Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mały Biały Krab KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

.....to będzie " poradnik kilku wariatek dotyczący szalonych wizji urządzania się" - ale ok, możemy go popełnić, tylko kto to kupi?:):):)

 

........:rolleyes: kilka innych nie zrzeszonych ..................myśle że nasza cywilizacja jest obszerniejsza niż ta nasza tu garstka ;)

 

lasche zwróciła moją uwagę na to, że wielu podobają się pewne tematy ...ale niewielu wprowadza je do domu ..........ja potrzebowałam waszego wsparcia ......

i teraz na podłodze w salonie leży i schnie kawałek gipskartonu z tynkiem ...jak wyschnie opracowana z Małgoś strategia wejdzie w życie ....

jak nie wyjdzie to jeszcze raz to samo ale nie z farbą ale bejca w roli głównej ...i kiedyś wyjdzie :) ... jedno jest pewne debiut tynku w łazience kąpielowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu zrzeszonych, niezrzeszonych i braku odwagi muszę się przy tej okazji do czegoś przyznać.

Trafiłam na FM muratora całkiem niedawno, z tzw. polecenia ;), a do tego czasu żyłam niestety w wielkiej nieświadomości i ciemnocie. Byłam kompletnie niezrzeszona! Żyłam w pokojach bezpiecznie beżowych i nudnych. Ponieważ w planie miałam wyprowadzkę i zakup nowego domku to ten obecny w ogóle mnie nie interesował i nie miałam do niego serca. Wyobrażałam sobie, że zacznę się interesować wystrojem wnętrz jak pojawi się światełko w tunelu pt. przeprowadzka. Niestety wieczny brak funduszy i perspektyw na zmianę tego stanu zaowocował decyzją o remoncie obecnego lokum.

Nie będę się wdawać w szczegóły, bo to nie mój watek przecież, ale dodam tylko jeszcze, że dopiero na hasło remont zaświeciła się w mojej głowie lampka i panika nastała: jak to moje mieszkanko ma wyglądać? Bo przecież już mi się dawno znudził jego widok i nie będę go powielać. A katalog pod hasłem inspiracje jest totalnie pusty. Jakaś niewielka sterta gazet gdzieś w szafie i tyle. Ja nawet nie byłam świadoma istnienia takiej skarbnicy wiedzy, nieocenionych rad i pokrewnych dusz jak FM (tu podziękowania dla Agatki ;))

Reasumując - to właśnie ja należę do tych szaraczków, to ja z pewnością byłabym czytaczką Waszego poradnika, bo na razie błądzę tylko po różnych watkach i nie mam odwagi założyć swojego. I tak nie miałabym co pokazać, bo przecież nie zdjęcia, które pojawiają się w moim katalogu "inspiracje" (pochodzą w 9o% od Was) i nie zdjęcia moich wnętrz nudno-beżowych.

No coż chciałabym po prostu podziękować,że jesteście! :hug:

 

ps. Konstancjo, jak przegięłam z prywatą to powiedz - wykasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam kompletnie niezrzeszona! Żyłam w pokojach bezpiecznie beżowych i nudnych .

 

ja też :) ...ja też ....:) żyłam i jeszcze żyje bo cały dół do przemalowania ......ale ja na skutek niedowierzania we własne siły i zatrudnienia projektantki ....:bash: błąd ....i efekt gips kartonowe kwadraty brrrrr (nie wiem ile mi się uda zgubić jakimis rzeźbinymi subtelnie górkami ale musze bo o burzeniu narazie nie ma mowy :))...beże ...pewnie każdy klient to kupuje bo spokojne i bezpieczne ....a było jeszcze bordo ......spokojnie sklepowo nijako - nic mnie w tym nie było ......a pierwsze płytki na dół które wybrałam były cudnie szare ...i do dziś są cudne ....ale cierp ciało jak żeś chciało

 

w zeszłym roku przemalowalam częśc góry ...potem padło na sypialnie ....potem szwagierka powiedziała o wątku szarosci a tam znalazłam Monah ...i jej zapał ...energię ...i odzyskalam siebie ...wyobraźnie ....i świadomośc tego co trafia do mojej estetyki ...nie wiem co ta Ciocia Samo Zło w sobie ma ale dzieki niebiosom za to ...:)

 

a to efekt ....powrotu do życia i lekcji udzielonej mi przez Juniorkę .....

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=14373&d=1277065833

 

 

to mix naszych typów do jej pokoju ....jak już z powodzeniem dokonam jakiejs spektakularnej napaści w stylu Szpicbródki :)

 

No coż chciałabym po prostu podziękować,że jesteście! :hug:

ps. Konstancjo, jak przegięłam z prywatą to powiedz - wykasuję.

 

z niczym nie przesadziłaś ....dobrze gadasz:cool:

 

i nie obawiaj się założyć wątku ...nie przesadzajmy z tym "czyje to zdjęcie " i "gdzie pojawiło sie po raz pierwszy" ...przeciez my tak na dobrą sprawe same tego nie wiemy ....błądząc w labiryncie korytarzy shabby ....vintage ...retro .....designu ...

 

chyba nie to jest ważne ...ja założyłam wątek żeby sobie pewne rzeczy poukładać ....bo pisząc post musiałam zasanowic sie nad jego treścią ...i czasami powiedzieć coś sama sobie ....a dostałam wielka premię ...spotkałam osoby które mnie rozumieja , doradzą ...zainspirują ....i na niebiosa rozumieją ....rozumieja że to ważne jaki stół ..jakie krzesło ...i tak dalej ...

