Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAGÓDKA - spełnienie marzeń A&M


Recommended Posts

Jeśli chodzi o tą lukarnę to ja też o takiej marzyłam a teraz już nie jestem z niej taka zadowolona. Dużo problemów miałam z zamówieniem tego okienka. Nikt nie chciał przyjechać i wymierzyć. Prosiłam się chyba w 4 czy 5 miejscach nikt się nie zjawił. Do tego wszyscy mówili mi że mniej więcej będzie mnie ono kosztowało około 2-2,5 tys. Cena powaliła mnie na kolana. I tak trwało to prawie rok. Aż w końcu nie wytrzymałam i po przejrzeniu wielu stron w necie i przeszukaniu katalogu firm z okolic udało mi się znaleźć chłopaka który sprzedaje okienka. Przyjechał tego samego dnia, wymierzył i po 3 tygodniach okienko miałam wprawione:) i kosztowało mnie to 1430 zł z montażem.

a jeśli chodzi o założenie własnego wątku to nie wiem ale chyba systematyczności mi brakuje. Poza tym nasz remont trwa już od 2007 roku a przez wirusa straciłam wszystkie zdjęcia z początków przebudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 254
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madzia - qrcze pikna, o kłopotach z takim oknem też słyszałam, o cenach tudzież. Moi sąsiedzi w swoim rozbudowanym domku już dawno mają okna oprócz jednego, półokrągłego. Jutro mam spotkanie z architekt, cytuję "narysowała coś ołówkiem",więc muszę się namyślić. Nie wiem dlaczego, ale mając tak dużo czasu nie mogę sobie jakoś zwizualizować w główce tego,jak ma wyglądać nasz domek po rozbudowie. Środek już dawno przemyślałam, a z tym wyglądem zewnętrznym mam ogromny problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Madzia może zrobisz zdjęcie swoich płytek, jestem bardzo ciekawa. Jak masz jakieś zdjęcia swojego domku z zewnątrz i wewnątrz to tez wstaw. Pooglądamy:)

 

aasienkaaa masz racje, nie te Święta to inne, nie ma się co spinać, nie dawno doszłam do tego wniosku ale to święta racja.

 

niemodna dzięki oknom jest faktycznie miło i już przytulnie. Gdyby było ogrzewanie to siedziałabym tam całymi dniami:)

 

uanka cieszę się że podoba Ci się nasza dobudówka i może to dziwnie zabrzmi ale z tego że mi zazdrościsz też się cieszę:) Miło jak komuś się podoba to co oboje z mężem wymyślamy i modernizujemy:)

 

U nas aktualnie nic się nie dzieje. Wylewka na tarasie została wylana, a po południami pracują elektrycy, ale to dopiero od 16-tej. Tak dziwnie jak od rana jest cisza:) My natomiast pracujemy ciężko. Razem z mężem staramy się uporządkować podwórko a to cięliśmy drzewo ze starego dachu a to wywozimy gruz. Ja "opukuje" stare kominy z tynku. Trzeba to zrobić przed tynkami żeby stary tynk nie spadł potem z nowym. A propos tynków. Jakie macie? My się długo zastanawialiśmy i wybraliśmy gipsowe maszynowe. Co sądzicie o nich? Słyszeliśmy dużo złego o nich od wielu znajomych ale to co mówi fachowiec od tynków wydaje nam się rozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspokajam więc nieco Twoją ciekawość Anetko.

Oto moje płyteczki

http://images39.fotosik.pl/389/cde33cef5d6fef6cgen.jpg

Trochę kiepskie to zdjęcie. Jak wniosę je na górę to rozłożę na większej powierzchni i wtedy może lepiej będzie widać;)Na razie w kuchni letniej leżą. W sobotę jadę odebrać podłogowe bo dopiero dziś na sklep przyjadą.

