Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Azalia


Recommended Posts

Witam

Może pomogę z wyborem pieca

Ja od niedawna (tygodnia) mam już ogrzewanie w domku. Wybrałem piec którego serwis jest u mnie w miejscowości

Piec to Lazar eko pervekt 23 kw. W opisie np nie ma nic o tym że można palić pelletem a co mi doradzili servisanci by nim palić( bo teraz znaleźć dobry suchy ekogroszek graniczy z cudem o czym sam sie przekonałem ale o tym juz w dzienniku pisałem,) bo tez można chociaż firma lazar nie zamieściła tego w opisie. A masz juz jakiś upatrzony??

ja po tygodniu ze swojego jestem zadowolony bo ma łatwy w obsłudze sterownik oraz ma ruszt zapasowy jakby coś się ze ślimakiem stało.

Proponuje Ci poczytać watki o piecach tu na forum(pewnie już je znasz na pamięć), jest paru speców którzy dobiorą Ci piecyk pod twoja powierzchnie, ilość ocieplenia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Ewuś, ja też po długiej nieobecności z odsieczą piecową przybywam :D

 

My(w sensie ja i mój przyszły niedoszły ;)) mamy już od października Defro Duo 15kw- bo tyle nam miało wystarczyć wg tych wszystkich wytycznych, wyliczeń i innych pierdół.

Dlaczego Defro? Ano, bo wszyscy nam polecali jako nieawaryjne piece, łatwe w obsłudze i w ogóle cuda wianki, dlategóż zdecydowaliśmy że bierem bez marudzenia, że ciut przy drogo, ale huk ma byc dobry, bezobsługowy i w ogóle cacy, to wzięliśmy.

 

No powiem Ci, że piec największe wrażenie zrobił na hydrauliku, który go podłączał, bo zachwalał go jak własne dzieci.:eek:

 

Defro Duo ma ruszty wodne- stwierdziliśmy, że ok, bo będzie od razu podgrzewał wodę w bojlerze i po grom nam terma. no i o.

 

po 2 tygodniach miałam zaszczyt czyścić Nasz wspaniały kociołek, bo tak się zasyfił sadzą, że zaczynało śmierdzieć w kotłowni, mało tego bardzo żużlił się węgiel, w sensie nie dopalał- ale to nie zwróciło naszej uwagi, bo znajomy mający Zębca mówił, że jemu na początku też żużlił i to kwestia dostosowania ustawień. no jak tak to Bartek siedział przy piecu ze 2 noce i starał się go ustawić. i kij z tego wyszło. Jakoś po miesiącu zmagań i wertowania forum zaprosilismy serwisanta. Szanowny Pan na wejście powiedział, że mamy źle dobrany wentylator do sterownika i szybko to zmienił- no piec zupełnie jak nie ten!!! jak zacząłł dmuchać no z węgla to pyłek zostawał. I sadze jak się osadzały to też takie hmmm jak by to ... suche, takie suche sadze zostawały- czyli normalne, bo te wcześniej to takie grube były i w ogóle jakies takie lepkie. No nie ważne.,

Ahah, wspomnę tylko, ze pan serwisant był jak były te roztopy i po jego wizycie(do czasu kolejnych przymrozków) piecuś był jak ta lala:) przyszły mrozy i znów zaczął niedomagać. nie dogrzewał do zadanej temperatury na piecu, grzejniki były ledwie ciepłe, żużlił. Serwisant mówił, że jak będzie mróz" to sobie tam poregulować zaworem tródrożnym"- cokolwiek to jest- i bedzie grało. No niby jakoś coś się ciut poprawiło, ale żeby to jaka rewelacja to na pewno nie.

Ahah przez ten przecudowny patent Defro(ruszty wodne) w instrukcji nawet napisali, żeby mieć zabezpieczenie przed zwrotami przypuszczam, wrrrrrrrr:mad:) MUSIMY CZYŚCIĆ NAsz BEZOBSŁUGOWY kocioł raz w tygodniu z sadzy osadzającej się na rusztach właśnie :evil:

 

Do meritum bo ja tu pitu pitu a nie na temat...

 

Ogólnie dziś byśmy go nie kupili, a powiem więcej żadnego kotła na ekogroszek, dziś zamontowalibyśmy gaz do Naszej Bryzuni i było by może nie taniej a na pewno:

1. czyściej

2.mniej wku.rzająco

3.bezobsługowo

4.po prostu normalniej(teraz to raz w tygodniu wyglądam jak górnik albo mały murzynek)- może było by mniej śmieszniej ;)

ahah5.ciszej

 

pro po kotłów ekogoszkowych z możliwością palenia na pellety - rozejrzyj się czy w twojej okolicy możesz je zakupić- pellety w sensie, bo transport też kosztuje

- czy aby na pewno będziesz paliła i pelletami i ekogroszkiem?(mięliśmy kupić defro na eko groszek i owies, ale wytłumaczono nam, że to głupota, bo no pali się tylko 1 paliwem w realu).

 

ahah Serwisant powiedział, że w ekogroszku liczy się to by był jaknajdrobniej zmielony, wtedy ładnie cały sie spala a to czy jest troszkę mokry(troszkę, ale nie żeby ciekła zniego woda)- przecież jak będzie w podajniku to i tak przeschnie- tu miał trochę racji.

 

ahah w przypadku kupowania groszku na worki- trzeba być bardzo uważnym, w nocy nasi sąsiedzi 3 godziny rozbierali piec, bo "pakowaczom" wpadły do 1 worka rękawiczki i one właśnie zatrzymały ślimaka i o.....masz babo placek.

