Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powódź u Kachny28 - POMOCY!!!!


Recommended Posts

To ci powiem SZELMA jeszcze jedno ,ja mam domek w budowie kolo Sandomierza w Trzesniu wykonczony praktycznie do zamieszkania (bez mabli) zalany po sam dach i wyobraz sobie ze w tv trąbią ze kazdy WLASCICIEL POSESJI LUB DOMKU DOSTANIE PIENIAZKI Z RZADU a tu mnie spotyka taka niespodzianka ze zglaszam ze mnie zalalo a oni mowią ze pan nie jest tam zameldowany i pan nic nie dostanie ,i co ty na to?Jak mam byc zameldowany jak tam jeszcze nie mieszkam?PARANOJA -a wlascicielem posesji jestem oczywiscie Edytowane przez TOMAS 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W telewizji - wyraźnie pokazane- kazdy zalany zgłasza sie o d reki wypłącaja 6 tys. Kazdemu , bez pytania o dochody, o nic, i to sa pieniadze na pierwsze potrzeby. I podawali ze juz ludzie dostaja, jak jeszcze zalewało nastepnych.

No niestety nie jest to prawda... nam przyznano 1 tys zł, i do tego trzeba było załatwiać zaświadczenia o dochodach. Tych pieniążków jeszcze nie dostaliśmy [a powódź u nas była 19.05].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sie poczułam jakbym w twarz dostala od Polski, rzadu, polityków. Oglądałam transmisje o powodzi, niejedna łezkę uroniłam, sama troche sie bałam, bo mieszkam w Wawie i jak sie okazało, ze gdyby doszło do przerwania wałów tez bym mogło zalac moje osiedle, bo Gocław był zagrozony. Tak wiec sledziłam to wszystko, latałąm sprawdzac poziom Wisły itd Przezyłam tą powodz emocjonalnie bardzo, tereny zalane to jak pisałam - to płakałam. Pod Płockiem jak poszła powodz to serce mi zamarło- moaj rodzina mieszka w Płocku a Płock na wysokiej skarpie tak jak Sandomierz niezalany ale ze znam okolice to zal zal zal.

I co słysze- wiem wiem wiem , powtarzam się ale uwierzcie mi, ruszyło mnie to, te kłamstwa polityków w telewizji .

Odszkodowania, 6 tys kazdy bez pytania, większą kase w zaleznosci od szkod,później jak rzeczoznawcy ocenia szkody, nikt nie zostanie sam i tysiace miłych słow, bez pokrycia jak sie okazuje.

Ja w to uwierzyłam. Tak uwierzylam, ze po 6 to kazdy na poczatek, a potem od 20 do 100 tys dadza tyle ile obiecali.

Bo niby dlaczego miałąm nie wierzyc, jak to mówił premier Polski, inni czołowi politycy, wszystkie media non stop.

Myslałam sobie, bedzie ludziom ciezko, ale dostana troche grosza, i jakos z czasm odbuduja co stracili.

A teraz co- zamiast 6 to tysiac gora 1,5 tys. Zamiast 20- 100tys to jakies grosze. A i ubezpieczyciel pewno tak zanizy zeby jak najmniej wypłącic.

To po co tak kłamią?

Tomas a Ty moze masz ubezpieczenie?? Co??

Ja na Twoim miejscu poszłabym wszedzie , gdzie sie da i walczyła. I nagłasniała sprawe.

 

Jedno jest pewne na 100%, na pewno nie zagłosuje na Komorowskiego he he he he . PO bezpowrotnie straciło wyborce- bo skoro premier mnie oszukał, a oszukał bo na własne uszy słyszałam co powiedział o 6 tys, ze 6 tys dla kazdej zalanej rodziny i ani złotowki mniej to sorki ale temu panu dziękuje.

 

Bardzo Wam wszystkim współczuje. Straszliwie mi żal wszystkich powodzian i Was, co budowaliście swoje domki. Ja Kachny blog przeglądałam bo fajne wnetrza i widziałam ile serca w domek wkladała i tak pstryk myk i zalane. To mnie sie w glowie nie mieści jak los bywa okrutny.

I tak na serio to zostajecie z tym sami- odruch serca innych ludzi ale czas minie, emocje opadna a Wy zostaniecie z tym sami i trauma i strach na przyszlosc.