Zdjęć naszego domku z zewnątrz nie mam. Muszę zrobić. A wewnątrz nic nowego się nie dzieje. Jak tylko zajdą jakieś zmiany to wrzucę fotki na pewno:)

Edytowane przez Madzia i Grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia bardzo mi się te Twoje płytki podobają. Ciekawa jestem jak na ścianie się będą prezentować i jakie sobie wymyślisz ich ułożenie. Ja wprawdzie nie byłam jeszcze w żadnym salonie z płytkami, patrzyłam sobie trochę w internecie i jestem przerażona bo nic mnie nie powaliło na kolana że tak powiem:) Chciałabym coś ładnego i prostego ale zarazem eleganckiego, no i mogłoby być przy okazji niedrogie;) Nie wiem czy oglądałaś "Utkowy dom" . Górna łazienka bardzo mi się podoba, tylko ja bym chciała tam wplątać coś brązowego. Ciekawa jestem co o tym myślisz. Jeśli możesz to napisz też ile kosztowały Twoje płyteczki.

 

U nas nadal elektrycy pracują, podobno jutro koniec. My nadal sprzątamy przed zimą. Okazało się, że niedługo będziemy musieli się wyprowadzić z naszego pokoju z którego ma powstać nowa kuchnia. Czeka nas teraz ciężki czas. Musimy się pomieścić z rodzicami w dwóch pokojach. Mam nadzieję że jakoś to przetrwamy bez większych uszczerbków na naszym życiu rodzinnym:) Trudno będzie się pomieścić a tu Święta przed nami...

Edytowane przez Jagódka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy się pomieścić z rodzicami w dwóch pokojach. Mam nadzieję że jakoś to przetrwamy bez większych uszczerbków na naszym życiu rodzinnym Trudno będzie się pomieścić a tu Święta przed nami...

 

miałam okazje mieszkać z teściami w mieszkaniu przez pół roku, pokój mieliśmy z mężem chyba 2x4m, daliśmy radę, więc Wy też sobie poradzicie, zwłaszcza, że pokoje macie "nieco" większe...

 

pozdrawiam

i życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musimy się pomieścić z rodzicami w dwóch pokojach. Mam nadzieję że jakoś to przetrwamy bez większych uszczerbków na naszym życiu rodzinnym Trudno będzie się pomieścić a tu Święta przed nami...

miałam okazje mieszkać z teściami w mieszkaniu przez pół roku, pokój mieliśmy z mężem chyba 2x4m, daliśmy radę, więc Wy też sobie poradzicie, zwłaszcza, że pokoje macie "nieco" większe...

 

I mnie czeka podobna akcja wytrzymałościowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądałam Utkowy domek i również bardzo mi się podoba:) Łazieneczka na górze urządzona świetnie. Ale podobnie jak Ty lubię brązy:) Myślę że bardzo fajnie by się tam brązik wkomponował. Ja również nie rozglądałam się za płytkami aż do momentu kiedy w praktikerze była promocja na moje Tessy. Niestety nie zdążyłam:( Były po 11zł za m2!!!! Wyprzedaż z magazynów Opoczna ponieważ produkcję tej kolekcji zakończyli. Ale zakochałam się w nich i postanowiłam że będą takie. Znalazłam w Kielcach po 25zł za m2 i podłogowe po 30zł za m2. Ogółem na całą łazienkę wyszło 950 zł. Powiem Ci też że w internecie zdjęcia nie odzwierciedlają zawsze prawdziwego wyglądu. Moim zdaniem najlepiej to jechać dotknąć, zobaczyć:)

A jeśli chodzi o ułożenie to na razie nie planuję jakichś wielkich kombinacji. U mnie ten skos taki wielki i nie chcę kombinacjami zmniejszyć optycznie łazienki bo i tak wielka nie jest.