 

 

Dobra,kończę, bo jak spojrzysz na długość posta to nawet go nie przeczytasz;)

 

Uciekam i pozdrawiam :hug:

Edytowane przez Niwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niwo Witaj, long time rzeklabym :) i good to see you :))))). Przeczytalam ja calusi post i sie przerazilam, brrrrrrrrrr ten ekogroszek to przerazenie, a tu innej opcji nie ma, nie ma gazu u mnie i nie bedzie :(. Bida z nedza. Ale wielkie dzieki za streszczenie dzialania pieca ;) Pozdrawiam cieplutko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Wiesz, przepraszam- ja nie chciałam Cię przerazić... ja tylko tak że nie wszystko złoto , i tak dalej... ogólnie dziś mam wolne, a Bartek właśnie rozpoczął polkę z naszym kociołkiem ;) takżę impreza sylwestrowa pełną parą ;)

 

Ciepło pozdrawiam i Oby 2011 był lepszy, lepsiejszy i hojniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam i ja:), zazdroszczę tego szusowania w Czechach:), marzą mi się wakacje jak nigdy!Co do prądu - gratuluję, domek powoli nabiera formy mieszkalnej. Super!Pozdrawiam noworocznie, życząc samych dobrych tanich fachowców, szybkiej przeprowadzki i jeszcze więcej zdrowia i uśmiechu na co dzień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, nie jesteś ani wredna ani wstrętna. Choć pan będzie pewnie usiłował Ci to wmówić :lol2:

. Jesteś dzielna, budujesz domek i oczekujesz uczciwej pracy za ciężkie pieniądze.

To chyba normalne... chociaż.... jak czasami porozmawiam z wykonawcami to mam wrażenie, że nie. Bo oni przecież chcą uczciwie ze mnie zedrzeć ostatnią skórę a ja niedobra taka nie chce się zgodzić..... hm.... to może my obie wredne jakieś.... :lol2::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, piec chyba wybralismy, i chyba bedzie to SAS Eco 23kw, nie wiem czy to dobry wybor,ale jedno wiem, kazdy kociol na groszke bedzie brudzil, bedzie wymagal pracy przy nim i nie ma co sie ludzic ,ze bedzie to chociaz zblizone do ogrzewania na gaz :(,ale coz zrobic.

teraz na tapecie temat grzejnikow, jakie proponujecie? takie zeby cenowo nie powalily nas na lopatki, bo juz wszystko nas powala ostatnimi czasy ;). Takze zapraszam na dzielenie sie opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagląda, zagląda :hug:

 

u mnie były zwykłe wylewki z miksokreta czy jakoś tak on się zwie

zapłaciłam 3 900 za 164m2 z ich materiałem. To znaczy dałam 10 lub 12 worków cementu, bo nam został po murowaniu i by się i tak zmarnował.

jak z naszym materiałem to inne ekipy wołały 11 do 14 za m2. To Twoi chyba chcą trochę dużo. Ale nie wiem jak w Twoim rejonie kształtują się ceny za robociznę.

A..... styropian był nasz, ale oni rozkładali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, widzę, że też kladliście kable w peszlach po ziemi, powiedzprzyczepailiście je póżniej do ziemi i czy? i jak to póżniej jest z tą podlogą...ta folia na peszle czy pod?i w styropianie wycina się na nie rowki... wiesz może jak to ma wyglądać? z wylewkami to za samo wylanie bez materiału, ukladania styropianu, dylatacji itd sprawdzałam to nyło u mnie w oleśnicy 10zł, ale z tym wszystkim to podobna cena za robocizne...a z matreialem na gotowo powiedział mi Pan 30-40zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUUUUUU, nie zadajcie mi takich trudnych pytan:). Nie wiem jak beda zalane te kabelki, powiem szczerze,ze sie nie zastanawialam, ba nawet do tej pory przez mysl mi nie przeszlo jak to zrobia, oby tylko w koncu to zrobili i juz ;). Nie znam sie na tym co robia, nic a nic, niestety ;(. Dzis z ranca 40 minut pan sie meczyl zeby dowiesc do nas piach pod wylewki, masakra jakas, bylo -12 stopni, niby ziemia zmarznieta,ale ślizgał sie,wiec potrwalo to troszku. W kazdym badz razie piach jest, teraz jeszcze cala reszta materialu nie wiem jak dojedzie.

To faktycznie chca mnie skroic za te wylewki,ale nie mam namiaru na kogos innego, jestem z okolic Swidnicy, 45km od Wrocka, jakby ktos mial namiary to prosze dac mi znac. U mnie jest jeszcze jeden problem,ze nie mamy wody i za t sobie tak licza jak za zboze,a nie mamy tez jak zalatwic dowozu, bo na dzialke wjazd tylko w mrozy jest mozliwy poki co ;((((((. Dzis jak stalam na srodku pola to plakac mi sie chcialo gdzie ja bede mieszkac i jak bede tam mieszkac ;((((. Slicznie,ale strasznie niepraktycznie. Az zapracowany,a ja jakos nie umiem sie w tym wszystkim pozbierac;(. Chcialabym znalezc tak tanich fachowcow,oj jak bym chciala. Help!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sie ma ;)

to tak, zacznę od tego że ja też chcę mieć już prund!!

co do wylewkarzy to u nas(w mazowieckiem, 4km od łódzkiego ;)) wylewki zmajstrowali panowie z Kielc:) i to za 12zł/m + rozłożenie styropianu i folii, z naszym materiałem.

i nasze 140m machnęli w 1 dzień:) fajne chłopaki, jakbyś chciała to poszukam namiarów.

 

Ahah, nie stresuj się błotkiem;) u nas są płyty drogowe na wjeździe a i tak jak były te roztopy to cięęęężko było wjechać, że o przejściu bez "zaliczenia gleby" nie wspomnę ;) :D:D:D

 

pozdrawiam, buziaki:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...