Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sułtan 2G - komentarze


Recommended Posts

Jeszcze raz popatrzyłem na fotki ułożenie instalacji. Masz rację każdy robi jak chce, ale jak je dzisaj obejrzałem to aż włosy stają już nie powiem gdzie. Układane są za wysoko, niechlujnie, brak prostopadłych lini do ścian (układanie jak popadnie) brak zabezpieczeń na ostrych profilach co już wcześniej wspomniałem, brak Głównej Szyny Uziemienia, brak uziomu fundamentowego, karygodna sprawa z puszkami pod sufitem - jak dla mnie istny koszmar. Dom fajny ale więcej już tu nie zagladam, bo mnie coś trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrp1 w tym momencie mam rozumieć, że reklamujesz swoje usługi, bo wychodzi na to, że jesteś elektrykiem albo sprzedajesz uziomy :) Nikt mnie na nic nie naciągnął i nie bój się o to :) W domu rodzinnym też mam tak gniazdko i żyjemy tak od 25 lat i wszyscy żyjemy :) Po drugie każde urządzenie ma swój bezpiecznik, więc spokojnie. Rozmawiałam z moim majstrem i ma inne zdanie na ten temat i śmiał się z tych stwierdzeń, bo niektórzy tak mają, że lubią lokować pieniądze w rzeczach, które są bardziej przereklamowane niż potrzebne :)

 

PS. Masz racje nie zaglądaj, a będę zdrowsza ja, mój majster, który szydził i się śmiał no i Ty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrp1 w tym momencie mam rozumieć, że reklamujesz swoje usługi, bo wychodzi na to, że jesteś elektrykiem albo sprzedajesz uziomy :) Nikt mnie na nic nie naciągnął i nie bój się o to :) W domu rodzinnym też mam tak gniazdko i żyjemy tak od 25 lat i wszyscy żyjemy :) Po drugie każde urządzenie ma swój bezpiecznik, więc spokojnie. Rozmawiałam z moim majstrem i ma inne zdanie na ten temat i śmiał się z tych stwierdzeń, bo niektórzy tak mają, że lubią lokować pieniądze w rzeczach, które są bardziej przereklamowane niż potrzebne :)

 

PS. Masz racje nie zaglądaj, a będę zdrowsza ja, mój majster, który szydził i się śmiał no i Ty :]

 

Majster to On może i jest ale od płytek bo o elektryce to nic nie wie.

http://www.e-lazienki.pl/oswietlenie,Instalacja_elektryczna_w_lazience,680.html

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,1286/Itemid,200/

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?11371-Uziom-fundamentowy-jak-to-wygl%C4%85da

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0690.htm

 

§ 184. 1. Jako uziomy instalacji elektrycznej należy wykorzystywać metalowe konstrukcje budynków, zbrojenia fundamentów oraz inne metalowe elementy umieszczone w niezbrojonych fundamentach stanowiące sztuczny uziom fundamentowy.

2. Dopuszcza się wykorzystywanie jako uziomy instalacji elektrycznej metalowych przewodów sieci wodociągowej, pod warunkiem zachowania wymagań Polskiej Normy dotyczącej uziemień i przewodów ochronnych oraz uzyskania zgody jednostki eksploatującej tę sieć.

3. Instalacja piorunochronna, o której mowa w § 53 ust. 2, powinna być wykonana zgodnie z Polską Normą dotyczącą ochrony odgromowej obiektów budowlanych.

 

 

Zapraszam trochę poczytać o tym co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrp1 zdania są podzielone, a jakbym chciała czytać o tym to napewno bym znalazła także spokojnie :]

Zresztą nie jestem elektrykiem i nigdy nie będę, więc nie znam się na tym, ale mieliśmy w domu dwóch różnych elektryków i uwagi nie zostały mi zgłoszone, a pytałam się czy wszystko jest OK :]

Edytowane przez eLTeeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone ale wśród laików, a nie profesjonalistów. Ja nie oferuję Tobie usług i nie było to moim celem, ale zwrócenie uwagi na coś co może przyczynić się do tragedii o których dużo było ostatnio i w mediach, tym bardziej że prądu nie widać, a zabija. Ja przecież tak jak i majster tam nie będzie mieszkał i korzystał z urządzeń. Kolejna sprawa to że wykonawca i tak nie ma żadnej odpowiedzialności za to co zrobił bo w myśl PB odpowiada Inwestor oraz kierownicy budowy czy robót. A instalacja powinna być wykonana prawidłowo i zapewniać bezpieczeństwo, co u Ciebie nawet i z fotek widać że tak nie jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam serdecznie!

 

Zapraszam na stronę fanklubu domu Sułtan: http://www.domsultan.pl

 

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Sułtan. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...