Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powódź u Kachny28 - POMOCY!!!!


Recommended Posts

Witam

Jesteś wielka ;),

Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz

 

Wielka..., aleś mi pojechał:(...fakt we wczesnej młodości miałam z tym problem, ale jak sobie wysokiego faceta znalazłam, jest ok.;)

Ta akcja to mój pierwszy raz i muszę powiedzieć, że ludzie naprawdę chcą się dzielić tym co mają. Zbiórka jest zaplanowana na sobotę, ale co chwilę ktoś przynosi ręczniki, pościel czy środki czystości. Niedawno właścicielka jednego ze sklepów odzieżowych przyniosła stos ubrań dla dzieci i dorosłych- wszystkiego przybywa:)

 

Malka jestem spod Częstochowy. (Jadąc z Katowic za Cz-wą:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Malka jestem spod Częstochowy. (Jadąc z Katowic za Cz-wą:))

 

a tak bliżej Warszawy, czy bliżej Częstochowy ? ;)

 

 

a to,że wszystkiego przybywa to się cieszę ojjjj jak się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, super sie akcja rozwija. :)

 

po_la_ - ja mysle, ze wszystko nalezy rozwazyc w swoim sumieniu. Ja tez oproznilam szafe i niektore rzeczy wygladaja jak prosto ze sklepu, nawet jesli byly odrobine noszone. Bardziej chyba mozna kogos obrazic nowymi ciuchami ale o bazarowej jakosci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malgos masz rację:yes:

Cieszę sie rownież ze akcja sie rozwija i jest tyle dobrych ludziów:cool:

 

 

Wszystko mam już w kartonach, 3 kartony, 1 duży i 2 mniejsze,razem koło 48 kg, zważyłam na wadze łazienkowej by mniej wiecej wiedziec ile za wysyłkę. Wyjdzie więc jakies 100 zł lub więcej dla poczty polskiej :bash: wiec ponawiam pytanko- czy ktos z forumowiczów moich okolic -lubuskie czy cos koło tego może jedzie na Sandomierz ? Albo czy ma ktos pomysł by to po mniejszych kosztach wyslać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj sie, bo nie tylko o to chodzi, ze 100 zl dla Poczty Polskiej to o 100 zl za duzo, ale tez mozna sie spodziewac, ze na te tereny bedzie szlo duzo paczek i pracownicy ze tak powiem... beda z tego korzystac. Mam pewne zle doswiadczenia i jesli tylko mozna by poczte ominac to nalezy to zrobic. To juz lepszy kurier bedzie, moze nawet i tanszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI DLA WAS WSZYSTKICH ZA WSPARCIE -moralne, finansowe, rzeczowe -i każde inne. Wczoraj otrzymałam przelew od Malgos... Suma, którą zebraliście jest dla mnie szokująca!! Obiecuję wykorzystać jak najlepiej -zapewne pójdzie na elewację lub schody!

Kasiu trzymaj sie. Jak mury "dojda do siebie" to wpadne z chlopakami zrobic gladz i pomalowac sciany (a moze uda sie cos wiecej.. wiem,ze to juz koncowy etap przy pracach ktore trzeba bedzie wykonac ale wczesniej nie dam rady) aby domek znow ladnie wygladal. Oczywiscie za free. Pozdrawiam i uszy do gory..

Yaco181 serdecznie dziękuję! jak sam piszesz -gładzie to "melodia przyszłości", ale jeśli Twoja propozycja będzie nadal aktualna po wyschnięciu murów [sądzę, że pewnie dopiero wiosną...], to zapewne z niej skorzystam :-)

 

Dziękuję Wam Kochani także za rzeczy przekazane dziś wizardusowi -ja się jeszcze z Nim nie widziałam, ale jutro mąż spotka się z Nim w pracy -i ustalą jak rozsądnie rozdzielić pomoc!

