Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mały Biały Krab KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Święta racja z tym katalogowaniem zdjęć - ja w końcu zrobiłam porządek, mam jedną bazę inspiracji, na jednym kompie (przezornie skopiowaną na płytę, a razie awarii), i dla bezpieczeństwa wrzucę je jeszcze gdzieś w sieci, np. na picasa.

Odkąd jest tak: folder - lustra , folder - białe listwy przypodłogowe, folder - kominki klasyczne itp, kolejnych naście folderów, a nie: "baza inspiracji Ania", zdjęć milion pięćset sto dziewięćset, jest przejrzyściej, łatwiej, prościej.

No i wizja marzeń się klaruje, że tak powiem.

 

takie zbieractwo pozwala zrozumieć swoje oczekiwania, nieco je zrewidować, sprawdzić, czy kilka lat po rozpoczęciu łowów na zdjęcia nadal to samo nas cieszy i zachwyca.

CZAS jest doskonałym sprawdzianem - tak, tak, pocieszam się w ten sposób, mamiąc się wizjami, że za X LAT będę urządzała w końcu dom:)

 

Polecam też gruby zeszyt do notatek, wklejanie kserówek ukochanych zdjęć z gazet, z opisem -bo potem, w gąszczu stert, za które, jak to mawia Twój mąż, można by już pół kredytu spłacić:), człowiek się nie połapie, co z danego zdjęcia miało być, czy odcień zasłon, czy kolor podłogi, a może faktura ścian. A może wszystko naraz.

 

No i złote myśli do spisywania, ku pamięci, a to jak same wpadną do głowy, a to w wątku " czego byście nie zrobili drugi raz" ktoś coś podpowie i olśnienie!!! - czyli np. płytki za diabła nie w karo, tylko prosto, kontakty w kuchni zaraz nad blatem, by były niewidoczne, a listwy przypodłogowe na 15 cm wysokości, nie mniejsze - bo potem czas leci, fachowcy, nie poinstruowani pisemnie, wyraźnie i dokładnie, robią, jak u reszty społeczeństwa, bo nikt im nie powiedział, że ma być inaczej....

Edytowane przez Anjazzielonego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez, alez... Akrylowe nie sa tak szlachetne, ale szybko schna, olejny potrzebuje doby tak jak olejna farba.

 

Małgoś ja musze szkolenie sobie zrobić ..poczytać o tych werniksach i organoleptycznie je poznać bo zupełnie nie wiem z czym to jeść .....czy to sie kładzie na gotową juz ściane tak jak bejce ....i czy to jest transparentne ...matko no widzisz jaki laik jestem ....

 

nie wiem dlaczego to sobie zrobiłam ale weszłam na strone produktów Liberon...i z nimi to już chyba wszystko można :) ... tyle zże w PL widziałam marną namiastkę tylko :bash:

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstancja werniks jest zawsze transparentny, utrwala sie nim wszystkie obrazy na plotnie, od werniksu pochodzi nazwa wernisaz wszakze. ;) Tak, na gotowa, wyschnieta farbe go dajesz, zeby utrwalic efekt. Nie ma co szukac w necie tylko isc do najblizszego sklepu dla plastykow i poprosic werniks najlepiej olejny koncowy - jesli Ci nie dadza, to znaczy, ze jestes w sklepie z butami, nie dla plastykow. :p http://pl.wikipedia.org/wiki/Werniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedną bazę inspiracji, .........Odkąd jest tak: folder - lustra , folder - białe listwy przypodłogowe, folder - kominki klasyczne itp, kolejnych naście folderów, a nie: "baza inspiracji Ania", zdjęć milion pięćset sto dziewięćset, jest przejrzyściej, łatwiej, prościej.....

