Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

2 lata minęły i jest problem!!!


bukalka

Recommended Posts

Od ostatniego wpisu w dzienniku budowy minęły dwa lata (14.02.2008 ) choć już mieszkamy. Z przyczyn niezależnych od nas wcześniejszy kierownik budowy nie zrobi nam wpisu żadnego nie mówiąc już o dacie wstecznej,aby nie minęły te dwa lata. Terazniejszy -"nowy" kierownik budowy odsyła nas po uzupełnienie jakiegoś wpisu z przebiegu budowy do wcześniejszego i tak koło się zamyka.Jak to teraz obejść,jak zmienić tego kierownika???żeby zamknąć całą papierologię związaną z budową.

Cóż wiem za gapowe się płaci,ale może ktoś coś podpowie.

Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aglig nie wiem czy dobrze zrozumiałam,czyli stary kierownik powinien "zdać" budowę następcy,załóżmy że by to zrobił z datą terazniejszą,wtedy występuję o zmianę kierownika budowy do odpowiedniego urzędu,(oczywiście wszystko jest porządnie odwleczone w czasie konsekwencje w postaci grzywny napewno poniosę).Ale co z tymi 2 latami, które minęły od ostatniego wpisu??De facto pozwolenie moje straciło ważność,a przecież my już mieszkamy.Nie wiem poprostu od czego zacząć?? Jak byś była tak uprzejma napisać mi jak to zrobić po kolei ,żeby nie narobić sobie gorszego bałaganu niż teraz.

Z góry serdecznie Ci dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn: powiem tak, Kierownik w sumie całą budowę był tylko nie były robione wpisy w DzB,a teraz gdy chcieliśmy to uzupełnić nie ma możliwości z wielu przyczyn o których nie chciałabym tu pisać aby nam te wpisy uzupełnił. I ot tak kółko się zamyka,poradzilibyśmy sobie gdyby nie minął ten termin 2 lat,a tak nie wiemy co teraz zrobić.

Dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sugestia do przemyślenia.

Wpisów do dziennika budowy może też dokonywać inwestor.

Poszukaj, może masz gdzieś jakieś odbiory np. instalacji elektrycznej, „próby” ciśnieniowe instalacji gazowej lub wodnej. Od biedy może być odbiór kominiarski.

Może jakiś instalator z uprawnieniami?

 

Dokonaj wpisu i „załącz” odpowiedni dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sSiwy12 jesteś wielki teraz spojrzałam do DzB i protokół odbioru instalacji elektrycznej mamy z dnia 05.12.2009 czyli ta data nas uratowała.Podpowiedz mi jeszcze jedną rzecz bo ostatni wpis był z przygotowanie dachu do krycia blachodachówką,z dnia(14.02.2008 ) teraz ja jako inwetstor zrobię wpis: pokrycie dachu blachodachówką z datą np:(25.02.2008 ) i z datą terazniejszą(18.05.2010) zrobię wpis np:tynki wewnętrzne. I dopiero wystąpię do starostwa o zmianę kierownika budowy i ten po zatwierdzeniu zmiany dokona pozostałych wpisów,czy dobrze myślę???

Czy masz tylko na myśli wpis o odbiorze instalacji elektrycznej??Ale jak wtedy mam dokonać zmiany kierownika budowy jak by nie patrzył od ostatniego wpisu minęły 2 lata a od odbioru instalacji 6 miesięcy.A zmianę kierownika należy przecież dokonać bezwłocznie,czego ja nie uczyniłam.

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez bukalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tylko sugestia.

 

A nie lepiej, jak nowy kierownik dokona „inwentaryzacji” i stwierdzi, stan faktyczny?

Do tego jakieś pismo (stanowisko) wyjaśniające.

Nie znam "uwarunkowań", ale zawsze można napisać, że poprzedni „kier bud” nie chciał uzupełniać wpisów.

 

Popytaj nowego kierownika, wszak wcześniej pisałaś, że problemem jest tylko „ważność” PnB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...