Trzymam kciuki za Waszą wytrzymałość. Wiem co to znaczy. Ja z mężem od 2 lat w jednym pokoiku mieszkamy u moich teściów. A do tego jak to w starym budownictwie przechodzi się z pokoju do pokoju. Więc żeby wejść do swojego pokoju czy iść do łazienki przechodzę przez pokój babci(mama teściowej która również z nami mieszka). Także myślę że przez te kilka miesięcy dacie radę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,jagódka pięknie będzie ,:) :wave:

jeśli się już tak licytujecie to ja was przebije ,ja z mężem i dziećmi mieszkam tez z rodzicami ale 7 lat

a jeszcze żeby było mało to mieszka z nami jeszcze mój brat z zoną i dzieckiem.bo biedni się budują już 4 lata i nie maja gdzie mieszkać a ja GŁUPIA zgodziłam się żeby z nami pomieszkali 2 lata ,tyle że się z tego zrobiło ponad 4 bo ciągle przeciągają przeprowadzkę

tak że nie martwcie się, zaciskajcie zęby i wytrzymacie

ja jakoś wytrzymałam ,z trudem ale jeszcze nie zwariowałam (całkiem)

przepraszam za zaśmiecanie tematu ale jakoś tak miałałam straszną potrzebę napisania tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie co - koniec końców, właśnie dzięki takim oszczędnościom (ja to przynajmniej tak tłumaczę) na koniec jesteśmy na "swoim", mamy własne 4 kąty(a nawet więcej), i to jest piękne :)

 

No własnie to jest piękne, tak trzymać.

 

Ps.Ja na szczęście nie musiałem mieszkać ani z rodzicami, ani z teściami. Choć jak teściowa przyjedzie , to i tak próbuje w moim domu coś poprzestawiać po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !

Wspólnie mieszkanie z rodzicami stało się faktem. Mam nadzieję że szybko przeprowadzimy się z powrotem i będziemy mogli cieszyć się naszą Jagódką. Korzystając z tego że ściany były puste i jedyna okazja aby wyżyć się artystycznie - powstały zatem takie dzieła

http://foto3.m.onet.pl/_m/8c5dd24237817048ea1b5adf39995b5f,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/1567fe408d71493c39d7d74c436cbf75,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/827801faa0a300b370769437cef607ec,10,19,0.jpg

 

Zima u nas nie odpuszcza, ledwo przyszła i już daje się we znaki - ale my działamy i nie poddajemy się :) Wczoraj i dziś "zrzucaliśmy" dotychczasowe ocieplenie stropu na całej starej części - trociny i wapno. Ciężko było ale jakoś się uporaliśmy.

http://foto2.m.onet.pl/_m/2083a5694037f16d9173a6e0fb3af32e,10,19,0.jpg

 

Ekipa budowlana pracowała razem z nami - tyle że my na górze a oni na dole :lol2:

Przyszedł czas na "zorganizowanie" kuchni - wybili ściany i teraz kuchnia "przynależy" do naszej jagódki :D Teraz zaleją belkę i chudziak, dostawią ścianki "wyciszające" i wszystko będzie przygotowane na tynki.

Oto zdjęcia naszej kuchni

http://foto0.m.onet.pl/_m/0bbe21a320586c1c5ff6f409f2ad5b9c,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/73628ff4a878c7bf34b1126eea3bee45,10,19,0.jpg

 

 

Elektrycy prawie też już skończyli - wrócą jeszcze do kuchni - ale to murarzach.

http://foto0.m.onet.pl/_m/3263cec91bab6640296cef32e438f514,10,19,0.jpg

 

Oczekujemy też na panów od tynków, mają przyjść między 6 a 12 grudnia.

Z hydraulikiem też pierwsze ustalenia poczynione - piec zakupiliśmy i jeszcze kaloryfery jak ustalimy co i gdzie - ponoć w tym roku taniej !

 

U nas to tyle. Dużo pracy jeszcze przed nami i dużo kasy musimy przyszykować, ale każdy nawet najmniejszy krok przybliża nas do celu !!

I tego się trzymamy !!!

 

Pozdrawiamy wszystkich gorąco w ten zimowy wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak fajnie że już kuchnie macie w domku:) Kiedy pierwsza herbatka???;) Prace pełną parą idą a jak już ogrzewanie będzie i grrzejniczki to można będzie nawet pierwszą parapetówkę robić. Ja już grzeję u siebie na górze:) Wspaniale jest wejść tam i nie dygotać z zimna:D Mam nadzieję że i u was niedługo tak będzie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...