 

Co do Waszych "ekip porządkowych" -Kochani -jak już pisałam, nie mam pojęcia kiedy będzie można wsiąść się do roboty... prawdopodobnie w przyszłym tygodniu mąż z bratem i z kolegami zacznie najgrubszą i najbrudniejszą część prac -tzn wynoszenie naniesionego przez wodę mułu i błota oraz wyrzucanie wyposażenia wewnątrz. Potem trzeba będzie dokładnie zdezynfekować wnętrze domku, jak i podwórko [OK i Sanepid zaopatrzyli nas w odpowiednie środki ;-) ]. Na razie więc wstrzymajcie się z przyjazdem, bo nie chcę Was narażać na niepotrzebne niebezpieczeństwo [zresztą sama też w przyszłym tyg. chyba jeszcze nie będę się zbliżać w tamte rejony]. Tak się zastanawiam, jak już zdecydujecie się przyjechać to gdzie ja Was ulokuję???? Co z myciem, jedzeniem itd???? Coś muszę wykombinować.. może jakieś obiady w stołówce :-)

 

Ze spraw bieżących -dziś do Sandomierza przyjechał autobus PZU Pomoc, full wypas, w środku 7 agentów, komputery, plazmy itp.. itd... oczywiście była też lokalna TV i radio -żeby pokazać, jak to się wszyscy interesują pomocą Powodzianom... Wystaliśmy się w kolejce 1,5 h aby się dowiedzieć, żeby nic nie robić, tylko jak woda zejdzie dzwonić po rzeczoznawcę... Więc już kolejna rzecz wstrzymuje nam prace. Co do obiecanych przez Rząd 6 tys zł [a raczej DO 6 tys zł], zapisaliśmy się na listę oczekujących w Opiece Społecznej -ale tu oczywiście nikt jeszcze nic nie wie -co, gdzie, kiedy i jak będzie z tymi pieniędzmi?

 

To tyle wieści na dzisiaj -Pozdrawiam Was cieplutko!

Edytowane przez kachna28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, jak już zdecydujecie się przyjechać to gdzie ja Was ulokuję???? Co z myciem, jedzeniem itd???? Coś muszę wykombinować.. może jakieś obiady w stołówce :-)

 

 

A Ty nie masz wiekszych zmartwień, ? hę? :)

Nie zawracaj sobie głowy pierdołami,dobra :)

 

Trzymaj się Kasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sie, ze 03 czerwca ( Boze cialo) będę przemieszczala się na trasie Gdańsk - Sandomierz/Tarnobrzeg. Od boratom zabieram juz piecyk, który po drodze przekaze wizardusowi. Jezeli ktoś z Gdanska lub okolic chcialby cos do Sandomierza jeszcze przekazac ( raczej niewielkich rozmiarów - bo samochod malenki :) - moge przewiezc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszlo od: mhk, ANNNJI, Zachcianki, aguleczki, Mosingiewicz, mamy OK (wielkieeeeeeeee dzieki ;)), Urszuli J., ss_michal, kwartet, Anjazzielonego, MILLID, ILA75, mariusz1w. Razem dzisiaj wplynelo 1780, czyli lacznie z wczorajszymi 1042 mam 2822 do przekazania Kasi. A lacznie uzbieralismy dotad 11 072. To moze ja jeszcze poczekam do jutra z kolejnym przelewem? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszlo od: mhk, ANNNJI, Zachcianki, aguleczki, Mosingiewicz, mamy OK (wielkieeeeeeeee dzieki ;)), Urszuli J., ss_michal, kwartet, Anjazzielonego, MILLID, ILA75, mariusz1w. Razem dzisiaj wplynelo 1780, czyli lacznie z wczorajszymi 1042 mam 2822 do przekazania Kasi. A lacznie uzbieralismy dotad 11 072. To moze ja jeszcze poczekam do jutra z kolejnym przelewem? ;)

Poczekaj, poczekaj - nasza pracowniana "zrzutka" też powinna dotrzeć:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...