 

tak myślałam ...ale zoonk .......tych folderów narobiło sie dużo ....czasami mam dylemat bo zdjęcie pasuje do kilku ..(teraz je kopjuje i wklejam do kilku ) ...a ostatecznie biorąc się za jakieś konkretne pomieszczenie robie folder "wiatrołap" i potem filtruje ...to co tam powinno być z tytułu ergonomii...to co mi się podoba ...a z tego co się gryzie i wyłania się z tego jakaś całość a wtedy ..........jeszcze na co z tego mnie stać :):eek: i ostatnia decyzja ...żadnych kompromisów ..co do przedmiotów tylko nadających klimat ..muszą być ..za rok to za rok ale ją są w planie to mają być

 

 

sprawdzić, czy kilka lat po rozpoczęciu łowów na zdjęcia nadal to samo nas cieszy i zachwyca.....

 

od 10 chyba lat mam jedno zdjęcie sypialni ....tej mojej ...łoże kolonialne z baldachimem ale delikatne ..stolik na jednej nodze zamiast szafki przy łóżku ..kosze z bielizna klimat eko żadnych gadżetów typu żyrafa i tak dalej ....no moja ci ona .........

a tu idziemy do sklepu kupić łóżko dla juniorki i kupujemy sypialnie ............totalnie inną ...w momencie kiedy o żadnej sypialni mowy nie powinno być .......w klimacie ..nie wiem ale ..moja ci ona i potem szybko choć totalnie inaczej niz w planach ...ale ostatecznie ...MOJA CI ONA :wiggle:.....tak że niczego nie mozna byc pewnym ...ale jest coś co je łączy spokój ....jakiś taki

 

 

wklejanie kserówek ukochanych zdjęć z gazet, z opisem -bo potem, w gąszczu stert................człowiek się nie połapie, co z danego zdjęcia miało być, czy odcień zasłon, czy kolor podłogi, a może faktura ścian. A może wszystko naraz. ....

 

o tak ...mam to dlatego moje zdjęcia mają czasami dziwne podpisy ....bo maja mi przypomniec "co poeta miał na myśli " ....;)

 

No i złote myśli do spisywania, ....

 

nie mam ...no nie mam i żałuje .......

 

Anja kiedyś zbierzemy sie do kupy i napiszemy najlepszy poradnikk na świecie ......co wy na to dziewczyny ????;):stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szukac w necie tylko isc do najblizszego sklepu dla plastykow i poprosic werniks najlepiej olejny koncowy - jesli Ci nie dadza, to znaczy, ze jestes w sklepie z butami, nie dla plastykow. :p

 

a ...jak ....mówisz że ...dadzą ......to ide :)

 

przeczytałam i no to wszystko przez mój zmysł orientacji ...nie rozwinięty wcale ...chodziłam do medyka ...za nim był plastyk ...nie doszłam a trzeba było :) a mamuś stworzyła mi piękne grafiki i tym trzeba je potraktować żeby przetwały .....no prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i odnośnie tego oleju ...nierówno pacniętego ...jaka konkretnie jego rola ...to co na nim do skrzybania czy to co bez niego .........bo najpierw pomyslałam że to co pod nim ..zostanie to co obok wyskrzybać ale teraz mi nie pasi ...widzisz tak na szybko to z żółtodziobem nie daje rady ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniam się w końcu spotkawszy miłośniczkę ścian, za którymi sama przepadam ale odwagi nie mam by je w dom wkomponować.

http://i496.photobucket.com/albums/rr323/lasche_2009/luzne%20inspiracje/restjosephleonardnymagdotcom.jpg

 

W tamtym roku Laura Ashley miała świetną sesję sof na tle takich ścian jak odnajdę zdjęcia to podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i odnośnie tego oleju ...nierówno pacniętego ...jaka konkretnie jego rola ...to co na nim do skrzybania czy to co bez niego .........bo najpierw pomyslałam że to co pod nim ..zostanie to co obok wyskrzybać ale teraz mi nie pasi ...widzisz tak na szybko to z żółtodziobem nie daje rady ....

 

Co na nim to powinno sie luszczyc, ale czy tak bedzie... Trzeba by zrobic probki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniam się w końcu ........

 

Lasche ...witam :) skopiowałam już twoją garderobę u Monah zaprezentowaną ....a skopiowałam bo oszalłam na jej punkcie :) ...a idąc jak psiak za tropem linka z ...no powiedzmy małaą kolekkcja bucików ....pozwoliłam sobie zajrzeć do galerii i powiem ci .....kochamy rzeczy podobne ....

