Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piaskowa podsypka - ma byc czy nie?


marcys20

Recommended Posts

Witam. niebawem zjawi sie u nas ekipa a ja mam dylemat.

Dom budowany nie jest podpiwniczony, glebokosc posadowienia fundamentow mam na 140cm+10cm chudziaka.

Z badan geotechnicznych wyszlo ze poziom wod gruntowych wynosi 170-190cm, podloze to glina(bardzo malo przepuszczalna).

No i na ostatnim "posiedzeniu" rodzinnym podniosla sie dyskusja nt. dodatkowego podsypania ok.20cm wibrozageszczanego piasku pod warstwa chudziaka- bo ponoc wszystcy tu tak buduja ze wzgledu na wode i na szody gornicze.

i ja juz w koncu zglupialem bo wszedzie pisze ze lawy wylewac na "nienaruszonym" podlozu rodzimym, wiec jak to sie ma do glebszego kopania i sztucznego zageszczania piasku .

Mniej wiecej o cos takiego chodzi :

http://img714.imageshack.us/img714/4888/fundamentypodsypka.jpg

Z gory dzieki za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. niebawem zjawi sie u nas ekipa a ja mam dylemat.

Dom budowany nie jest podpiwniczony, glebokosc posadowienia fundamentow mam na 140cm+10cm chudziaka.

Z badan geotechnicznych wyszlo ze poziom wod gruntowych wynosi 170-190cm, podloze to glina(bardzo malo przepuszczalna).

No i na ostatnim "posiedzeniu" rodzinnym podniosla sie dyskusja nt. dodatkowego podsypania ok.20cm wibrozageszczanego piasku pod warstwa chudziaka- bo ponoc wszystcy tu tak buduja ze wzgledu na wode i na szody gornicze.

i ja juz w koncu zglupialem bo wszedzie pisze ze lawy wylewac na "nienaruszonym" podlozu rodzimym, wiec jak to sie ma do glebszego kopania i sztucznego zageszczania piasku .

Mniej wiecej o cos takiego chodzi :

http://img714.imageshack.us/img714/4888/fundamentypodsypka.jpg

Z gory dzieki za odpowiedzi :-)

nie powinno się naruszać /różnicować / struktury gruntów rodzimych,nie słuchaj podpowiedzi dobrych wujków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...