Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powódź u Kachny28 - POMOCY!!!!


Recommended Posts

Tak tu cichutko od kilku dni więc ... choć to wątek dla Kasi ... wrzucę coś do poczytania, bo rzecz dzieje się w Sandomierzu; http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100709/KRAJ/34376625 - mogę być choć trochę dumna ze swojego miasta a już szczególnie jestem dumna ze swojej młodej kuzyneczki, która brała udział w tym wyjeździe i przez tydzień osobiście pomagała potrzebującym:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

altager -naprawdę możesz być dumna! dziękuję w imieniu Sandomierzan! Powiem Wam, że niestety -okazało sie w tej dramatycznej sytuacji, że często obce osoby okazywały więcej serca i zrozumienia niż dotychczasowi "przyjaciele" -którzy nie tylko nawet sie nie pojawili, ale nawet nie zadzwonili, żeby zapytać czy pomóc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie, co się dzieje z Wizardusem? Paczki czekają....

Dzisiaj chwilę rozmawiałam z Wizardusem - nie zniknął - bierze "głęboki oddech" i zbiera siły do dalszego działania :) - my powoli zapominamy ale kuzynka mówiła mi, że tam jest jeszcze ogrom prac do zrobienia i potrzeba dużo, dużo czasu, żeby ludzie choć trochę się ogarnęli i uspokoili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Na początek przepraszam za brak aktywności - jak napisała Altager - brałem głęboooki oddech ;)

 

A teraz podziękowania od najmłodszych powodzian ( oczywiście w najwspanialszej formie )

 

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/sk0001.jpg

 

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/sk0002.jpg

 

Miałem te rysunki przekazać wraz z podziękowaniami dla Wszystkich Forumowiczów - co właśnie z przyjemnością czynie :)

 

Na dziś to tyle - a jutro dokładny raport :)

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizardus słoiczki dla Ciebie czekają :) :)

No i mam pralkę :) Okazało się,że mama jednak z niej nie korzystała. Więc na 100 % nie powiem że jest sprawna, ale chodziła do ostatniej chwili w moim studenckim mieszkaniu. Co najwyżej gumy trzeba będzie wymienić (jeśli zmurszały)- ale to jest proste :) :) Sama jedną wymieniałam :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Niesia2708 –Dzięki

Przez kilka dni dałem sobie 50% upustu na działalność, musiałem trochę podładować akumulatory :) i nadrobić czas z moim synem – udało się wspaniale – na szczęście dopisała pogoda, co nie oznacza że WDT był zamknięty – ruch jak w godzinach szczytu ;)

Pojawiają się nowe osoby – okazuje się, że są jeszcze miejsca w okolicach Sandomierza, do których nie da się przejść suchą nogą, ziemia jest tak nasiąknięta, że nie przyjmuje wody. Ludzie są poupychani po internatach i akademikach – warunki raczej nie ciekawe – w pokojach obok mieszka rodzina z 2 małych dzieci a tuz obok „panowie” lubiący całonocne imprezki, cóż powódź nie zmienia charakterów.

 

Docierają do mnie przesyłki od całkiem nieznanych osób, za które serdecznie dziękuje – zaczyna mi brakować chemii ( proszki do prania, płyny do usuwania silnych zabrudzeń, środki odkażające, kombinezony jednorazowego użytku), – jeżeli macie jeszcze jakieś kontakty i chęć do pomocy bardzo proszę o kontakt, tutaj ta pomoc jest potrzebna cały czas - zaczyna się już „posucha” – a obiecana pomoc od władz dociera z oporami ( i chyba nie tam gdzie jest najbardziej potrzebna).

 

Dziękuje także za szeroki odzew w sprawie przedszkola w Orliskach – sytuacja zaczyna się przedstawiać w coraz cieplejszych barwach, – ale o konkretach w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie przejrzalam ostatnie wplaty i oprocz tych, ktore juz byly wymienione mam od: Joanny K, Roberta M. DarioAS, Moniki Ł, AGA B-STOK, Marka K., Stanislawa Sz., Ramotkow, Viperolo, Jana A. - razem z nowych 948,70. Przed chwila przelalam Kasi 2110. Razem udalo nam sie zebrac ok. 16100 zl i dzieki temu Kasi domek schnie i juz nie straszy jak zaraz po powodzi. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninus - dzięki - właśnie wyczyściłem skrzynkę - poprawe obiecuje :)

Malgos2 - Dzięki za cenną przesyłkę

Altager - równiez dzięki - twoje wspaniałości juz w dobrych rękach Pani dyrektor ( odwiedziła dziś nasz WDT )

Kotek666 - pamiętam, pamiętam :) - ale mam z tym mały problem - reszta na priv

Pozdrawiam

Edytowane przez wizardus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to posuche??? A czego potrzeba jeszcze najbardziej? :rolleyes:

 

Zadałam takie pytanie kuzynce, która pomagała ludziom w Sandomierzu przez tydzień. Odpowiedziała;

1) w pierwszej kolejności zdecydowanie potrzeba rąk do pracy - pomocy

2) pieniędzy, bo na miejscu można dużo rzeczy kupić po obniżonych cenach (specjalnie dla powodzian)

3) środków czystości i wszystkiego czym można sprzątać, zdzierać tynki, itp

 

później będą potrzebne różne materiały budowlane, a jeszcze później to wszelakie artykuły wyposażenia wnętrz; te małe i te duże

Coś mi się wydaje, że wśród potrzebujących na pewno są też ludzie, którzy nie mają dużych, zasobnych, kochających i chętnych do pomocy rodzin, pękatego konta w banku czy nawet stałej pracy, a jednocześnie woda zabrała im to wszystko (być może i tak niewiele) co mieli. Oni mogą potrzebować praktycznie wszystkiego, poczynając od szczoteczki do zębów.... Wizardus, popraw mnie jeżeli się mylę!

Obyśmy tylko wytrwali w chęci niesienia pomocy na dłużej, to myślę, że jeszcze nie raz będzie można kogoś uszczęśliwić nawet jakimś drobiazgiem i być może już bardziej indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...