Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powódź u Kachny28 - POMOCY!!!!


Recommended Posts

MALKO,

z Częstochowy jeszcze coś mogłoby pójść.

Poinformowałam wielu znajomych o forumowej akcji i kilku coś by miało do oddania. Byłyby to głównie ubrania dla dzieci i dla dorosłych, ale moze tez coś innego się trafi - nie wiem co dokładnie, bo trwa przeszukiwanie szaf, piwnic i skrytek przeróżnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich

 

Kasia niestety ma racje wody przybywa, mam do Was wielką prośbę - jeżeli wiecie o kimś z obecnie zalanych terenów w okolicach Sandomierza potrzebującym pomocy ( każdej) piszcie do mnie na priva ( łatwiej jest mi odnaleźć wiadomość), dysponuje samochodami mogącymi sobie radzić z brodzeniem w wodzie, oraz wielką górą pomocy otrzymanej od Was, damy radę - jak mówi BOB :)

Dziś dzięki pomocy przyjaciół posegregowaliśmy wszystkie dary i wyjeżdżają juz do potrzebujących

Malka - przepraszam, że nie oddzwoniłem - nie zdążyłem zapisać twojego numeru - zginął mi w natłoku innych - proszę o nr na priv -zadzwonię jutro, ( jeżeli można)

Dziękujemy za wszystko

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą drugą falą powodziową to chyba faktycznie nie żarty. U mojego męża w pracy też dziś ogłosili alarm (KSG)..wszystko trzeba było wynosić na piętro...podobno w Krakowie woda podniosła się o 2 m od rana..

Niestety to prawda. Wisła dzisiaj wieczorem była już na bulwarach. Podobnie było 16.05., w niedzielę przed powodzią, kiedy wystarczyły poniedziałkowe opady, aby we wtorek już woda osiągnęła najwyższy stan. Jeżeli jutro będzie padać - oby nie - to faktycznie może być nieciekawie w Sandomierzu, bo w Krakowie wały raczej wytrzymają.

 

Malgos2, też prosiłabym o numer konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALKO,

z Częstochowy jeszcze coś mogłoby pójść.

Poinformowałam wielu znajomych o forumowej akcji i kilku coś by miało do oddania. Byłyby to głównie ubrania dla dzieci i dla dorosłych, ale moze tez coś innego się trafi - nie wiem co dokładnie, bo trwa przeszukiwanie szaf, piwnic i skrytek przeróżnych.

malka, rowniez zglaszam Czestochowe.

Mamy do przekazania sporo ubran dla doroslych i dzieci, zabawki, reczniki, posciel, koce, koldry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnSi już pewnie wyruszyła! Dziękuję Ci kobieto i życzę szerokiej drogi!

Malka - napiszcie coś więcej o tym transporcie - niespodziance :) Kiedy? Czy zdążę zorganizować jakąś zbiórkę potrzebnych rzeczy?

Informacje o pogodzie i doniesienia z zalanych terenów są straszne! Tak sobie myślę, długo jeszcze będzie się to ciągnęło! Strasznie się o Was martwię!

Słyszałam, że część dzieci została wysłana na zielone szkoły, do innych województw. Na jak długo? Do końca roku szkolnego? Do końca wakacji?

Może trzeba zabrać dzieciaki, z opiekunem (ja niestety pracuję!) - na wakacje?! Nie mogę zaoferować extra rozrywek - miejsce pod namiot, łazienkę, kuchnię, w okolicy jeziora i lasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mieszkam w sokolnikach woda mnie zalala do samej gory na parterze-stala dosc dlugo i znow grozi zalaniem na nowo-prosilabym o pomoc o kazda stracilam wszystko co bylo na dole-a byla tam kuchnia-lazienka- pozdrawiam

Witam

Napisz krótko jakie masz biezące potrzeby ( moze być na priw ) podjedziemy zobaczymy co sie da zrobic :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nadal nieciekawie... zaczyna przelewać się górą woda na wałach na rzece Trześniówce -dopływ Wisły. Z kolei jutro ma iść fala kulminacyjna na samej Wiśle -jesli nie wytrzyma zarówno jeden, jak i drugi wał -to zostaniemy zalani z obu stron -gwarantowana powtórka..... modlę się aby tylko fala nie była wyższa... a my juz jutro zamierzaliśmy sprzątać -mimo, że woda na podwórku jeszcze do kolan a w domu po kostki -teraz to wiem, że nawet nie warto tam jechać -syzyfowa praca, skoro jutro może być znowu 3 m wody....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, Kasia... Uslyszalam w radiu o drugiej fali i mnie zmrozilo... :(

no niestety -własnie sie dowiedzielismy o ponownej ewakuacji prawobrzeznej części Sandomierza... nawet nie mam siły płakać.. na nic już nie mam siły.. wiem tylko, że to wszystko jest gówno warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to szaleństwo nie może długo trwać. Przyszły do nas nawałnice gdzieś od wschodu, teraz między innymi było oberwanie chmury w W-wie i na Podkarpaciu, no i nawet dom moich rodziców zalało! Siostra mówi, że woda na działce, że nie można przejść i w piwnicy na 4 cm! Tego tam nigdy nie było dotychczas! :(

Za dwa dni opady się skończą, ale teraz lepiej się chronić i ewakuować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety -własnie sie dowiedzielismy o ponownej ewakuacji prawobrzeznej części Sandomierza... nawet nie mam siły płakać.. na nic już nie mam siły.. wiem tylko, że to wszystko jest gówno warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Kasia, ale juz gorzej chyba nie bedzie, co? Co zalane to zalane, juz chyba woda wyzej nie podejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizardus -to wcale nie jest przedwcześnie, woda już się przelewa:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100603/POWIAT0109/240866179

fragment:

Woda w Wiśle stale się podnosi. Zagrożeniem jest woda z Wisły od strony ujścia do niej Trześniówki. Jak poinformował nas burmistrz Jerzy Borowski, sytuacja jest tam bardzo trudna. Woda zaczyna wpływać między innymi na ulice Sielecką, Wielowiejską i Trześniowską.

i jeszcze to:

http://www.tvn24.pl/12690,1659190,0,1,sandomierz-czeka-na-decyzje-o-ewakuacji,wiadomosc.html

zarządzono też ewakuację Trześnia (informacja od Irka, i Wielowsi...)

Edytowane przez kachna28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...