Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cena B20


bettka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja z dostawy byłem bardzo zadowolony, zamówiłem beton na 10.30, a o 9.30 miałem już ławy zalane, szef betoniarni dzwoni o 8.00 i pyta czy chłopaki mogą już jechać,

ja jeszcze w gatkach, ale zdążyłem przed nimi, Co do ceny to tak jak pisałem powyżej 250 zł netto 1m3 z taśmą i transportem, najtaniej w okolicy, a są jeszcze cztery betoniarnie i wszędzie ceny wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Koszalin - Dźwig-Bet B20 235 za kubik z pompą i z VATem. Ale to umowa wiązana - obsługa betoniarska całego domu. Mozna taniej ale nie bylbym pewien wytrzymalosci. Jak podejrzanie niska cena mozna poprosic jakies laboratoriu (np na wydziale budownictwa - wyzszych uczelni) zeby pobrali probke podczas wylewania i ścineli ją.

 

A co do wyniku 31,5 to wyników trzeb zrobic CONAJMNIEJ 5. Ścisnąć po 28 dniach. Podejrzewam, że trzfil na dobry wycinek. Wytrzymałość betonu jest zależna od kruszywa grubego w mieszance. Nie chcę tu negować bo może faktycznie betoniarnia jest mega super i wogole.

 

Co do B20 to po pierwsze - to stare oznaczenie - mowi sie juz tak tylko potocznie - obecnie to C16/20 (to kwestia tego na jakim przekroju sprawdzalo sie wytrzymalosc - walec czy kostka czy moze belka) - ale to nie problem bo i tak zrozumieja i tak.

 

No i generalnie to jak nie buduje się domku z żelbetu na wysokość 3 pięter to B15 wystarczy. A jeśli jakiś projektant uważa, że podniesienie klasy betonu pomoże w warunkach gruntowych to niech się dokształci. Beton przenosi TYLKO ściskanie (no może odrobine rozciagania ale to wartosci zbyt male zeby je uwzgledniac). Jeśli jest obawa co do ruchów gruntu to należy inny układ zbrojenia przyjąć.

 

To tyle. ;)

Edytowane przez moo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...