Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja poddasza, druga warstwa wełny, czy 10cm to za dużo dla regipsów ?


amoorek

Recommended Posts

Witam.

 

Byli u mnie majstrzy od poddasza, które chcę ocieplić.

I chcę zrobić dwie warstwy wełny 15+10 (krokwie mają 16cm).

No i się panowie majstrowie upierają przy 5 cm bo 10cm to za dużo bo regipsy będą niestabilne przez te dłuższe uchwyty.

 

Czy to prawda ?

 

Były dwie ekipy i obie się upierały przy 5cm ale jedna z ekip nie miała w ogóle argumentów i wynegocjowałem ostatecznie 8cm wełny.

 

A ja chcę 10cm.

 

Tym bardziej na suficie dół belki stropowej od ściany działowej ma odległość ok 11-12cm czyli i tak trzeba od góry dać uchwyty na jakieś 14cm zapewne, więc od góry i tak wejdzie wełna 10cm, ale o tym akurat z majstrami nie rozmawiałem.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sobie kitu wciskać, to nie byli fachowcy tylko paproki jakieś.

 

U mnie 2 x 15cm, ale jak robiłem casting na wykonawcę to też tacy przychodzili.

 

Wiesz dlaczego 5cm tylko chcą układać ?

 

Bo wsadzą między krokwie te 15cm pod spód przybijają łaty 5x5cm i tylko 5ka wełna im się w to mieści.

 

TAKA METODA JEST NIE DO PRZYJĘCIA !!!

 

Żądaj stelażu "krzyżowego" czyli w 2 poziomach, poczytaj wątek na forum "ocieplam poddasze, krótkie pytania" wiele się dowiesz.

 

Jak jakiś pseudo fachowiec nie wie co to stelaż krzyżowy to dalej z nim nie rozmawiaj.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sobie kitu wciskać, to nie byli fachowcy tylko paproki jakieś.

 

U mnie 2 x 15cm, ale jak robiłem casting na wykonawcę to też tacy przychodzili.

 

Wiesz dlaczego 5cm tylko chcą układać ?

 

Bo wsadzą między krokwie te 15cm pod spód przybijają łaty 5x5cm i tylko 5ka wełna im się w to mieści.

 

TAKA METODA JEST NIE DO PRZYJĘCIA !!!

 

Żądaj stelażu "krzyżowego" czyli w 2 poziomach, poczytaj wątek na forum "ocieplam poddasze, krótkie pytania" wiele się dowiesz.

 

Jak jakiś pseudo fachowiec nie wie co to stelaż krzyżowy to dalej z nim nie rozmawiaj.

 

Pozdro.

 

Popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...