Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

robiłem nikola raz tylko, dla mnie to jeden pies czy on czy bartosz tych samych zasad trzeba się trzymać w obu przypadkach, bartoszów zamontowałem więcej bo są od nikola tańsze, awaryjność w moim przypadku na poziomie konstrukcji innych firm, aczkolwiek na głowę bije wszystko inna mniej znana firma, reklamy nie wstawię mimo ze nigdy jeszcze ich nie serwisowałem, wyjątek to tesco gdzie padł gówniany czujnik przy jednej nagrzewnicy, ale i tak musiałem wspomóc się znajomym bo sam nie wyczaiłem, nie jestem elektronikiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na takie pytanie nie da się odpowiedzieć wprost, różne są kryteria "dobrości", poczytaj fora gdzie są opinie, ja osobiście wolałbym mistrala jesli chodzi o tą kategorię cenową, poza tym jaki by nie był to wymiennik krzyżowy lub dwa naraz szeregowo to dla mnie dyskwalifikacja, szukaj takich z przeciwprądówkami najlepiej heatexa i bez nagrzewnicy do rozmrażania Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem nikola raz tylko, dla mnie to jeden pies czy on czy bartosz tych samych zasad trzeba się trzymać w obu przypadkach, bartoszów zamontowałem więcej bo są od nikola tańsze, awaryjność w moim przypadku na poziomie konstrukcji innych firm, aczkolwiek na głowę bije wszystko inna mniej znana firma, reklamy nie wstawię mimo ze nigdy jeszcze ich nie serwisowałem, wyjątek to tesco gdzie padł gówniany czujnik przy jednej nagrzewnicy, ale i tak musiałem wspomóc się znajomym bo sam nie wyczaiłem, nie jestem elektronikiem :)

 

nooo to dla ciebie bez różnicy? w Bartoszu wszystkie elementy sa mobilne -chwalą się tym co prawda ,bo nie umieli chyba tego poskładać w jedną całość ,poza tym masz więcej pracy bo wentylatory musisz zamontować na przewodzie ,dać opaski elastyczne , potem filtry dołożyć i skrzynkę do sterowania przymocować, a jeszcze BY-PASS ! z przepustnicą i siłownikiem ufff następnie wszystko połączyć kablami ,czujki temperatur wyprowadzić i umocować gdzie trzeba , i co mało roboty ??? a w Nikolu masz wszystko fabrycznie zrobione gotowca i z gwarancją dwa kable podpinasz i hula aż miło :rolleyes: Co do taniości to fakt ale popatrz na jakość ! Bortosz to rura z blachy owiniętą wełną ,to co to za obudowa? a do tego można ja łatwo uszkodzić . w/w elementy centrali składasz TY - za własną kasę ! zamów więc w Bartoszu gotowca i wtedy porównaj ceny

(a czemu znajomy pomagał ? nie mogłeś zwrócić się do Bartosza o pomoc ) :goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r....., aczkolwiek na głowę bije wszystko inna mniej znana firma, reklamy nie wstawię mimo ze nigdy jeszcze ich nie serwisowałem......

 

strasznie mnie ciekawi co to za marka, reklam i folderów wklejać nie musisz ale zdradź nazwę producenta? uchylisz rąbka tajemnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo to dla ciebie bez różnicy? w Bartoszu wszystkie elementy sa mobilne -chwalą się tym co prawda ,bo nie umieli chyba tego poskładać w jedną całość ,poza tym masz więcej pracy bo wentylatory musisz zamontować na przewodzie ,dać opaski elastyczne , potem filtry dołożyć i skrzynkę do sterowania przymocować, a jeszcze BY-PASS ! z przepustnicą i siłownikiem ufff następnie wszystko połączyć kablami ,czujki temperatur wyprowadzić i umocować gdzie trzeba , i co mało roboty ??? a w Nikolu masz wszystko fabrycznie zrobione gotowca i z gwarancją dwa kable podpinasz i hula aż miło :rolleyes: Co do taniości to fakt ale popatrz na jakość ! Bortosz to rura z blachy owiniętą wełną ,to co to za obudowa? a do tego można ja łatwo uszkodzić . w/w elementy centrali składasz TY - za własną kasę ! zamów więc w Bartoszu gotowca i wtedy porównaj ceny

ależ się spociłeś przy tym montażu widzę :), powtórzę specjalnie i raz jeszcze, dla mnie obie te maszynki to jeden pies, roboty przy bartoszu więcej, lecz nie na tyle by płakać, poza tym cena montażu ta sama wiec wychodzi taniej tak czy siak niż nikol, wolno mi prawda?

dlatego więcej ich się trafiło

 

(a czemu znajomy pomagał ? nie mogłeś zwrócić się do Bartosza o pomoc ) :goodnight:

nie wszystko co zamontowane jest produkcji bartosza prawda?

