Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podglądam prawie codziennie i napatrzeć się nie mogę. Masz gust kobieto! Mimo, że ja zimnolubna, to te ciepłe wnętrza robią na mnie ogromne wrażenie. Widzę, że szalejesz na punkcie oświetlenia. Ja chyba troszkę też:) Twoje inspiracje swietlne bardzo mi odpowiadają. Wspominałam wcześniej o szarej lampie (u Ciebie fioletowej), a teraz odkrywam u Ciebie pięknego leitmotiva, który miał u mnie zawisnąć w górnej łazience. Nie zawisnął do dziś, bo nagle zniknęły z netu wszystkie czarne, a poza tym, po przeczytaniu wielu niepochlebnych opinii w necie, bałam się, że zakupię bubel. A tu proszę - zadowolona klientka. Tapetę w salonie też piękną masz (hehe sama taką mam w kuchni, tylko szarą). No ogólnie domek pierwsza klasa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 473
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dopioni dziękuję! Ale u Ciebie to dopiero pięknie. Ja tez chciałam trochę chłodniej, ale np. fronty kuchenne okazały się być w innym od zamierzonego odcieniu bieli (reklamować nie mogłam, bo sama to zamówiłam kierując się kolorem próbki). Lampy kocham - gdybym tylko miała większy budżet... A tapeta, tak mi się wydawało, że to znajomy deseń:)

PS. Świetną masz kanapę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! co ja tu widzę ... moje drzwi wew. (no chyba, że to nie Fiordy ...) , lampa górna taka, jak moje kinkiety łazienkowe (Markslojd model Oslo ...). Miały być Munkebo białe ale faktycznie - już ich nie robią :( Podobny etap zaawansowania prac ...

 

Cuś dużo tych podobieństw :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak - ale my zawsze wszystko robimy na wariackich papierach ... bo jeszcze nie wszystko jest na tip-top ale wychodzimy z założenia, że więcej będziemy w stanie ze spokojem zrobić będąc już na miejscu. Grunt, że mam skończoną kuchnię i prawie łazienkę oraz oczywiście sypialnie :) czego i Tobie życzę :yes: jak najszybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castorama... wszystko na temat. serdeczne dzieki... Mnie rowniez urzekl Twoj gust i domek.... moze dlatego, ze rowniez widze wiele podobienstw do mojego... Fiordy, szarosci, beze.. to rowniez moje klimaty. I co najwazniejsze czuje sie, pewniej i jestem przekonana, ze na koncu urzadzania nie wyjdzie mi z tego jeden wielki kicz ;)) Bo przyznam maz ma czasem watpliwosci i krzywo patrzy na moje pomysly.... Jeszcze raz serdeczne dzieki. Powodzenia. Pozwole sobie tutaj zagladac czasem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny masz dom !!!

Pięknie urządzony, na szczęście w podobnych klimatach mam swój, więc jakoś żyję i nie skreciło mnie z zazdrości ;) Ale położyłaś mnie na kolana swoim kominkiem ... Na szczęście nie mamy jeszcze obudowanego swojego (marzę o portalowym) a Twój mnie po prostu urzekł. To jest TO czego szukam.

Proszę, zmierz odległośc między dolną ramą wkładu a podłogą. U mnie wydaje się być jakoś wyżej, stad zastanawiam się jak to będzie wyglądać w moich warunkach, hm... Czy Wy specjalnie tak nisko (?) osadziliscie wkład, z myśla o portalowej obudowie?

Poproszę też o namiary, gdzie znajdę podobne portale kominkowe?

 

Już sobie zaznaczam Twój wątek he, he ...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Postaram się zmierzyć tę odległość, ale nie obiecuję, że będzie to zaraz, niestety nie będę na budowie przez kilka dni. Z tego co pamiętam i przysłuchiwałam się rozmowom to nóżki w naszym wkładzie były podcinane, żeby dopasować wkład do portalu (z piaskowca, szukałam jak najjaśniejszego,) którego wykonawca został znaleziony na allegro. Powietrze do kominka jest doprowadzone bezpośrednio rurą z komina (chyba), a nie zasysane z pokoju - dlatego mogliśmy go obniżyć. Niestety nie znam specjalnie szczegółów technicznych. W razie potrzeby zapytam małżonka:)

Pozdrawiam

Edytowane przez Duluni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odzew, czekam cierpliwie :)

My mamy doprowadzenie powietrza z zewnątrz rurą w podłodze, ale na obniżenie i tak za późno, niestety. Nie wiem dlaczego żadne z nas nie wpadło na pomysł najpierw sprawdzić portale potem dopasowac wkład (tzn. wysokość). No, ale z tego co widzę jeszcze wszystko da się zrobić i zaprojektować do naszych warunków (portal).

Tak się zastanawiam jak taki piaskowiec może w realu wyglądać? Oglądałaś go gdzieś wcześniej? Jak sie sprawdza w praktyce taki kamień? On jest polerowany czy tak jak kojarzę, chropowaty?

 

A teraz lecę poszukać kinkietów, bo cudne są !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko bardzo piękne. Będe mieć w kuchni takie same płyteczki.No i jest mi troche nieswojo bo mam ogromną prośbe mamy taki sam układ kuchni i zrezygnowałam już z półwysepki ale jak zobaczyłam Twoją to znowu się nad nią zastanawiam. Jakbyś mogła mi podać wymiary swoich mebelków byłabym wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ane3ka1 nie ma sprawy!

 

julieta odległość od dolnej krawędzi wkładu wynosi jakieś 25 cm. Piaskowiec jest strukturalny, nie chropowaty ale tez nie gładko-śliski. Ponieważ zależało mi na jak najjaśniejszym odcieniu kamienia, a nie przepadam za białym marmurem zdecydowałam się na piaskowiec, jest teraz zaimpregnowany, próby brudzenia przeszedł dość pozytywnie. Nie mam złudzeń i wiem, że coś się do niego przyczepi ale może będzie to oczekiwana "patyna czasu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam w ten upalny dzień. Pooglądałam domy szczęśliwych, którzy już mieszkają i urządzają i pomyślałam, że muszę nieco odświeżyć wątek. Niestety na budowie mojej nic się nie zmienia (bowiem nasz psychopatyczny wykonawca ponownie zbiegł i nie daje znaku życia) - przepraszam gaweł7 za brak informacji, ale nawet tam nie jeżdżę, żeby się nie denerwować i nie miałam szans na pomiary. Wobec braku nowości budowlanych pokażę (zgodnie z tendencją) swoją starszą (mniej udaną) córeczkę:

 

http://lh5.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/SsHwj2qI0iI/AAAAAAAAA4Q/E3-6WWI6Kuw/s640/Misiek%20001.jpg

 

Oto nasz "Westpomeranian Terier";). Zdjęcie sprzed laty... (Ale ukazuje osobnika dorosłego)

Edytowane przez Duluni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...