Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 950
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam z tej firmy panele, jesion, wyglądają bardzo ładnie, ale jakość mnie nie zachwyca, w jednym pokoju odpryskuje w miejscu łączenia, obawiam się, że dość szybko trzeba je będzie wymienić :cry: , a szkoda bo baaardzo mi się podobają. Brat ma panele classena i wydaje mi się, że jakościowo są lepsze.

Jakie masz dokładnie panele. Ja zastanawiam się nad AC5 12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Też polecam Classena. Do 40 zł masz nawet AC 4, nawet do salonu wystarczy. Chyba, że pies, goście i bezpośrednie wyjście na ogród - wtedy tylko gres.

Na niektóre wzory się czeka, my też nie mieliśmy czasu i dobraliśmy z tego co było dostępne na już. Mamy dą winny - bardzo ładne, neitralny kolor pasujący do jasnych i ciemnych mebli, też praktyczne, bo mało widdać brud.

Bardziej podobała mi się Hikora Ontario, ale trzeba było czekać trzy tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku tygodni mamy classena, ac4. pekan deska i klon virginia. jesteśmy zadowoleni. mają strukturę drewna, po myciu nie zostają smugi, a kurzu budowlanego jeszcze jest trochę, bo cały czas coś się robi. pekan to taka ciepła wersja dębu - tak mi się wydaje. nie za ciemne ani nie za jasne. kupiliśmy na allegro z montażem gratis, pekan chyba 34zł, a klon 31.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 1 month później...

Witam Wszystkich,

Rozglądam się za panelami podłogowymi w umiarkowanej cenie (tak poniżej 60 zł). Niektóre modele mają zintegrowaną warstwę wyciszającą - np. Krono original Vario i Narrow.

Czy lepiej zatem kupić panele bez warstwy wyciszającej i położyć piankę np. 3 - 5 mm, czy też lepiej położyć panele ze zintegrowaną warstwą wyciszającą?

Czy może dla jeszcze lepszego wyciszenia można położyć dodatkowo piankę pod panele z warstwą wyciszającą? Zgodnie z informacją producenta pod takie panele podkładu się nie kładzie, ale nie wiadomo, czy producent miał na myśli, że: podkład nie jest konieczny (ale dodatkowo wyciszy), podkład nic nie da (a tylko wydam pieniądze), czy podkład będzie źle funkcjonował pod takimi panelami, bo będzie np. za miękko i będą się uginały.

Kolejne moje pytanie kieruję do tych, którzy mają panele z fugą - czy to rozwiązanie jest praktyczne, tzn. czy się nie wycierają na krawędziach fug i czy w fugach nie gromadzi się brud, który jest trudno doczyścić?

Wstępnie wytypowałem 2 modele paneli (Krono original, klasy AC4):

1. Kronostep Narrow (8mm, wyciszenie SAS, mikrofuga)

2. Sublime (10mm, bez wyciszenia, bez fugi). + pianka

Będę wdzięczny za wszelkie rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1.

Nigdy nie powinno się stosować pod panele z podkładem dodatkowego wygłuszenia( a już na pewno nie piankę) ponieważ wywalamy pieniądze w błoto i podłoga wtedy dopiero zaczyna nam "dudnić".

 

po 2.

panele z V-fugą są równe i nie ma możliwości aby na krawędziach się wycierały ( chyba że przy montażu są nadmiernie dobijane) . Co do sprzątania to wystarczy zwykły odkurzacz ze szczotką i wszystko z fug " wyciągnie"

Co do wyboru paneli to Tobie muszą się podobać , ale Kolekcja Narrow jest godna polecenia. Ewentualnie polecam obejrzeć panele firmy Balterio ( z fugą ) i Egger ( z wygłuszeniem).

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Zamierzam położyć panele. Wybrałem modele z 2 firm: Egger i Krono Original.

Czy może ktoś z Was się orientuje, czy któraś z tych firm jest lepsza?

W grę wchodzą następujące modele, wszystkie klasy AC4:

1. Egger Country (8mm,)

2. Egger Compact (8mm + 2,5mm warstwa wygłuszająca,)

3. Krono Original Sublime (10mm)

4. Krono Original Kronostep Narrow (8mm)

 

I mam jeszcze jedno pytanie: czy lepiej położyć panele ze zintegrowaną warstwą wygłuszającą, czy lepiej zwykłe panele + pod spód pianka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...