Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile kosztuje kompletny kominek z płaszczem wodnym???


ostros0204

Recommended Posts

Ja w swoim wkładzie Byrskiego nie miałem problemu z kondensatem. Pale suchym drewnem sezonowanym. Poza tym wkład Byrskiego ma kurtynę powietrza na szybę więc też luzik z brudną szybą. Na dodatek dodam że mój wkład pracuje u mnie w układzie zamkniętym CO. Gdybym miał kupować po raz drugi wkład również wybrałbym Byrskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czystość szyby nie zależy jedynie od kurtyny powietrznej .... Instalowałem kominki wodne wielu firm, od starych Godin z czasów przed polskimi podobnymi konstrukcjami , wiem coś w tym temacie . Właściciel jednego kominka jest albo zachwycony a tak jest najczęściej , albo niezadowolony ale otwarcie mówiących o tym że" źle wybrałem" jest zdecydowanie mniej , zawsze w takim przypadku jest to ocena bez praktycznie żadnego porównania z innymi konstrukcjami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nawet uważam że to świetny wynik. Po pierwsze 15 m3 x 130 zł, bo po tyle kupujemy drzewo, wystarczy sprowadzić dużą ilość dla kilku osób a nie 170 zł, to już Ci daje 1950 zł, podziel to przez 7 m-cy tj 278,60 m- cznie za 24 stopnie w domu 200 mkw + cały czas gorąca woda dla 5 osób. Świeży dom, jeszcze nie ocieplony.

 

Oczywiście spytam jakim KZPŁW dysponujesz?.Ile to cudo kosztuje?Ile go już eksploatujesz?Jakim drewnem popalasz?Od kiedy u ciebie zaczyna się okres grzewczy dla pracy KZPŁW?Z tego co liczę ....a nie wiem czy dobrze,od września do końca marca masz w domu 24 stC i ZCWU 1000l zawsze w temperaturze......????????,bo nie podałeś a to ważny parametr.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę w skrócie swój przykład: kominek zakupiłem w zeszłym roku na wiosnę więc dopiero miałem pierwszy sezon grzewczy.

Dom nowy ocieplony, kominek wpięty w układ zamknięty z piecem Imergass kondensat. Pieca gazowego używam tylko latem do CWU a przez cały sezon od początku września aż do maja paliłem w kominku i mam CO - 24 stopnie i CWU dla 4 osób w nadmiarze. Spaliłem jak pisałem 15metrów buczyny. Uważam że to naprawdę super wynik. Wkład Byrskiego kupiłem bo znajomi mają już trzeci sezon i bardzo sobie chwalą. Ja za swój Byrski 20kW narożny zapłaciłem 7500zł plus instalacja. Ale powiem to jeszcze raz Warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę w skrócie swój przykład: kominek zakupiłem w zeszłym roku na wiosnę więc dopiero miałem pierwszy sezon grzewczy.

Dom nowy ocieplony, kominek wpięty w układ zamknięty z piecem Imergass kondensat. Pieca gazowego używam tylko latem do CWU a przez cały sezon od początku września aż do maja paliłem w kominku i mam CO - 24 stopnie i CWU dla 4 osób w nadmiarze. Spaliłem jak pisałem 15metrów buczyny. Uważam że to naprawdę super wynik. Wkład Byrskiego kupiłem bo znajomi mają już trzeci sezon i bardzo sobie chwalą. Ja za swój Byrski 20kW narożny zapłaciłem 7500zł plus instalacja. Ale powiem to jeszcze raz Warto było.

 

Możesz mi opisać sposób wpięcia układu KZPŁW do ZCWU w twoim konkretnym przypadku i jak to się przekłada na temp ZCWU (jakie w nim uzyskujesz temp w okresie grzewczym dla 4-osób).7 miesięcy grzania i takie zużycie drewna .....nie drzewa jak to pisał kolega sylwek.k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: podpinał ktoś z Was wkład z płaszczem wodnym, solary i piec C.O. pod zbiornik buforowy????

 

To chyba tobie powinno się zadawać pytanie takiej treści

 

 

http://www.dempan.pl/pl/sdc12-31---sterowanie-kotlem-zbiornikiem-buforowym-1-ob-mieszajacym-obiegiem-cwu-z-instalacja-solarna-t-254.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Co do ceny to dobry, średniej klasy kominek BEZ płaszcza zamontowali mi w cenie:

- wkład 4200

- materiały instalacyjne 2000

- kamień 2500

- robocizna 2000

 

Dodam, że robiliśmy bardzo prosty kominek w kształcie prostopadłościanu. Póki co wszystko ok.

 

Historyjki, że ktoś zrobił coś konkretnego w tym temacie za 5000zł są z palca wyssane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to dobry, średniej klasy kominek BEZ płaszcza zamontowali mi w cenie:

- wkład 4200

- materiały instalacyjne 2000

- kamień 2500

- robocizna 2000

 

Dodam, że robiliśmy bardzo prosty kominek w kształcie prostopadłościanu. Póki co wszystko ok.

 

Historyjki, że ktoś zrobił coś konkretnego w tym temacie za 5000zł są z palca wyssane!