 

.................ale odwagi nie mam by je w dom wkomponować.

 

I tym szczerym a niewinnym stwierdzeniem trafiłaś jak Titanic na wierzchołek góry lodowej ....

 

to jest jeden z głównych powodów nudy w wielu naszych domach ...beżowych salonów (śmiało szkaluje jako właścicielka takiego )

 

...brak odwagi....

 

podobają sie nam wnętrza nieprzeciętne ...wnetrza tak inne w swej urodzie...ze śmiałymi rozwiązaniam ...

a jak często zastępowane są neutralną klasyką ....czymś powszechnie uznanym .....

albo gorzej .........brrrrr....aranżacja sklepową .....niestety często

 

wszystko to co wymyka sie w swej indywidualności z ogółu ....jest przyjmowane z obawą .....a wiem co mówie bo to mam ....a forum wielbie za to że spotkałam tu pokrewne dusze które tak ja bujają marzeniami i realnie w estetykach nieprzeciętnych ...........takich że oooo..:jawdrop:ale z zachwytu

 

czasami aby wprowadzic coś do domku ....zastosowac ciekawy pomysł potrzebujemy wsparcia ...i my to wsparcie sobie dziewczyny dajemy i chwała "M" za to forum

i takiego sparcia potrzebowałam ...znalazłam też wiele szturchańców we właściwą stronę ............napisałam to już kiedyś ale napisze jeszcze raz ...

 

...............strasznie fajnie dziewczyny że jesteście ....:wave:

 

bo wreszcie ktoś powiedział że to ładne co mnie inspiruje ...dodał odwagi mówią ...zrób ...choćby po to by miec co żałować ...

uratuje mi to estetyke lokum :cool:

 

yhm a to zdjęcie też skopiowałam ...znamy się z zeszłego życia ...czy kobieca intuicja ? ...ta ściana jest piękna ..tak skromnie piękna ...zwyczajna ..niezwyczajna

 

podobna prawda :)????

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=14233&d=1276975797

i wchłaniam każde słowo instruktażowe Małgoś ...bowiem powiadam wam musze taką ścianę mieć :rolleyes:

moorbrand1..jpg

moorbrand3..jpg

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na nim to powinno sie luszczyc, ale czy tak bedzie... Trzeba by zrobic probki.

 

ciągle jak bumerang powraca mi mysl natrętna o zastosowaniu tego lakieru do spękań (widziałam w jakim markecie budowlanym ) ... pozbywając sie brutalnie spękań ...szpachelką pod spodem inny kolor ....hmm co Mistrz na to ????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie masz racje ...tylko czym uzyskać fakture ....tynkiem dekoracyjnym zwykłym gładkim ....mam łysy ytong w łazience a chcem tam mieć tę ściane ...:confused:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=14232&d=1276975573

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=14231&d=1276885346

 

wklje sobie ...musze na to patrzeć bo tak dobrze mi wtedy :) no i chcem to razem z cegłami ...

 

najgorsze jest to że ta ściana tak niewinnie prosto wygląda ...no dla żywcem jak z obrazków dzieciństwa odrapanych kredówek groszkowo - oranżowych :) ...

ceglany kominek &#10.jpg

cegła i super sza.jpg

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś ciebie zaraz przez moja ignorancję tematu a raczej w temacie szlag (czy tam szlak ..nie wiem ) trafi ...a taki primacol z obi to źle rozumiem ...:bash:

 

ok na ytong gładź ....na gładź jasny szary ...olej pacnięty ...ciemny szary ....skrzybanie ...werniks ...dobrze czy dwója ????:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że na kawałku ....:) każda ignorancja ma granice :)

a małż skruszon ale nie aż tak żeby mnie do łazienki wpuścić w charakterze wykonawcy ;)

dzięki ...jak coś jeszcze wymyślisz daj znać

 

yhm ...a gładź to to co w workach sie kupuje .....jezu słodki żeby to było to ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...