Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomocy!!!


kasia17041985

Recommended Posts

Witam,

zacznę od początku, bo tak najlepiej... Rodzice narzeczonego mają działkę, na której znajduje się Ich dom oraz budynek gospodarczy. mieliśmy w zamiarze przekształcić go na mieszkalny. Udaliśmy się do Gminy, złożyliśmy wniosek, do którego (po prawie 3 m-cach) otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Teraz chcieliśmy wydzielić działkę, ponieważ to jest koniecznością do przepisania budynku i działki u notariusza. I tu pojawiły się problemy...

Jeśli geodeta podzieli nam działkę, to decyzja straci ważność (ponieważ dotyczy całości działki, a nie jej części). Tym samym, bez wydzielonej działki nie otrzymamy notarialnego aktu własności... a to znowu jest konieczne do kredytu, jaki planujemy zaciągnąć. Błędne koło :-(

Kierownik budowy zaproponował nam rozwiązanie, jednak nie wiemy, czy ma ono sens. Chodzi o to, że w niektórych bankach (niby) zamiast aktu własności wystarczy wpis do ksiąg wieczystych, jako współwłaściciele... Tym samym moglibyśmy kontynuować nasze plany. Z tym, że podział działki i ostateczny akt własności nastąpiłyby dopiero po zakończeniu wszyskich prac, kiedy to decyzja z Gminy nie będzie już potrzebna. Prawda to?

Drugim wyjściem jest rozpoczęcie wszystkiego od początku, ale w innej kolejności :-( Najpierw wydzielimy działkę, potem znowu do Gminy z wnioskiem i dopiero przepis notarialny. Pytanie, czy mniejsza działka będzie spełniać warunki zabudowy???

Naprawdę nie mam pojęcia co robić :-(((

Bardzo Was proszę o pomoc!!! Będę niezmiernie wdzięczna.

Podaję dla ułatwienia GG 13413105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :) Dzięki bardzo za podpowiedź :) Pytaliśmy w WBK, ale w tutejszym oddziale panie nie są zorientowane... krótko mówiąc - nie wywiązują się z obietnic ( 3 razy prosiliśmy o telefon, nie tylko w tej sprawie... i nic). Poza tym robią wrażenie niekompetentnych. Skoro tak traktują klienta teraz, to co będzie później?!

Pozdrówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbk jest bankiem który ma wielu pracowników tzw starej daty - raczej traktuje klientow jako petentów - poza tym wymaga mnóstwa dokumentów ( w przeciwienstwie do innych normalnych banków) Pitów, wyciagów a spotkałam sie nawet z tym ze zaządali tej deklaracji RMUA z Zusu... szok, wiec ten bank bym sobie darowała od razu, poza tym mają ogromne prowizje od kredytu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wpis do kw dobry pomysl ale...

hipoteka bedzie wpisana na cala kw nie tylko na wasza czesc a to pozniej moze byc problemem dla innych wspolwlascicieli "

 

nie wiem, czy dobrze myślę, ale po zakończeniu budowy, kiedy już decyzja z gminy nie będzie potrzebna i wszystkie prace będą zakończone, to zamierzamy i tak wpis w kw zamienieć na notarialny akt własności. Tak można??? I z jakimi kosztami to się wiąże???

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, coś mylisz Kasiu. wpis w KW musi byc poparty dokumentem własnosci, wiec kolejnym aktem możesz albo wnioskowac w sadzie wieczystoksiegowym o wykreslenie czegos z KW lub wpisanie do KW. Księga wieczysta nie jest zamiennikiem, tylko dokumentem informujacym o prawnym statusie nieruchomosci. Wiec jesli sporządzicie akt notarialny to automatycznie bedziecie musieli ( bądz zrobi to notariusz ) dokonac wpisu lub wykreslenia z KW.

U ciebie raczej chodzilo o to że jesli istnieje ksiega gdzie jestescie wpisani jako wspołwłascieciele to mozecie skorzystac w banku tylko z ksiegi, a jak potem sytuacja sie zmieni to i tak bedzie trzeba sprostowac wszystko w KW odpowiednimi aktami notarialnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...