Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym naostrzyć wiertła HSS do aluminium o średnicy 2,45mm, w taki sposób żeby po naostrzeniu ich nie rozbijały one otworu nawet trochę, tak jak nowe. Próbowałem naostrzyć je ręcznie na szlifierce stołowej. Efekt był taki, ze wiertła były ostre ale po wywierceniu otworu miał on około 2,6mm co jest dla mnie nie do przyjęcia. Znacie może jakiś sposób ostrzenia wierteł, który nie będzie powodować rozbijania otworów? Myślałem o zakupie ostrzałki np. DRILL DOCTOR ale sprzęt kosztuje kilkaset złotych i nie wiadomo czy wiertła po takim ostrzeniu będą dobre. Posiada ktoś z was taką ostrzałkę i czy wiertła po ostrzeniu na niej nie rozbijają czasem otworów?? Za odpowiedzi z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercę na wiertarce stołowej. Obroty są dobrane idealne do średnicy wiertła oraz materiału obrabianego. Chłodziwa używam, ale i tak otwory po wierceniu są rozbite tak, że kapilar o średnicy 2,53 przelatuje na wylot a powinien wchodzić ciasno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercę na wiertarce stołowej. Obroty są dobrane idealne do średnicy wiertła oraz materiału obrabianego. Chłodziwa używam, ale i tak otwory po wierceniu są rozbite tak, że kapilar o średnicy 2,53 przelatuje na wylot a powinien wchodzić ciasno.

Może tu znajdziesz odpowiedź:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:ohMOZg1NJSwJ:www.mt.com.pl/archiwum/62-MT-12-Wiertla_krete.pdf+wiert%C5%82o+k%C4%85t&hl=pl&gl=jp&pid=bl&srcid=ADGEESgwGFInQLcC1FGuWBknlOSC_mSVgKdJdB2Yfdcs2f8kYKaEVvGlck3JDm5Kv6ctxbPBIM6WvwMxCOpWOlxSeWuKY8GZi4J4VHpUCWmW6Cy3eTrJXPL9JFMx09Ib9IZSQKAx_1wx&sig=AHIEtbRGiPVk20JbgFU_J9yEPOsAIK2ULw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...