 

TO BEZCENNE

 

A z doniesień dnia ....eksperyment starej zdrapki na ścianie ....jest na etapieschnięcia pierwszego koloru :)

mix pokoju..jpg

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) .....:wave: ......pierwsze efekty eksperymentalnego programu "tynk ci zrobie sobie sama "

 

wklejam bez opamiętania .......

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=14385&d=1277104880

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=14386&d=1277104930

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=14387&d=1277104932

 

 

 

to pierwszy etap .....teraz jeszcze olej ....farba ciemny szary i werniks powinien być ....ale już mi się podoba

etapy inne niż ustaliłam z Małgoś .... było tak tynk .....potem znowu tynk ....przetarcie ....farba szara ....pacnięta różowa .....jak wyschło wydało mi sie nierówno dołożyłam tynk ....i to ta biel bo tak zostało po przetarciu ...

 

i co ....

IMG_7332..JPG

IMG_7341..JPG

IMG_7333..JPG

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolka ze skrobaniem to juz ja dałam plame w wiatrołapie ...nic nie wolno skrobać :) ...

 

ja to planuje w łazience kapielowej bo tam stan surowy ....myśle że jak dojdzie werniks ...to będzie lepiej ....i zastanawiam sie nad mydłem ...bo czytałam foxa wczoraj ale to jeszcze daleka droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka faktura ładna ale we wnętrzu kłopotliwa ...trzeba bowiem zdecydować ściana dynamizm nam daje czy meble ...a w salonie i kuchni to raczej meble ....grają pierwsze skrzypce :)

 

w łazience biała ceramika i taki bałagan na ścianie ....nie dobije mam nadzieje bo mam juz w głowie plan ....

cały plan na kolejną demolkę ....kasy tylko nie mam ...juniorka wyjeżdża 30 ego i budżet pochłania .....

 

kurcze z mokrym łbem do pracy pójde jak nie zajme sie nim zaraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałam o tym skrobaniu wiatrołapowym i zabiedzonej minie Twojego ślubnego, tylko o ten efekt mi chodziło, bo Ciebie też zmylił, hę?;)No dobra, może spatynowany, no jak to nazwać ? zwerniksowany... masz już jakąś ksywkę na tę technikę? może opatentujesz i kaska się znajdzie na dalsze marzenia. Szacun Izka, jesteś niemożliwa. Ja bym się chyba nie zabrała do tego, bo żółtodziób ze mnie megawielki, ale powiem Ci szczerze, że zainspirowana Twoimi literkami szukam sentencji nad drzwi w hallu , może coś po łacinie... w końcu uczyłam się jej cztery lata, :D Idź wysusz głowę bo zimno dzisiaj...pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się, ja godzinę pranie wieszam już, a mam jeszcze trzy pralki do zrobienia, potem obiad, i odgruzować pokój dzieci muszę, a małż dzwonił, żebym przyjechała po niego za 1,5 godzinki bo lodówkę trzeba kupić (teściowie fundują) a nie wybrana jeszcze, dziadki się dopytują... a kaska poszła na rachunek za prąd bo do końca roku musimy zań zapłacić ponad 7.000pln z czego 5.000 do 5.07. , szkoda gadać ... znowu wszystko w biegu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....potem szwagierka powiedziała o wątku szarosci a tam znalazłam Monah ...i jej zapał ...energię ...i odzyskalam siebie ...wyobraźnie ....i świadomośc tego co trafia do mojej estetyki ...nie wiem co ta Ciocia Samo Zło w sobie ma ale dzieki niebiosom za to ...:)

 

oj, kobieto, widzę, że nasza droga jest podobna. Ja też dowiedziałam się od znajomej o FM i właściwie pierwszy wątek, do którego zajrzałam to był wątek o szarościach i od razu się zakochałam!!! A pierwszą osobą, która w tym wątku przykuła moją uwagę była właśnie Monah. Fakt... coś dziewczyna w sobie ma.

 

i nie obawiaj się założyć wątku ...nie przesadzajmy z tym "czyje to zdjęcie " i "gdzie pojawiło sie po raz pierwszy" ...przeciez my tak na dobrą sprawe same tego nie wiemy ....błądząc w labiryncie korytarzy shabby ....vintage ...retro .....designu ...

 

chyba nie to jest ważne ...ja założyłam wątek żeby sobie pewne rzeczy poukładać ....bo pisząc post musiałam zasanowic sie nad jego treścią ...i czasami powiedzieć coś sama sobie ....a dostałam wielka premię ...spotkałam osoby które mnie rozumieja , doradzą ...zainspirują ....i na niebiosa rozumieją ....rozumieja że to ważne jaki stół ..jakie krzesło ...i tak dalej ...

 

TO BEZCENNE

 

teraz to ja nie mam co pokazać... trochę się wstydzę, jak patrze na te Wszystkie Wasze perełki... może kiedyś się przełamię... może jak w końcu zacznę budowę... ale to za parę lat dopiero. Na razie jest działka pod miastem, która czeka i czeka, a ja remontuje domek miastowy, bo na razie na więcej funduszy brak :(

 

Z jednej strony to się cieszę, że tak jest, bo błędy, które teraz popełnię, możne uda mi się uniknąć przy budowie domku - nadzieje taką przynajmniej mam ;)

 

Fajne te próby tynkowe, a mnie powala na kolana ta ściana:

 

cegla_sypialnia..JPG

 

Chciałabym taką w sypialni, ale jak się do tego zabrać. Na razie jest ściana przykryta karton-gipsem, ale pod tym k-g jest do połowy z cegły, a od połowy (bo dom był podnoszony) cegła max, czyli nijak nie będzie to wyglądać. Muszę chyba zerwać ten k-g i postawić drugą ścianę - całą z pięknej rozbiórkowej cegły, albo już sama nie wiem....

 

Dobra, nie truje już!

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...