Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trzy warstwy styropianu


Mikołaj1719499942

Recommended Posts

Mam problem z ilością styropianu pod posadzką. W większości domu daję dwie warstwy po 5 cm. natomiast w 3 pomieszczeniach mam nierówny chudziak (jest niżej 2 cm) Dlatego też chcę to wyrównać dając 12 cm styropianu. Problem polega na tym, że w składach grubości powyżej 5 cm są na zamówienie. Jednak przy tak niewielkiej ilości jest problem. Dlatego też pomyślałem, że dam 3 warstwy 5+4+3. Czytałem wcześniej, że raczej nie zaleca się 3 warstw, ale był to wątek sprzed dwóch lat. Czy coś się zmieniło w tym temacie? Wylewkę chcę zazbroić siatką i włóknami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam trzy warstwy styropianu w całym domu,

najpierw jest 5 cm. potem instalacje w 3 cm. styropianu i na to 5 cm.

Jak na razie nic się nie dzieje - ale mieszkam dopiero rok.

Wyrównanie wylewką jak podpowiada alphatom79 to też żaden problem

Jak masz obawy to zamów 12 cm. na te 3 pomieszczenia.

Dlaczego nie zaleca się trzech warstw?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewką nie mogę wyrównać bo musze mieć jeden poziom ze styropianu ze względu na podłogówkę. Wszędzie tam musi być równo przed wylaniem wylewki. W innych miejscach mozna to nadrobić.

 

Witam,

 

moim zdaniem te 2 cm. nie powinny mieć wpływu na wykonanie podłogówki,

plusem jest tu natomiast zwiększenie możliwości akumulacji ciepła przez grubszą posadzkę

 

pozdrawiam

Edytowane przez Jareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moim zdaniem te 2 cm. nie powinny mieć wpływu na wykonanie podłogówki,

plusem jest tu natomiast zwiększenie możliwości kumulacji ciepła przez grubszą posadzkę

 

pozdrawiam

No nie wiem. Według hydraulika przy podłogówce powinien byc zachowany jednolity poziom na całej powierzchni. Poza tym wolę chyba mieć więcej styropianu niż betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Według hydraulika przy podłogówce powinien byc zachowany jednolity poziom na całej powierzchni. Poza tym wolę chyba mieć więcej styropianu niż betonu.

 

 

 

Hmmm,

 

a co majster powie jak podłogówka jest na dwóch poziomach domu?

 

ale pewnie ma rację

 

daj 3 warstwy i po sprawie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

 

a co majster powie jak podłogówka jest na dwóch poziomach domu?

 

ale pewnie ma rację

 

pozdrawiam

Faktycznie, przecież czasami podłogówka jest na parterze i piętrze. Ale chyba wtedy są dwa rozdzielacze. Wydaje mi się, że chodzi o to iż rury do tej niższej pętli idą wyżej a sama pętla byłaby niżej. Może ma to jakiś związek z zapowietrzaniem. Fachowcem nie jestem i raczej mu zaufam w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem również ten sam problem tzn. nierówny poziom chudziaka w kilku pomieszczeniach i uzyskanie równego poziomu dla podłogówki, położyłem 3 warstwy styropianu, na to podłogówka. Od roku funkcjonuje bez problemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem również ten sam problem tzn. nierówny poziom chudziaka w kilku pomieszczeniach i uzyskanie równego poziomu dla podłogówki, położyłem 3 warstwy styropianu, na to podłogówka. Od roku funkcjonuje bez problemów.

 

Pozdrawiam

Jakie miałeś grubości poszczególnych warstw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem kłaść wszędzie styropian w dwóch warstwach 10 + 5 cm. Kiedy okazało się że poziom nie jest równy, w pomieszczeniach gdzie było niżej dołożyłem jeszcze 2cm. Tak więc tam gdzie mam trzy warstwy są to od dołu (od chudziaka) 10,5,2 cm. Najcieńsze płyty są na wierzchu, być może nie jest to najlepsze rozwiązanie (kilka postów wyżej była informacja żeby dać najgrubsze płyty na wierzchu). W moim przypadku do podłogówki zastosowałem długie klipsy, więc klips przechodził przez styropian 2cm i spinał go z dolną warstwą, bez tego płyty na wierzchu były troche luźne i tutaj faktycznie grubsza warstwa na wierzchu byłaby stabilniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...