Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, szukam informacji na temat paneli podłogowych Krono Orginal z serii Variostep Narrow Dąb Alpejski 8199.

Grubość(mm) 8 Struktura struktura rustykalny połysk RG Klasa Ścieralności AC 4 cena zamyka się w 50zł.

 

Mój teść położył około 3 lat temu panele Krono Original, nie wiem czy to ta sama seria, ale cena oraz klasa ścieralności ta sama. Po tym okresie wg mnie panele są do wymiany, kolor straciły swoją "świeżość", krawędzie wyraźnie się odznaczają (uniesione), teściowa twierdzi, że nie zmywa mokrą ścierką. W jednym miejscu gdzie stoi fotel strzelił zatrzask i krawędź panela się zapadła. Jestem przed zakupem 120m2 panela, ale w ogóle nie biorę tej firmy pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panel panelem, zacznę się wypowiadać za jakieś dwa lata, bo moje leżą dopiero 4 miesiące. Ja widzę olbrzymią różnicę między podkładami!

Na parterze mam panele QS za ponad 120zł plus podkład, który kosztował nieco ponad 20 zł/m2. Na górze są panele Eggera za 35zł/m2 i częściowo podkład za 6czy 8 zł/m 2 a tam gdzie podłogówka wspomniany Witex. Rożnica słyszalna i to baardzo. Tam gdzie droższy podkład panele zachowują się jak gres, jeśli chodzi o akustykę. Na prawdę nie słychać różnicy. Tam gdzie gorszy podkład, niestety nieco słychać stukanie.

 

Ekipa, która ukł. panele, mówiła poza tym, że QS był idealny! Każdy panel zrobiony b starannie. Czy to się przełoży na użytkowanie? Tak jak pisałam we wstępie- pewnie okaże się za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam informacji na temat paneli podłogowych Krono Orginal z serii Variostep Narrow Dąb Alpejski 8199.

Grubość(mm) 8 Struktura struktura rustykalny połysk RG Klasa Ścieralności AC 4 cena zamyka się w 50zł.

 

Witam. Dekor Dąb Alpejski ze względu na popularność występuje w dwóch kolekcjach. Wspomnianej Variostep Narrow i Sublime.

W kolekcji Variostep Narrow ( wąskie deski ) oferujemy go w cenie 45,90 zł/m2 http://www.partner-panele.pl/290159/panele-podlogowe-dab-alpejski-symbol-8199-ac4-8mm-krono-original-variostep-narrow

Edytowane przez partner-panele.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mój teść położył około 3 lat temu panele Krono Original, nie wiem czy to ta sama seria, ale cena oraz klasa ścieralności ta sama. Po tym okresie wg mnie panele są do wymiany, kolor straciły swoją "świeżość", krawędzie wyraźnie się odznaczają (uniesione), teściowa twierdzi, że nie zmywa mokrą ścierką. W jednym miejscu gdzie stoi fotel strzelił zatrzask i krawędź panela się zapadła. Jestem przed zakupem 120m2 panela, ale w ogóle nie biorę tej firmy pod uwagę.

 

Kiedys znajomy wszedl na temat jakosci zaiweszenia w jego samochodzie, przeklinal , zarzekal sie ze tego gowna juz nie kupi (jakis Opel). Jakoze w mojej rodzinie same Ople bardzo sie zainteresowalem. Otoz okazalo sie ze pow 100km/h trzesie kierownica, przy hamowaniu sciaga, etc. a ponadto zawieszenie tak slabe ze byle dziura i 'kolo sie urwalo'. Pozniej sie dowedzialem z innego zrodla ze koles hamowal ostro na dzurach, zablokowal kolo, rozwall zawieszenie, a pozniej nikt juz mu tego nie naprawil. Kazdy samochod po takich przejsciach malby zdezelowane zawieszenie. No nie da sie.

 

Moze podobnie z panelami :

- stracily polysk/kolor bo, byly w samym wejsciu, narazone na piach,

- uniesione krawedzie - moze wylewka byla za wilgotna przed ulozeniem, moze cos sie wylalo a tesciowa bala sie przyznac, moze jest zle zaprojektowane ogrzewane podlogowe, moze tesc zawalil dylatacje,

- strzelil zatrzask, podloga se zapadla - moze podloze bylo nierowne/ zbyt gruby podklad + silny nacisk kol od krzesla, neszczescie gotowe

 

Przy ukladanu paneli wbrew pozorom mozna zrobic sporo bledow, wydaje se to takie proste ale diabel tkw w szczegolach, kazdy najlepszy material mozna zepsuc. Z ciekawosci zapytam jakie panele wybrales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kronofix AC3, najmniej szlachetna linia z Krono, gorszego panela chyba ne kupi, dlatego cena taka. Ja bym dorzucil te 5 pln na metrze i kupl cos w AC4 min 7-8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść położył około 3 lat temu panele Krono Original, nie wiem czy to ta sama seria, ale cena oraz klasa ścieralności ta sama. Po tym okresie wg mnie panele są do wymiany, kolor straciły swoją "świeżość", krawędzie wyraźnie się odznaczają (uniesione), teściowa twierdzi, że nie zmywa mokrą ścierką. W jednym miejscu gdzie stoi fotel strzelił zatrzask i krawędź panela się zapadła. Jestem przed zakupem 120m2 panela, ale w ogóle nie biorę tej firmy pod uwagę.

