Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak. Wiem coś o tym,.

 

Ale jak słyszę o fundacjach, które robią łaskę w przekazaniu kasy na cel, na który de facto zbierały, to szlag mnie jasny trafia.

 

Prawda niestety jest taka, wiele fundacji robi dużo dobrego, ale... koszty zarządu, koszty reprezentacji... czasami są większe od świadczonej pomocy....

 

Jakby wszyscy byli uczciwi byłoby znacznie łatwiej....

 

Dlatego np. w moim przypadku zamiast zbierania pieniążków (na dzieciaki z domu dziecka), mówię konkretnie co potrzeba.... jeżdżę samochodem, odbieram, itd.)

 

Zapewne się przypomnę przy okazji roku szkolnego lub Świąt.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

zb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Od jakiegoś czasu podczytywałam forum z ukrycia i w końcu postanowiłam się zalogować ;)

Jestem jedną z osób które straciły cały dobytek podczas powodzi i chciałam podziękować wszystkim darczyńcom za wszelką pomoc.

To bardzo miłe, że tak wiele osób pomaga obcym ludziom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew - dzięki za paczkę z wycieraczkami:)

Adam - dzięki za dostarczenie łóżka :)

Słonecznik - dzięki za pakę z ciuchami i ze spożywczymi artykułami:)

wszystko już służy u właściwych osób

Dzisiaj wieczorem - małe podsumowanie całości

 

Arbea - prosze o kontakt na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze

Minęło ponad 2 miesiące od tegorocznej powodzi w Bieruniu ( i nie tylko w Bieruniu ).

Szczerze jestem i mile zaskoczony Waszą reakcją i zaangażowaniem. To dzięki Wam udało mi się zebrać i rozdysponować:

- ogromne ilości ubrań i bielizny na każdego - nowe i używane

- wiele kompletów pościeli, kocy, ręczników, ścierek, zasłon, obrusów i tp

- kilkanaście szt narzędzi typu łopaty szczotki

- wyposażenie mieszkań typu stoły, krzesła , łóżko- używane ale w b. dobrym stanie

- niezliczone ilości tzw "chemii" ( o wartości kilku tysięcy zł )

- spore ilości żywności hermetycznie pakowanej ( o wartości ok 1 tyś. zł )

- inne artykuły : wycieraczki gumowe i tekstylne

- konkretną kwotę pieniędzy ( przelewem i gotówką ) za którą kupiłem ponad 20 szt drobnego agd - szczegóły dla zainteresowanych na prv

Dużą część tych rzeczy pomogli mi rozdać sami darczyńcy, którzy przyjechali najpierw do mnie , a potem wspólnie jechaliśmy do poszkodowanych. Pozostałe rozwoziłem na bieżąco i rozdawałem wg własnego uznania potrzebujących i sumienia.

Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej była również bezpośrednia pomoc fizyczna przy wymianie instalacji el., tablicy bezp., oraz odbiór do energetyki.

Wiem , że to wszystko to zaledwie kropla w morzu potrzeb - wielu musi wymienić prawie wszystko w domu i mieszkaniu, kupić nowe sprzęty. Jednak ta kropla sprawiła, że na twarzach tych ludzi pojawił się uśmiech, optymizm i wiara , że gorzej już nie będzie.

Wiem, że nie dotarłem do wszystkich powodzian, ubolewam z tego powodu, ale być może ( za Waszą przyczyną ) za parę dni znów pojadę do Nich przekazać Waszą pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry bry

chciałem sie pochwalić informacją , że społeczny komitet pomocy powodzianom w Bieruniu uzbierał od mieszkańców Bierunia około 10 tyś zł na pomoc zalanym w Bogatyni :wiggle:

Wiemy co to znaczy stracić część lub całość majątku i dorobku życia i współczujemy poszkodowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzio_g - gratulacje! Bardzo mnie to cieszy :)

Moja zbiórka pienięzna dla Bogatyni jest o wiele skromniejsza, ale przeznaczona będzie dla jednej konkretnej rodziny. Jeżeli potrzebujecie namiar na kogoś tam na miejscu, kto aktywnie pomaga poszkodowanym i może podpowiedzieć, na co przeznaczyć te pieniążki, daj znać, podzielę się moimi "kontaktami" z miejscowymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Shell - jesteś Wielka !!- dzieki za kolejną kasę

A propos kasy od Bierunian dla Bogatyni to większość forsy pochodziła od samych powodzian i dotarła podobno do właściwych ludzi

Powodzianie odbili się już od dna ale ...dni coraz krótsze a noce coraz chłodniejsze i zima niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
być może ...aczkolwiek... poniekąd... może nie ...ale chyba ... na pewno... i nie tylko dzieciaki :)

Uprzejmie donoszę , że dziś dokonałem zakupów paru rzeczy (jeszcze nie wszystkich i głównie słodycze ) z przeznaczeniem na paczki. Po zapakowaniu do reklamówki doszłem do wniosku że ...to trochę mało jak na paczkę od Mikołaja.

Sponsor potrzebny od zaraz (od wczoraj ) :yes::)

szczegóły na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...