 

10 700 zł

......

Możesz pochwalić się tym kominkiem zamieszczając tu jego fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
turbokominki wcale nie są zbyt wiele droższe od tradycyjnych, a oszczędności przy paleniu są duże. Ja mam pytanie co myślicie o tym: http://www.wkladykominkowe.net.pl/wklad-kominkowy-z-plaszczem-wodnym-unico-neptun-1z/ - wymieniacie różnych producentów, a nie ma wśród nich unico. Ktoś ma ich wkład i sobie chwali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
pytanie co dla Ciebie jest definicją dobre ... od zaufanego instalatora słyszałem , że jeden z polskich producentów wypuścił lekkiego bubla i odkształcały oraz pękały tylne ściany kominka oczywiście wymieniają to bez szemrania a czy poinformowali o problemie wszystkich klientów ? :) kominek po jakimś tam czasie wzmocniony i poprawiony ale u części pewnie problem dopiero się pojawi ..

 

generalnie nie gadaj z hydraulikiem tylko najpierw popytaj co masz kupić w dużych firmach handlujących wkładami , wybierz kominek wg twoich oczekiwań a nie wg tego na , którym lepsza marżę ma twój hydraulik :)

Większych bzdur nie słyszałem jeszcze.

Po pierwsze -ja jestem w branżny od 25 lat ,znam wszystkie firmy kominkowe jakie są na rynku i nie spotkałem się z takim "bublem". Prędzej uwierzę,że zamontowany kominek przez pseudofachowca został uszkodzony podczas eksploatacji lub rozruchu a winę usiłował ktoś zwalić na producenta.

 

Po drugie. Cena za taki kominek -uważam-jest całkiem normalna-rynkowa-tyle to niestety kosztuje.

Poza tym nic bardziej mylnego jak rezygnować z usług hydraulika przy zakupie takich urządzeń. Klient się z reguły nie zna na tym ,ma głowę nabitą bzdetami przez wszytstkowiedzących, kieruje sie wyłacznie względami estetyki a do tego chce kupić "cenę" a nie gotowy dobry wyrób-nic gorszego być nie może. A pytanie sprzedawcy -co potrzeba- to następna bzdura. Dobry sprzedawca nie jest fachowcem tylko dobrym psychologiem i przytaknie klientowi w to co on chce usłyszeć a nie to co być musi. To logiczne -inaczej nie sprzeda wyrobu. Na własne uszy słyszałem jak na pytanie o klimę sprzedawca zapewniał kupującego,że do montażu jej potrzebuje tylko dwa śrubokręty i klucz nastawny i wiertarkę z udarem-toż to oszustwo już było nawet.

Jedynym dobrym rozwiązaniem jest kontakt z fachowcem (ale fachowcem a nie Panem wszystkowiedzącym) najlepiej takim z polecenia i rozmowa z nim na miejscu. On powie wszystko co i jak ma być-on to dostarczy (ma napewno dużo większe upusty jak Ty ) ,wykona,da gwarancję,zapewni serwis, uruchomi,wyreguluje i nie będziecie biegać po każdą kształkę do sklepu. Zabezpieczyć sie stosowną umową-to ważne dla obu stron.

Cena to sprawa wtórna-kominek to poważna sprawa związana z bezpieczeństwem -a życie i zdrowie jest bezcenne. Niestety za dobrą usługę trzeba godziwie zapłacić. Pamiętajcie Ci ludzie też maja rodziny jak i wy muszą z czegoś żyć.

Jak się nie ma wymaganej kwoty -nie obcinajmy automatyki,zabezpieczeń-lepiej poczekać ,odłożyć i zrobić jedną rzecz a do końca-więcej do tego nie wrócisz.

Przestrzegam przed "okazjami" z marketu lub internetu-cena wyrobu to nie tylko marża ale przede wszytkim jakość-grubość blach,jakość blach,ilość szuflad, rodzaj automatyki-tanio odbija sie póżniej czkawką-zupełnie jak z autem.

Edytowane przez Jacek6607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"turbokominki wcale nie są zbyt wiele droższe od tradycyjnych, a oszczędności przy paleniu są duże. Ja mam pytanie co myślicie o tym: http://www.wkladykominkowe.net.pl/wk...ico-neptun-1z/ - wymieniacie różnych producentów, a nie ma wśród nich unico. Ktoś ma ich wkład i sobie chwali?"

 

 

To najgorsze -najbardziej niebezpieczne rozwiązanie jakie może być-mam nawet wątpliwośc co do atestów na to.