Zycze Wam, zebyscie się podniesli i dali radę odbudowac i zapomniec o tym wszystkim.

Edytowane przez Szelma29
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również slyszałam ze kazdy dostanie 6 tys. A kazde dziecko ktore jedzie na wakacje do jakiejs rodziny, ktora chce to dziecko przyjąć do siebie, ma dostac 1000 zl.

 

Widac ze tę stronę odwiedziło juz ponad 35 tys osob, z tego kilkaset odpowiedzialo. Mysle,że gdyby ludzie wiedzieli,ze jest ogolne konto dla powodzian, zaufane, ktorym zajmowaliby by sie np wizardus z Piotrem, Kasią i Malgos a pieniądze z niego szly na te wszystkie rzeczy- wymienione przez wizardusa -dla rodzin z dziecmi ,ktore zostały bez niczego, to więcej ludzi by wpłacalo pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówie ze w telewizji pokazuja , mówia, ze wypłacaja po 6 tys a tu czytam ze to kłąmstwo!! jestem w szoku, ze tak klamia w telewizji!! ...

 

Polityka...

Wśród znajomych z Tarnobrzega nie znam żadnej rodziny, która dostałaby nawet te 1000 zł.

Do tej pory największą kwotą - o której wiem na pewno - jaka została wypłacona to 400 zł (słownie: czterysta złotych)

 

Piękne mowy, gesty i deklaracje w TV wiadomo czemu i komu służą. Manipulacji.

 

Równie dobrze mogę obiecać całemu rządowi, że zabiorę ich na wycieczkę kosmiczną na dowolną planetę w naszym układzie słonecznym.

 

Przy okazji powodzi wychodzi na wierzch więcej takich zachowań władzy, min. brak koordynacji działań, ogólny chaos i dezinformacja na każdym szczeblu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak na serio to zostajecie z tym sami- odruch serca innych ludzi ale czas minie, emocje opadna a Wy zostaniecie z tym sami i trauma i strach na przyszlosc.

Zycze Wam, zebyscie się podniesli i dali radę odbudowac i zapomniec o tym wszystkim.

Eeee -sami to na 100% nie zostaniemy -sądzę, że Forumowicze będą "sekundowali" naszej "popowodziowej odbudowie" -chociażby dzięki Nim nie możemy załamać rąk -bo czujemy się zobowiązani :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelma jestem ubezpieczony w PZU ale to mala pociecha po tym co sie nasluchalem co wyprawiają firmy przed wyruszeniem na pole bitwy z powodzianami jakies szkolenia jakies spotkania wszystko po to zeby wyceniac jak naj mniej jak najnizej (potem pewnie dla tych pracownikow beda premie wieksze) a firma przez to finansowo tak bardzo nie ucierpi-slucham ze PZU ma takie powodzie w liczone w ryzoko istnienia firmy smieszne taki kity to dla dziecia w przedszkolu-Zabezpieczam sie w pewien sposob ,wynajolem rzeczoznawce na wlasna reke przed wycenieniem szkod przez PZU zeby miec jakis obiektywny odnosnik i pana ktory sie zajmuje odzyskiwaniem prawidlowych odszkodowan od firm ubezpieczycielskich-mojemu koledze zalalo tylko piwnice, piec, itd,dostal wstepnie 1 tys zl od alianz bodajze zkwitowal to tylko machnieciem reki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelma, ja Cię proszę, idź z politycznymi wypowiedziami gdzie indziej...:(

 

to wątek o powodzi i to sa moje przemyslenia, jak sie Tobie nie podobają to wybacz ale mam to gdzies.. To jest moje zdanie- zostałam oszukana, tak sie czuje i taka mam opinie o rzadzie polskim. I nie interesuje mnie ze jakis zwolennik PO bedzie uwazal inaczej i nie zgadzal sie z moja opinia.

dyskusja byłą o wypałcie 6 tys obiecanych przez rzad- to okazalo sie kłamstwem i dla mnie to wystarczy aby rzad przy urnie rozliczyc. koniec kropka.

dyskusja o 6 tys doskonale wpisuje w temat powodzi.

