Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłaczenie powietrza i inne


Pinus25

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Niby o tym juz było. Ale kazdy przypadek jest inny.

 

Mam pare pytan:

1. Czy powietrze do spalania moze być dostarczone z klatki schodowej czy lepiej z zewnatrz? ze strony PD

2. Czy do komory ogrzewania takze trzeba doprowadzić powietrze? Ja mógłbym doprowadzić z klatki schodowej a do spalania dać z zewnatrz tak jak pkt.1

3.Czy drzwiczki kominka powinny być dobrze zaizolowane? Czyli dajemy tak wełnę by dotykała krawędzi drzwiczek? A gdzie te 5 cm przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lepiej z zewnątrz, ale czasami nie ma wyjścia i rurę ciągnie się z innych mniej szczelnych pomieszczeń.

2. W "komorze ogrzewania" musi być zapewniona właściwa cyrkulacja powietrza konwekcyjnego. Trzeba zatem solidnie rozszczelnić zabudowę kominkową na dole (gdzieś w podstawie) i na górze. Powietrze będzie wpadać w obręb zabudowy kominkowej na dole, a wypadać górą (już gorące).

3. Absolutnie nie wolno izolować drzwi wkładu kominkowego (nie wiem, czy dobrze Pana zrozumiałem). Należy bezwzględnie zapewnić właściwą owiewkę wokoło wkładu kominkowego. Dlatego pojawiają się szczeliny pomiędzy wkładem kominkowym a zabudową kominkową. Oczywiście, jeżeli zastosuje się tzw. piecokominek zamiast standardowego wkładu kominkowego, a zabudowa kominkowa wykonana jest z materiałów akumulujących ciepło, to wspomniane szczeliny są niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...