Pamiętac należy ,że w kominku MUSI być podciśnienie naturalne wymuszone ciągiem kominowym a wdmuchiwanie powietrza do kominka powoduje stwarzanie nadciśnienia w zależności od warunków zewnętrznych-zmieniających się stale-a to powoduje wpychanie smrodów lub uwaga nawet tlenku węgla do pomieszczeń mieszkalnych a skutków tego nie muszę tłumaczyć chyba. Dożo lepszy rozwiązaniem-bardzo precyzyjnym,bezpiecznym i skutecznym jest sterowanie ciągiem kominowym na dolocie do kominka-trzymamy plus-minus 2 sztC na płaszczu wodnym-tego typu rozwiązanie stosują chyba wszyscy nasi producenci za wyjątkiem Makrotermu ,który właśnie "zakochał" sie w nadmuchach-kominek to nie kocioł miałowy-pamietajmy ;-P

Edytowane przez Jacek6607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to dobry, średniej klasy kominek BEZ płaszcza zamontowali mi w cenie:

- wkład 4200

- materiały instalacyjne 2000

- kamień 2500

- robocizna 2000

 

Dodam, że robiliśmy bardzo prosty kominek w kształcie prostopadłościanu. Póki co wszystko ok.

 

Historyjki, że ktoś zrobił coś konkretnego w tym temacie za 5000zł są z palca wyssane!

 

 

POdpisuję sie pod tym 100% racji masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust hydraulik niewiele Ci powiedział, pewnie o czymś zapomniał lub nie miał pojęcia, że powinno się zastosować.

Zestaw kominka z płaszczem wodnym, taki z którego będziesz zadowolony i nie zrobisz kotłowni z salonu to:

- wkład 12-17 tys

- zbiornik buforowy 2-8 tys

- zawór podnoszący temperaturę powrotu 1,4 - 2 tys.

- zawór 3 drogowy, +siłowik zaworu, 800zł

- materiały instalacyjne (rurki, złączki, pompy..) 3 - 5 tys.

- automatyka sterująca pompami i temp. wody 300 - 1500zł

- automatyka sterująca procesem spalania 1-6 tys.

- robocizna instalatora: ???

No ostro poszedłeś po bandzie-jak chcesz to ja Ci postawię konfigurację za 55tyś -tylko po co? Wywalisz kasę i nie wróci Ci się to nigdy przecież.

Napcham tam gadżetów w Ty ich nie będziesz wogóle używał-nawet temperaturę ze smartfonu albo lapka sobie będziesz regulował (podobnie jak funkcje w tel komórkowym wysokiej klasy)-no chyba,że gości do domu zapraszasz i prowadzisz ich przez kotłownie-też takich znam...

 

W rozmowie z klientem trzeba dobrać optymalne relacje ceny,funkcjonalności i jakości. Zestaw za 11-12 tyś jest całkowicie realny , będzie podobnie funkcjonalny jak ten za 55 tyś i znacznie łatwiejszy w obsłudze-praktycznie bezobsługowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę w skrócie swój przykład: kominek zakupiłem w zeszłym roku na wiosnę więc dopiero miałem pierwszy sezon grzewczy.

Dom nowy ocieplony, kominek wpięty w układ zamknięty z piecem Imergass kondensat. Pieca gazowego używam tylko latem do CWU a przez cały sezon od początku września aż do maja paliłem w kominku i mam CO - 24 stopnie i CWU dla 4 osób w nadmiarze. Spaliłem jak pisałem 15metrów buczyny. Uważam że to naprawdę super wynik. Wkład Byrskiego kupiłem bo znajomi mają już trzeci sezon i bardzo sobie chwalą. Ja za swój Byrski 20kW narożny zapłaciłem 7500zł plus instalacja. Ale powiem to jeszcze raz Warto było.

Wynik rzeczywiście niezły-pamietaj,że w nowy domu zużycie opału jest do40% większe. Więc będzie jeszcze lepiej.

Uważaj bardzo na ten układ zamknięty-to bomba-co prawda przepisy jakieś 3 lata temu to dopuściły ale ja unikam tego jak ognia-to szukanie sobie kłopotów,za wiele rzeczy moze iść nie tak. Jeżdziłem 3 lata z likwidatorem szkód hydraulicznych i trochę się naoglądałem co może się stać-para potrafi rozlutować instalację miedzianą a kotły i kominki otwiera jak konserwy.

Pamiętaj jednak,że kominek to kocioł w salonie-wiem cos na ten temat -robię z tym 25 lat i sam grzeje dom kominkiem. Pamiętać należy,żeby nie palić na noc,nie sypiać w rejonie kominka, nie zostawiać rozpalonego bez opieki.-to trzy bardzo ważne zasady. Rok temu pochowaliśmy sąsiada-i to w dodatku komendant lokalnej straży pożarnej, zabrał do Piotra tlenek węgla właśnie podczas poobiedniej drzemce przy kominku. Nie oszczedzać na środki ostrzegawcze-tj dobre czujniki.

Edytowane przez Jacek6607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystość szyby nie zależy jedynie od kurtyny powietrznej .... Instalowałem kominki wodne wielu firm, od starych Godin z czasów przed polskimi podobnymi konstrukcjami , wiem coś w tym temacie . Właściciel jednego kominka jest albo zachwycony a tak jest najczęściej , albo niezadowolony ale otwarcie mówiących o tym że" źle wybrałem" jest zdecydowanie mniej , zawsze w takim przypadku jest to ocena bez praktycznie żadnego porównania z innymi konstrukcjami .

 

Czyste szyby w kominku to megabzdura-zwykły chwyt reklamowy-nie istnieje coś takiego w zadnym kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...