Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mega fachowiec mega problem...


Recommended Posts

Witam,

 

a więc przed chwilą wróciłem z działki gdzie między 10 a 11 godziną

dzis wylewano stopę fundamentową. Na poniedziałek człowiek z wodociągów

ma podłączyć wodę i 1 m od fundamentów kilka godzin temu wykopał sobie wielką

dziurę koparką do beczki z prowizoryczną studzienką którą wczesniej wykonał.

 

Czy ten fudament nie popęka, nie obsunie się lub co gorsze ?

Trochę się zdziwiłem jak to zobaczyłem, co wy na to ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to trochę do wróżki nie na forum, ale sądząc po pytaniach w pierwszym dniu buodowy kierownika masz fikcyjnego i wiedzę żadną. To wróży źle twojej budowie, odżałuj pare złoty na jakiś konkretny nadzor.

 

Jeżeli w czasie kopania nie rozwalil ław i nie wypłynely i nie popekaly to raczej nie popękają. Ale to trzeba by zoabczyc jak duża dziura jak blisko itd. Kto wpuścil koparke na świerzy beton ?

 

A wylaleś ŁAWĘ fundamntową nie stopę. Stopa to pod słupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik jest mega dobry pojawia się prawie codziennie na budowie i caly czas jest pod telefonem, sam dzowni proponuje itp. Jak skoncze budowe na pewne zrobie mu dobra reklame bo czytajac o kierownikach to moj jest wrecz doskonały. A to ze dziure wykopali to koles z wodociagów sam sobie przyjechał bez niczyjej wiedzy. Ława widac ze nie popekała, nie wypłyneła, nie rozwalił ławy tylko jest 1m od niego wielka dziura i to troche niepokoi. A wiedze mam taka jak wiekszosc czyli z muratora i WWW. Nie chce zadnego nadzoru jak sam nie sprawdze nie dopilnuje nie dopytam i ekipy nie bedzie zaufana to nikt roboty za ciebie nie wykona. Po za tym wszystko idzie w dobrym kierunku z małym wybrykiem kolesia z wodociagów. Czyli jak juz nic sie nie stało z ławą to powinno byc ok gołym okiem nie widać żadnych zniszczen. Dzieki za info i nie gwarantuje ze kolejne pytania sie nie pojawia ;) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama dziura to na tym etapie to pikuś, gorzej jak deszcze rozmyja i sie obsunie, piszesz wielka, nie wiem czy to znaczy głęboka czy tylka w poziomie duża. Oczywiście gdyby ja zaczol kopac w poniedzialek byłoby duzo bepiczniej dla ław : )

Kierwonika gratuluje skoro przejęty. A pracownika wodociągów to bym profilaktycznie do pionu przywolla. Nie wchodzi na czyjąś budowe bez zgody właściciela/kierownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajmar to jest jeszcze nic ;) jak się sprawdzą moje przypuszczenie to ten kolesc bedzie mial pozamiatane. Dziure wykopal na około 1,0 - 1,2m srednica 1,5 metra (jutro wstawie fotkę). W tym miejscu pół roku temu zakopał tą beczke teraz ja szukał koparką i z tego co widze nie znalał. Przez niego musiałem o 1 metr przesunać fundament bo waż z wodą szedł na lini fundamentów (tak wyliczył). A jak nie ma beczki to gdzie moze byc pod fudamentem WOW ;) co za kolesc jak sie moje przypuszczenia sprawdza to bedzie pozamiatane budowa wstrzymana ... Edytowane przez dawidlawecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...