Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam ekipę od tynków gipsowych , cena 21zł/m2 z materiałem. Tyle że w umowie sobie wpisują że jest to cena za 1cm tynku a jęzli wyjdzie więcej to wtedy trzeba płacić kolejne 21zł za każdy m2.

 

Czy Wy też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/142990-tynki-gipsowe-czy-wam-te%C5%BC-wyceniaj%C4%85-tylko-1cm-grubosci/
Udostępnij na innych stronach

Mam ekipę od tynków gipsowych , cena 21zł/m2 z materiałem. Tyle że w umowie sobie wpisują że jest to cena za 1cm tynku a jeżeli wyjdzie więcej to wtedy trzeba płacić kolejne 21zł za każdy cm.

 

Czy Wy też tak macie ?

Ja miałem u siebie super ekipę, wyceniliśmy z góry całość prac, a potem się okazało że są dość spore krzywizny, na 8 planowanych palet tynku poszło 9,5 palety a wiec była dopłata z mojej strony w przeliczeniu ilość metrów na ilość tynku w kg, tak więc z mojego punktu widzenia jest to oczywiste, więcej materiału to więcej pracy, najważniejsze żeby było dobrze wykonane, gorzej jak ekipa zrobi wszędzie 1 cm bez względu na krzywizny, albo nie ustalając z inwestorem.
u nas po obejrzeniu domu dogadaliśmy cenę. i koniec. poszło więcej materiału niż majster zakładał na początku ale nic nie dopłacaliśmy. wyszło 24 zł za metr z materiałem. były miejsca że i 3 cm trzeba było kłaść żeby drzwi można było wstawić.
  • 4 weeks później...
Dlatego zdecydowałem się kupić agregat tynkarski, po otynkowaniu sprzedam go (kupiłem roczny). Po otynkowaniu jednej kondygnacji (poddasze - na skosach jak również na suficie płyty KG a wiec najmniej powierzchni do otynkowania zostaje) materiał knauf MP75L . Na początku kupiłem 3 palety (120 worków po 30kg) po tej pierwszej kondygnacji zostało 32 worki. Praca zaczęta od najbardziej krzywej ściany (zrobiona z starej cegły 24x12x6 - jedna strona ściany prosta druga nie za bardzo takie niestety były cegły), zużycie materiału obliczałem na m2 - odliczałem wszystkie otwory na drzwi, liczyłem fizycznie tylko powierzchnie ściany. Pierwsza ta najbardziej krzywa ściana o powierzchni 6,7m2 wyszła 13,5 zł za m2. Następne - dodam tylko że nie obliczałem dalej kosztu każdej ściany tylko liczyłem średni koszt wszystkich dotychczas zrobionych ścian, koszt m2 wychodził w granicach 11,5 zł , po kolejnych paru ścianach koszt się zmniejszył do 10,2 zł . Całkowity koszt tej kondygnacji zamknął się kwota 9,9 zł za m2. Dodam tylko że jakbym zdecydował się na materiał Nidy koszt zmniejszył by się o ponad 20%, jednak zdecydowałem się na knaufa z uwagi że kolega przez ostatnich parę lat tynkował knaufem i bardzo go polecał. Oglądając parę rożnych budów stwierdzić mogę że jakość wykonanych moich ścian bije ich na głowę a znajomi zaczęli przyprowadzać swoich fachowców pokazując jak ściany maja wyglądać.
u mnie również była podobna sytuacja, mianowicie wyceniliśmy na 23/m2, ale w niektórych miejscach wyszło więcej, wyszło chyba w sumie o paletę więcej materiału niż było liczone z metrażu, po zakończeniu właściciel firmy zaproponował aby koszt tego naddatku podzielić po połowie, na co się zgodziłem (chyba 400 dopłaciłem), bo ściany zrobione są super

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...