Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dot. System wentylacji mech. + rekuperacja ciepła

WSTĘPNA OFERTA WYKONAWSTWA

Dziękujemy za skierowanie zapytania ofertowego na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją ciepła do naszej firmy.

Na podstawie dostarczonej dokumentacji technicznej i w oparciu o katalog wyrobów firmy ECOZEFIR oraz DOSPEL i innych sporządziliśmy następującą ofertę:

 

SYSTEM WENTYLACJI Cena netto

Centrala ECOZEFIR RP-700 (wymiennik przeciwprądowy,wyd. 700m3/h z automatyką) 11 370 zł

Nagrzewnica wodna 3,7kW-1 890 zł

System kanałów i kształtek o przekr.okrągłym (stalowe – ocynk) + zakończenia went. 11 739 zł

Mat.pomocnicze (taśmy uszczelniające,obejmy,zawiesia ,mat.łączne itp. 1 550 zł

Mat.izolacyjne (dot.tylko kanałów montowanych w korytach technolog.i w garażu) 1 736 zł

Montaż,rozruch,regulacja układu 9 000 zł

Razem (netto) 37 285 zł

 

 

dostalem wlasnie takla oferte. troche duzo jak na moj gust

dom 340mkw

parter 235 i gora ktora nie bedzie praktycznie uzywana(pokoj goscinny) 105mkws

kubatura 1300-1400

co to za ekozerir?

jaki reku inny polecacie?

czy nie za duzy 700m3 jak gora malo uzywana

czy nie wystarczy 500m3/h?

jaki 500 poleciaie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze wszyscy podwykonawcy leca metrazem przekonalem sie juz nie raz...duza chata to siedzi na "miedzi"

 

a niby czym mają się kierować jak nie kubaturą, głębokością bałtyku ?

 

przy doborze centrali najważniejszym parametrem jest kubatura i dopracowując jej wielkość jest jeszcze sporo aspektów przemawiających za jej zwiększeniem a mała ich ilość za zmniejszeniem, czy firma robiąca ci wycenę dostała od ciebie projekt lub plan budynku czy też podali cenę z

"czapki"?

jeśli to drugie to szukaj innej firmy bo z tą mogą być kłopoty

 

ekozefir robi swoje własne centrale montując je na podzespołach innych producentów, dotyczy to także wymienników, stosują krzyżowe będące raczej lichą konstrukcją tyle że montują te od heatexa, ładniej wykonane ale niewiele lepsze, nie wiem jaki przeciwprądowy w twojej wmontowali więc nie wypowiem sie ale ten jest sporo lepszy od krzyżowego chociaż w zimie też lubi zamarznąć o czym oni wiedzą czego dowodzi chęć montażu nagrzewnicy

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest duzo firm montujacych reku

ale oni wola proste zadania-zwykly domek o pow 120-150mkw

dajesz im trudniejsze zadanie i sie gubia

kazdy gada co innego

rozmawialem z 4-5 firmami

kazdej wyslalem rzuty i projekty

to co niektorzy gadaja to szok

zostaly na placu 2 firmy-obie ogladaly plac i obie gadaja do rzeczy- z nich musze wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do KANGAXX-chodzi mi dokladnie o to ze kazdy patzry na to jaki duzy dom stawiasz i czym wiekszy tym wiecej placisz za usluge(roboczogodzine,itd...)wiec cena podobnego towaru do "biedniejszego"domku jest inna jak dla duzej willi i nie zaglebiam sie teraz w wydajnosci,parametry itd po prostu nastawienie jest juz od samego poczatku na duze stawki...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, duży dom to większa centrala i tyle, chyba że ktoś lubi szkłem dupsko podcierać, w ogromnym uproszczeniu cena roboty to materiały bez centrali minus 10-20%, ale jak mówię w uproszczeniu, każdy ma w domu to co chce, musi albo lubi i ma do tego prawo, ja zacząłem od tego że u siebie w domu wcisnąłem bartosza i mimo że drogi to kredyt z bosia na 1% zachęcił mnie do niego dodatkowo, z perspektywy czasu mogę powiedzieć że innego nie chcę, nie mam gwc bo dom mam już wiekowy i wszystko wokół urządzone więc rozkopywanie podwórka dobrowolnie sobie odpuściłem ale to urządzenie nigdy mi nie zamarzło a nie mam w nim żadnego systemu antyzamrożeniowego, dodatkowo jest to jedyna firma która miała odwagę potwierdzić własne kadzenie reklamowe w AGH, spytaj jakiegokolwiek innego producenta czy handlarza czym może potwierdzić to co wypisuje na własnych reklamach, od razu odpowiem na pytanie, nie pracuję w bartoszu ani nie mam zamiaru, natomiast mam zamiar własną firmę otworzyć i montować wm w domkach bo mam kontakty i wiedzę jak mi się wydaje no i par,ę takich robót za sobą, po prostu ich konstrukcja przekonuje mnie i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze jestes przekonany-ja nie zwlaszcza do zasyfionych kanalow po jakims czasie(za przyklad niech robia kanaly klimy w autach).Kazdy robi to i jak chce...Pozdrawiam

 

no i masz prawo do tego co uważasz za słuszne, nie potrzebnie tylko wiążesz wm z klimą w aucie, bo to 2 rożne sprawy i całkiem inaczej pracują i jak to określiłeś syfią, ale i do takiego błędnego przekonania również masz prawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, logiki trochę!

 

Skąd się ma brać ten syf w wentylacji mechanicznej w kanałach nawiewnych?

 

Powiecie, że osadzać się będzie z powietrza za filtrami. Nawet jeśli, to on się tam będzie w tych kanałach OSADZAĆ. A skoro się będzie OSADZAĆ, to nie będzie PODRYWANY przez strumień powietrza. Bo jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest duzo firm montujacych reku

ale oni wola proste zadania-zwykly domek o pow 120-150mkw

dajesz im trudniejsze zadanie i sie gubia

kazdy gada co innego

rozmawialem z 4-5 firmami

kazdej wyslalem rzuty i projekty

to co niektorzy gadaja to szok

zostaly na placu 2 firmy-obie ogladaly plac i obie gadaja do rzeczy- z nich musze wybrac

 

Witam!

 

 

Jeśli potrzeba wycena - proszę o kontakt na priv. Robimy tez większe domki. największy miał 1200m2.

Pozdrawiam serdecznie

 

Maciej Kosowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to o tym legendarnym syfie w kanałach nawet gadać nie chce,

 

pamiętaj że trzeba...,

wymaga...,

okresowe czyszczenia...,

 

słodziutkie pierdzenie kolesi którzy gdzieś coś przeczytali i wydaje im sie że rozumki pożarli, w prawidłowo wykonanej instalacji i prawidłowo używanej nie ma prawa nic śmierdzieć i kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...