądam sobie do Ciebie od czasu do czasu. Podglądałam jeszcze Werbenową łazienke, bo do mnie przyszły już płytki i teraz dokładnie rozplanowujemy. Zastanawiamy się też nad kolorem fugi. Mąż obstaje przy jasnej, ja raczej skłaniam się ku grafitowej. U mnie będą tylko werbeny grafitowe. Patrzyłam też na Twoje lampki i coś mi w głowie zaświtało. W jednym ze sklepów internetowych mam zapisaną lampkę do kupienia - do werbenowej łazienki. I to właśnie jest Lampgustav Siena, tylko czarna. I mają w ofercie jeszcze żyrandole również w kolorach czerń/biel. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na dalsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ane3ka1 miło, że zaglądasz - w domu trochę się zmieniło, niestety brak zdjęć (ale mam zamiar wszystko nadrobić). W werbenowej łazience mam fugi szare, nie specjalnie lubię kontrastowe połączenia w płytkach. Dość trudno było dobrać odcień szarości, ja optowałam za ciemniejszym, ostatecznie wybór padł na nieco jaśniejszy - choć nie tak jasny jak na zdjęciach - to pył budowlany... Siena na ścianie prezentuje się dobrze i całkiem okazale, też miałam ochotę na czarny abażur, ale najpierw zobaczę, jak zaprezentuje się biały, a potem coś ewentualnie zmienię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz prawdę powiedziawszy mam zagwozdkę. Werbenowa łazienka jest niewielka, chyba nawet nie ma 4m2 i cała będzie grafitowa. Fugę myślę, że wybierzemy jasnoszarą. Ale Sieny to już teraz nie wiem. Jak będą czarne to może być za ciemno. A czy białe będą pasować? Białe, czarne, białe, czarne... :bash::???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe...? Szarość werbenowa jest naprawdę szaaara, tak sobie myślę, że może czerń sieny nie będzie dobrze wyeksponowana (w razie czego możemy się wymienić abażurami;))

 

I oczywiście witam wszystkich zaglądających i dziękuję za miłe słowa (wczoraj niestety zapomniałam się przywitać - reakcja po kilkugodzinnej podróży PKP:))

Edytowane przez Duluni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:Wykończeniówka ślimaczy się tak, że cieszy mnie nawet dokręcona śrubka. W związku z tym zamieszczam fotki kilku nowych elementów:

Kuchnia: szyba w witrynce i sprzęt na miejscu i lampy:

[

 

Korytarz, kinkiety i w tle moja lawendowa ściana (w rzeczywistości kolor intensywniejszy)

 

 

 

 

 

 

i listwy (niestety upaprane w kleju)

 

 

 

W tym tempie, może do Bożego Narodzenia się przeprowadzimy

Edytowane przez Duluni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieto, weź Ty nie narzekaj. Nawet nie wiesz jak ja wam zazdroszczę takiego tempa... Macie już tyle zrobione...

Czy mi się zdaje, czy widzę u Ciebie drzwi Fiordy? Nie pytałaś może czy do łazienki robią z podcięciem wentylacyjnym? Wiesz, ostatnio grzebiąc po necie znalazłam sklep w którym mają jeszcze pierwotnie rozpatrywane przeze mnie kinkiety do werbenowej łazienki - Markslojd Munkebo. Podobno już nie są produkowane. Też są w wersji białej i czarnej, ale jakoś tak głos wewnętrzny mi mówi - czzzarnaaa :) Żeby Ci nie zaśmiecać wątku to zdjęcie kinkietu wrzucę do swojej galerii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się dostało... Pesymizm wynika z faktu, że rzeczy do zrobienia jest już tak mało, że powinien wystarczyć tydzień, a przeciąga się już od kilku tygodni... ale dobra już nie będę narzekać:)

 

Ane3ka1 znam Munkebo, a jakże były u mnie na tapecie, a głosów wewnętrznych nie wolno lekceważyć. Mój wczoraj kazał mi kupić żyrandol do naszej sypialni (czarny)

 

o taki

 

http://www.elektryczny.com/photo/product_info/a/8/1/1_a81c52d81065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, te kinkiety też rozpatrywałam. Ale niestety mają kabel na wierzchu, więc odpadły. Dziś rano małż zadecydował - do werbenowej łazienki pójdzie munkebo biały - jak dostaniemy, bo będzie (tak jak pisałaś) wyraźniejszy, a poza tym przy małej ciemnej łazience chyba czarne kinkiety nie będą dawały zbyt wiele światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, a kinkiety Siena, które u Ciebie odpadły też miały kabel na wierzchu - jak je rozpakowałam myślałam, że dostanę zawału, ale na szczęście to się udaje obejść. Gratuluję kolejnego dokonanego wyboru!

Pytałaś o drzwi - oczywiście robią otwory wentylacyjne

Muszę się liczyć, że Munkebo też mogą mieć. Z drzwiami chodziło mi dokładnie o podcięcie wentylacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...