Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Woda pod posadzką w piwnicy


slawciol

Recommended Posts

Witam, temat poruszany, ale, mam gotowy dom, mieszkamy w nim już 7 lat, dzisiaj woda wybija mi z pod posadzki w piwnicy, pierwszy raz, teren piaszczysty, poziom wód gruntowych 2.8metra, ławy są na 2.5 metra, pierwszy raz wywaliło mi wodę z pod posadzek, nie mam drenażu opaskowego, czy muszę taki zrobić? Tylko jest problem, dom stoi na lekkim wzniesieniu (około5%) od strony wzniesienia jest taras około 3/4 szerokości domu, czy mogę zrobić drenaż około 5 metrów od domu, tylko od strony wzniesienia, czy nic to nie da? a może studnia z pompą? pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy stawiane na zboczu podobno

zawsze wymagają drenażu bo woda

spływa z góry i na ścianie domu się

zatrzymuje. Ten pomysł z drenażem

w odległości 5 metrów jest chyba dobry.

Może zwykły rowek by wystarczył albo

wyrównanie (wypoziomowanie) terenu

na szerokości kilku metrów od tego tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ostatnio ktoś mi opowiadał o sąsiadach na podmokłym terenie, co się uparli na piwnicę. Mają drenaż opaskowy i na wiosnę odpalają 4 pompy w studzienkach i 50 m do lasu państwowego wylewają i podobno wody w piwnicy nie mają i z tym żyją. Ale teren płaski.

Dlaczego dobrze wykonany drenaż nie załatwia sprawy? 7 lat i największe ulewy, po prosty woda nie zdążyła spłynąć, więc trzeba jej pomóc. Drenaż zlikwiduje ciśnienie hydrostatyczne, więc woda z piwnicy zniknie. Dom jest na wzniesieniu więc zakładam, że jest gdzie wodę z niego odprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ostatnio ktoś mi opowiadał o sąsiadach na podmokłym terenie, co się uparli na piwnicę. Mają drenaż opaskowy i na wiosnę odpalają 4 pompy w studzienkach i 50 m do lasu państwowego wylewają i podobno wody w piwnicy nie mają i z tym żyją. Ale teren płaski.

Dlaczego dobrze wykonany drenaż nie załatwia sprawy? 7 lat i największe ulewy, po prosty woda nie zdążyła spłynąć, więc trzeba jej pomóc. Drenaż zlikwiduje ciśnienie hydrostatyczne, więc woda z piwnicy zniknie. Dom jest na wzniesieniu więc zakładam, że jest gdzie wodę z niego odprowadzić.

Tak, dom jest na lekkim wzniesieniu, cały teren, tak około 2 km pod górę i 2 kilom. w dół, sąsiedzi też maja podpiwniczenie i jest ok, tylko ich dom jest 30 metrów ode mnie patrząc poprzek, po wykopaniu fundamentów, żwirek, zero wody, dom stoi już 10 lat i nigdy nie było nawet plamki, sucho jak pieprz, dreny mogę odprowadzić do przodu domu (dołu wzniesienia), jest to na prawdę nie wielkie wzniesienie, jutro wjeżdża do mnie koparka, zobaczę co wykopie. odkopuje narazie przy fundamentach z jednej i drugiej strony tarasu, jutro napiszę co i jak. panie Macieju, proszę o info na priv co i jak. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...