 

A jaki bierzesz przedział cenowy pod uwagę? U mnie w mieszkaniu i u teściów w domu jest balterio i się fajnie użytkuje. Nie wiem, jak tesciowa, ale ja myję normalnie mokrym mopem, bez przesadnego odsączania i nie miałam nigdy kłopotów. No ale jak pisałam, tu liczą się finanse, bo 120 m to jednak spory wydatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm, ale myślisz, że te same panele (producent, model, kolor) mogą być robione w różnych wersjach tzn. do sklepu internetowego inne i do sieci sprzedaży typu BEL-POL inne?

 

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale zaczynam wierzyc, że tak jest. Znaczy nie wiem, jak ze sklepami int, ale że inaczej się robi dla małych punktów dystrybucji, a inaczej dla marketów budowlanych. Przekonałam się na drzwiach Pol-Skone :) Jedne z odpadajacą farbą, drugie idealne. Pan ze sklepu potwierdził moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o marce Alpina Floor? Parametrowo bardzo ok, cenowo, bardzo ok, co jest ok bardzo podejrzane:

 

http://www.swiatpaneli.com/panele-podlogowe-alpina-floor-dab-rustykalny.html

 

AC5, V-fuga, struktura synchroniczna, clic wymiary: 810x129x12,3mm Opis produktu: typ płyty HDF 900kg/m3 klasa ocieralności: 33/AC5 wymiary: 810 x 129 mm grubość: 12,3 mm struktura: synchroniczna system czyszczenia: Twin Clic paczka: 20szt =2,09 m² paleta 36 pacz. - 75,24m2 gwarancja: 15 lat

 

Gdzieś musi być haczyk. Strona prodeucenta jest tak enigmatyczne ,że qydaje się,że chińska firma założyła sobie spółkę ,dodałą GMBH a było "niemiecko" i wpycha się na rynek. Z drugiej strony chińczycy jakościowo są coraz lepsi, korea i japonia kiedyś też były kojarzone z tandetą i badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawału? To kiepska sprawa jeżeli taki drobiazg może cię wykończyć ;) Obawiam się, że prędzej zaszkodzi ta chemia, którą ładują w te chińskie panele laminowane dlatego zdecydowanie wolę naturalne drewno i tyle.

 

Wykończy to nas to co jemy i pijemy prędzej.

 

Temat nie o tym co kto lubi tylko o panelach w więc pytam o panel, jabym się interesował drewnem to był pisał pytanie o drewno. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję zakup około 100m2 paneli Balterio Stretto Dąb Toskański 696 (AC4, 8mm, http://www.balterio.pl/pl/pl/laminate_floor/stretto). Katalogowo kosztują 89,95 a mogę je kupić za 75zł.

Będą położone w małym pokoju gościnnym (11m2) oraz na całym pietrze (dwa pokoje dzieci, korytarz, sypialnia i garderoba).

Co sądzicie o tych panelach? Czy jest to dobry wybór, czy może wybrać panele Egger? (jaki model?)

Dodam, że w domu nie będzie zwierząt, ale jest dwójka dzieciaczków, które na pewno będą jeździły na hulajnodze :)

 

Pozdrawiam,

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ciężko mi znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie kwestie postanowiłam odezwać się tutaj :) mam nadzieję, że znajdzie się jakaś pomnocna / doświadczona osoba, która będzie potrafiła doradzić :)

 

jesteśmy w trakcje generalnego remontu domu (narazie tylko parter). Od samego początku zakładaliśmy położenie paneli w całym domu oprócz łazienki - w tym kuchnia, ganek itp. Do tej pory jesteśmy zadowoleni z paneli Kronopol Platinium (Dąb Barnwell - https://www.google.pl/search?hl=pl&rlz=1C1SAVI_enPL507PL507&q=D%C4%85b+Barnwell+kronopol+platinium+opinie+forum&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41248874,d.Yms&biw=1241&bih=606&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=xQr7UN-5LYj6sgbP_oCYBw) .

Od kilku lat mamy próbkę ich trwałości - nie wypaczają się mimo traktowania "normalnym" mopem.

 

Po wizycie w Komforcie jednak pan doradca stanowczo odradził krono, nagadał sporo o gęstości płyty panela i doradził podobny kolor z Eggera - dąb arlington https://www.google.pl/search?hl=pl&rlz=1C1SAVI_enPL507PL507&q=D%C4%85b+Barnwell&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41248874,d.Yms&biw=1241&bih=606&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=6BP7UI6yBoiDtAb0l4GYCA#um=1&hl=pl&tbo=d&rlz=1C1SAVI_enPL507PL507&tbm=isch&spell=1&q=egger+d%C4%85b+arlington+ciemny&sa=X&ei=OBT7UOb_LYmE4ASlmYDgCw&ved=0CEsQBSgA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41248874,d.bGE&fp=9576deebeb8a1faa&biw=1241&bih=606 -

 

różnica w wyglądzie właściwie nas nie martwi bo jest minimalna ale chciałam się dowiedzieć czy macie jakieś doświadczenia z tymi firmami ?

 

Na forum wiele osób chwali Eggera więc może doradca z komfortu ma rację, ale chciałam się dowiedzieć czy może mi ktoś powiedzieć jak zachowują się panele tej firmy po kilku latach? Zwłaszcza że mogę śmiało powiedzieć że po kilku latach krono platinium wygląda jak pierwszy dzień po założeniu, rys nie widać a przez 2 lata pomieszczenie pełniło fukcje jadalni, jedynie jeden panel lekko się rozsunął, reszta jak najbardziej w porządku.

Edytowane przez analiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...