 

Bortosz to rura z blachy owiniętą wełną ,to co to za obudowa?

dokładnie tak, lecz gdzie jest napisane że obudowa musi być pudłem? mnie to nie przeszkadza, tobie jednak tak wiec kup co innego :), montaż kanałowy ma swoje zalety

 

przeciwprądówka ,to też krzyżowiec a są takie co działają bez grzałki ?? proszę oświeć mnie

no tak samo jak opona od traktora i od osobówki o też opona, poza tym można się sprzeczać, wystarczy ze przeciwprądowy ma króćce równolegle i już nie jest krzyżówką :), gzałki nie maja te z trochę mądrzejszą automatyką czyli rozmrażanie modulacją

 

 

ja bym rozglądnął się za mistralem duo albo selen 500 ,selen 800 firmy Berluf

mistral duo to dwie krzyżówki łączone szeregowo, po prosu porażka, ciekawe skąd wzięli inżyniera co toto wymyślił, ale liczy się inwencja i kasę za wynalazek wziął:), najtańsza przeciwprądówka będzie i tak znacznie lepsza

selen to inna kategoria jakościowa niż jakiś mistral czy ekozefir, jest znacznie lepszy,

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak samo jak opona od traktora i od osobówki o też opona, poza tym można się sprzeczać, wystarczy ze przeciwprądowy ma króćce równolegle i już nie jest krzyżówką , gzałki nie maja te z trochę mądrzejszą automatyką czyli rozmrażanie modulacją

 

 

eee co to za porównanie ,a te mądrzejsze owszem są ale grzałkę też mają tylko ukrytą tak na wszelki wypadek ... modulacja zaś służy do " modulacji klientowi w głowie tak żeby nie zorientował się, że ma ukryte podgrzewanie ,zresztą każdy może się sam przekonać na własnej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak samo jak opona od traktora i od osobówki o też opona, poza tym można się sprzeczać, wystarczy ze przeciwprądowy ma króćce równolegle i już nie jest krzyżówką , gzałki nie maja te z trochę mądrzejszą automatyką czyli rozmrażanie modulacją

 

 

eee co to za porównanie ,a te mądrzejsze owszem są ale grzałkę też mają tylko ukrytą tak na wszelki wypadek ... modulacja zaś służy do " modulacji klientowi w głowie tak żeby nie zorientował się, że ma ukryte podgrzewanie ,zresztą każdy może się sam przekonać na własnej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam uczulenie na mistrala, jeśli potrafią tak spaprać porządną chyba z założenia maszynkę typu "duo" to ich przeciwprądówki chyba szybko mnie też nie przekonają, pomysł z tymi duo nie był głupi ale wykonanie zdecydowanie ich przerosło

 

odnośnie geniusa: "produkt otrzymał nagrodę za nowoczesność, komfort użytkowania i różnorodność zastosowania oraz dbałość o wzornictwo." - ktoś wie gdzie to urządzenie ma dolne źródło?

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistral duo to dwie krzyżówki łączone szeregowo, po prosu porażka, ciekawe skąd wzięli inżyniera co toto wymyślił

 

pomysł z tymi duo nie był głupi ale wykonanie zdecydowanie ich przerosło

 

to w końcu jakie masz zdanie na temat tych mistrali? co jest porażką: koncepcja czy wykonanie?

 

pozdro

 

henry

Edytowane przez henry22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

odnośnie geniusa: "produkt otrzymał nagrodę za nowoczesność, komfort użytkowania i różnorodność zastosowania oraz dbałość o wzornictwo." - ktoś wie gdzie to urządzenie ma dolne źródło?

 

To tyle to i ja wiem, założyłem nawet temat dot. Geniusa 500.

Zero informacji. Dolne źródło to powietrze wywiewane z pomieszczeń - wg teorii - zawsze dodatnie, bo system wspomagany przez GWC.

 

Co do Mistrali Duo, koncepcja ratująca sprawność pt. dwa krzyżowce, mogłaby być w rzeczywistości ratująca, gdyby wymienniki postawić równolegle obok siebie, a nie jeden za drugim.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle to i ja wiem, założyłem nawet temat dot. Geniusa 500.

Zero informacji. Dolne źródło to powietrze wywiewane z pomieszczeń - wg teorii - zawsze dodatnie, bo system wspomagany przez GWC.

 

Co do Mistrali Duo, koncepcja ratująca sprawność pt. dwa krzyżowce, mogłaby być w rzeczywistości ratująca, gdyby wymienniki postawić równolegle obok siebie, a nie jeden za drugim.

 

pzdr

 

no i właśnie o to mi chodzi z tymi dwoma krzyżówkami w mistralu

 

jeśli dolne żródło to powietrze z pomieszczeń to sens montowania tego jest zerowy,gdzieś już widziałem taki pomysł, ilość ciepła w powietrzu wywalanym przez reku (przesuszonego na dokłądkę) jest tak mała że az zdziwko człowieka bierze iż ktoś wymyślając coś takiego nie pomyśli o tym, odnoszę wrażenie ze mistral duo i ta maszynka to radosna twórczość tego samego "inżyniera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...