A co Ci się nie podoba , ze wyszły kłąmstwa polityków?? To chyba lepiej znac prawde niz zyc w kłamstwie i łykac jak pelikan kazde informacje co podadza w mediach o pomocy dla powodzian. A sami powodzianie sa najlepszym zrodlem informacji jaka jest prawda i jaka dostana pomoc od panstwa. Bo podatki trzeba placic a w razie nieszczescia panstwo ma obywatela gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu koledze zalalo tylko piwnice, piec, itd,dostal wstepnie 1 tys zl od alianz bodajze zkwitowal to tylko machnieciem reki

No chyba żartujesz????? Ja za wyposażenie kotłowni zapłaciłam ponad 15 tys [nie licząc rurek, pomp, rozdzielaczy itp....] Jesssu.... już się boję co nas czeka po tej wycenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee -sami to na 100% nie zostaniemy -sądzę, że Forumowicze będą "sekundowali" naszej "popowodziowej odbudowie" -chociażby dzięki Nim nie możemy załamać rąk -bo czujemy się zobowiązani :-)

 

Kachna Ty masz szczescie ze znaja Cie forumowicza, ze pomagają to Twoje szczescie w nieszczesciu

ja pisałam ogolnie o wielu innych , którzy zostana sami z problemem bo tacy beda na 100%. Mniej zaradni, samotni, mniej zarabiający itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wątek o powodzi i to sa moje przemyslenia, jak sie Tobie nie podobają to wybacz ale mam to gdzies.. To jest moje zdanie- zostałam oszukana, tak sie czuje i taka mam opinie o rzadzie polskim. I nie interesuje mnie ze jakis zwolennik PO bedzie uwazal inaczej i nie zgadzal sie z moja opinia.

dyskusja byłą o wypałcie 6 tys obiecanych przez rzad- to okazalo sie kłamstwem i dla mnie to wystarczy aby rzad przy urnie rozliczyc. koniec kropka.

dyskusja o 6 tys doskonale wpisuje w temat powodzi.

A co Ci się nie podoba , ze wyszły kłąmstwa polityków?? To chyba lepiej znac prawde niz zyc w kłamstwie i łykac jak pelikan kazde informacje co podadza w mediach o pomocy dla powodzian. A sami powodzianie sa najlepszym zrodlem informacji jaka jest prawda i jaka dostana pomoc od panstwa. Bo podatki trzeba placic a w razie nieszczescia panstwo ma obywatela gdzies.

 

chyba sie zagalopowalas z wyciaganiem wnioskow z wypowiedzi Rasi, to watek w ktorym staramy sie pomoc powodzianom i dac im troche pozytywnej energii a polityczne dyskusje i opluwanie chyba nie jest najlepszym pomyslem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jedzie do Sandomierza przez Gorzów wielkopolski, mamy trochę paczek, worki, zabawki itp. - nie jest tego dużo 3 - 4 worki - proszę dajcie znak.

Kurczę.. o Gorzowie nic mi nie wiadomo -z tego co wiem w planach jest Warszawa, a potem chyba Kraków....

 

Mąż dzwonił do mnie z domku -niestety wody jest jeszcze po kostki, więc nie wiem w jakim stanie jest wylewka, no i podłogówka.....

 

Kochani -nie kłóćmy się o politykę -i tak nic tu nie wskóramy...

Edytowane przez kachna28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjałam dyskusje bo dysonans był zbyt duzy miedzy tym co przeczytaląm na forum a co słyszałam w telewizji

ale dyskutowac nie ma sensu , niech kazdy sam wyciaga wnioski jakie mu pasuja, nie chce nikogo agitowac, napisałąm tylko co ja uwazam i juz. Ale koniec kropka.

Kachna nie martw sie na zapas o podłogowke, moze bedzie do uratowania ....dopoki nie wiesz, to trzeba wierzyc ze sie uda jak najwiecej odratowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do wpłat proszę o propozycje - co Powiecie na to: mam swoje konto w mbanku ( mój 2-gi rachunek, sporadycznie uzywany ), mogę podac wszystkim do wiadomości, wszystkie wpłaty opatrywalibyście dopiskiem "powódź FM", raz na tydzień na forum udostępniałbym skan wyciągu, oraz rachunek za dokonane zakupy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...