Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powódź u Kachny28 - POMOCY!!!!


Recommended Posts

Ponawiam apel do osob z KRK i okolic - bedzie organizowany transport do Sandomierza, wiec jesli macie cos do oddania - dajcie mi znac. Najlepiej na maila: [email protected]. Zawsze musimy byc tu tacy niemrawi? ;)

Malgos -no co Ty!!????? jacy niemrawi!!???? wizardus ma już zapakowane 2 pokoje darami od Was! a ja otrzymałam już przelewy w sumie na 13.430,00 zł!! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasia mam kolejne wskazowki co do likwidatora ktory przyjdzie szacowac straty oto cytat: Odnosnie likwidatora, który przyjedzie obejrzeć zakres zniszczeń

proszę

pokazywać mu wszystko, zgodnie z powstałymi uszkodzeniami.

W miarę możlwiości proszę zescanować protokół, który zpisze na

miejscu

pracownik PZU.

Przyznaną kwotę proszę przyjąć, bez uwag. Nie wolno Panu podpisać

tylko

ugody, która kończyłaby dochodzenie roszczeń.

Proszę także zapisać stan licznika elektrycznego, zrobić jego zdjęcie

i

sporządzić protokół stanu licznika, najlepiej aby podpioł to

likwidator,

który przyjdzie na oględziny, jesli będzie pytał dlaczego ma to

podpisać, to niech mu Pan wyjasni, że tak Pan sobie życzy, jesli nie

będzie chciał tego podpsiać na Pana protokóle, to niech wpisze to do

protokółu PZU. Urządzenia, którymi będzie Pan próbował osuczyć

budynek

pobierają sporo prądu, a to też jest koszt związany z powodzią.

Edytowane przez TOMAS 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, jak u Was sytuacja? Drugi dzień leje...woda stoi czy się podnosi?

stoi w miejscu juz 3 dni.... o podnoszeniu nic mi nie wiadomo... dziś w okolicach dworca postawili jakieś pompy superwydajne z Ukrainy -i jest szansa, że wypompują chociaż trochę -bo w zasadzie to tylko w naszym rejonie jeszcze tej wody jest tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas -dzięki za cenne rady. Mąż był dziś w PZU zapytać kiedy można liczyć na wizytę rzeczoznawcy, bo z robotą nie można ruszyć -być może po niedzieli będą mieli "posiłki", bo na razie jest niedobór kadrowy na tą skalę szkód... Co do prądu -to my na razie będziemy korzystać z agregatu -bo raczej nie zanosi się, aby szybko prąd w tym rejonie włączyli [na osiedlu Witrum jeszcze słupy elektryczne w wodzie leżą.....].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgos -no co Ty!!????? jacy niemrawi!!???? wizardus ma już zapakowane 2 pokoje darami od Was! a ja otrzymałam już przelewy w sumie na 13.430,00 zł!! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

No ale my tu w Krakowie slabo sie popisujemy, normalnie, zeby tylko 2 osoby mialy cos do oddania, to wstyd, nie? No ale co centusie to centusie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez Kasia czekam na kogos z PZU mysle ze w tym tygodniu juz ktos dotrze,a wiadomo ci cos na temat ogledzin z opieki spolecznej pewnie tez nie wolno sprzatac do ich przybycia?

Panie w Opiece też nie mają pojęcia co, kiedy i jak... na wszelki wypadek chyba lepiej nic nie ruszać... ale my chyba jednak zaczniemy wywalać chyba meble na podwórko -bo i tak nie były ubezpieczone -a boję się, że jak będą tak stały, to się jeszcze większy syf zrobi [dziś mija już 2 tygodnie]....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie w Opiece też nie mają pojęcia co, kiedy i jak... na wszelki wypadek chyba lepiej nic nie ruszać... ale my chyba jednak zaczniemy wywalać chyba meble na podwórko -bo i tak nie były ubezpieczone -a boję się, że jak będą tak stały, to się jeszcze większy syf zrobi [dziś mija już 2 tygodnie]....

 

To chyba dobry pomysl... Daj znac, kiedy ruszac akcje cifczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy mozna sie odwolac od decyzji likwidatora ale to zapewne na nic sie nie zda ,mają zaostrzone rygory co do wyceny strat powodzian, jednym slowem nie na placą-tak mysle na przyszlosc ze trzeba by ubezpieczyc sie w 2 firmach na raz zeby zwrocily sie koszty ewentualnych kataklizmow bo z jednej polisy to i tak wyplacają 70-80%wartosci zniszczinych rzeczy Edytowane przez TOMAS 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

myśle że Małgoś i Kachna , nie pogniewają sie na mnie ;), że tu piszę. Oczywiście współczuje Kasi i wspieram ją duchowo, ale jeśliby ktoś chciał zajrzeć do Bierunia to zapraszam

wątek : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161403-Pomagamy-powodzianom-z-Bierunia

albumik: http://bodzio-g.fotosik.pl/albumy/764507.html

pozdro bodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Na początku dzięki dla Anny z Zielonej Góry – wszystko dotarło szczęśliwie :)

Część rzeczy głównie ubrań udało mi się rozdysponować w dniu dzisiejszym do 22 woziłem paki – ( Koło Kasi przejazd tylko wysoko zawieszszoną terenówką – cały czas pompują ekipy z Białorusi i Ukrainy – dodaliśmy Im dziś animuszu swojską nalewką – sprzęt zaiwania aż huczy ;)

Jutro mam trochę osób do pomocy segregujemy resztę – i w teren - nic się nie zmarnuje.

Z pomocą docieramy do konkretnych osób poprzedzamy to „wywiadem środowiskowym” -niestety pojawiła się masa pseudo zalanych .

Pisałem Wam o 82 letniej babci – dziś miałem ciekawą historie – może ktoś wczoraj widział w TVP1 o 20.20 Reportaż – a w nim psa (Kaukaz ) który leżał pod wozem strażackim i nie dał się nikomu zbliżyć – ta „psina „ była właśnie tej Pani – dziś będąc w okolicach Jej domu namierzyłem tego biedaka, który był tak wygłodzony że nie miał siły ruszyć się z asfaltu. Zadzwoniłem do Babci szybko zwiozłem Ją do psa i wspólnymi siłami przewieźliśmy go w bezpieczne miejsce – radość z obu stron była niesamowita . (czarny Pimpek którego nie chciano wziąć na łódkę też jest bezpieczny ).

To by było na tyle, jeżeli chodzi o sprawozdanie z dnia dzisiejszego :)

Po rozmowach z ludźmi sporządziłem listę najpotrzebniejszych rzeczy:

- worki na śmieci

-rękawice gumowe

-sztywne szczotki

-Ścierki (stare niepotrzebne koszulki bawełniane)

- wszelkiej maści i rodzaju płyny i proszki czyszczące

- pasty do zębów, szampony, kremy do rąk ( bardzo potrzebne – proszę o opinie kogoś w temacie co by to mogło być chodzi o kremy łagodzące po używaniu środków chemicznych ), żele do kąpieli, mydła i płyny antybakteryjne, ręczniki.

- jest dużo próśb o kołdry.

- zabawki dla chłopca 4-ro latka ( dziś go widziałem i jego dom :( )

Z góry dziękuje za wszystko

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...