Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ma sens instalacja klimatyzacji w mieszkaniu?


Recommended Posts

Czyli mam rozumieć że warto inwestować w takie cudeńko tylko nie żałować potem na serwis bo "chytry dwa razy więcej płaci" :) Tylko teraz kwestia tego jakie urządzenie wybrać? Znalazłem taki klimatyzator. Będzie odpowiedni? Istotna uwaga: mieszkanie ma 55 m.kw i niestety duży pokój jest nasłoneczniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U rodziców mojego męża kuchnia jest od południowego zachodu - efekt ukrop w porze gotowania obiadu.

On jeszcze jako kawaler szarpnął się i zainstalował mamie klimę w kuchni, która działa bez zarzutu już 10 lat - oczywiście jest serwisowana.

My mamy mieszkanie od północy i jest git.

Jak widzę jako atut przy sprzedaży słoneczne mieszkanie to zawsze mam uśmiech na twarzy, szczególnie jak u sąsiadów z naprzeciwka w ciągu lata wiecznie rolety zasłonięte - i co im po tym słonecznym mieszkaniu ;).

 

Dom mamy tak ułożony że od południowego zachodu jest garaż, łazienka, garderoba. Kuchnia północny wschód, to samo taras, jadalnia, salon jedną ścianą na południe - no ale nie można mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że warto inwestować w takie cudeńko tylko nie żałować potem na serwis bo "chytry dwa razy więcej płaci" :) Tylko teraz kwestia tego jakie urządzenie wybrać? Znalazłem taki klimatyzator. Będzie odpowiedni? Istotna uwaga: mieszkanie ma 55 m.kw i niestety duży pokój jest nasłoneczniony.

 

jesli chcesz chłodzić całe mieszkanie 2-3 pokoje to raczej coś takiego ,np.http://www.fujielectric.pl/?/content/czytaj/system_multi oczywiście koszt jest dużo większy.Klimatyzator który pokazałeś spokojnie da radę w dużym nasłonecznionym pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od temperatura jakie osiagane sa w mieszkaniu

ja nie zaluzje ze wydalem na przewymiarowana klime i co moze zdziwi - doceniam ja najbardziej w okresie przejsciowym, tak do minus 5 stopni. Technika poszla z lekka do przodu i teraz w pawilonie wymienie kilkuletnia klime na nowa, z minimalna temperatura na zewnatrz minus 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sprzęt który podałem będzie zbyt słaby?Nie chodzi mi o to aby przy temp. 30stopni C. na zewnątrz, utrzymać w domu 15 stopni. Chce po prostu aby w domu w lecie było około 20-22stopni, do tego aby klimatyzacja nie pożerała zbyt wiele prądu. Łatwo zamontować coś mocnego, ale później koszty eksploatacji są pewnie nie do zniesienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewymiarowanie było efektem popełnionego przeze mnie błędu ale.... ale daje komfort niesamowity, szybkie schładzanie czy podgrzewanie wnętrza. Jak nas nie ma w domu klima wyłączona i po wejściu dosłownie w ciągu kilku minut mam na 70 mkw juz efekty jej działania, włącza sie rzadziej i na krócej, per saldo wychodzi to za grosze. Zwłaszcza ogrzewanie wychodzi za śmieszne, naprawdę śmieszne pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ,nie wiem jak duży masz pokój,jaka powierzchnia okien ,okna na wschód może południe...Wydaje mi się że do pokoju to 3,8 kw mocy chłodniczej wystarczy za świat na 30-35 m2Przy tem.na zewnątrz 30 stopni w mieszkaniu nie powinieneś schodzić poniżej 24-25 stopni.to i tak będzie duży komfort,no chyba że chcesz mieć katar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy W Leroy jeszcze nie ma promocji na klimatyzator Equation - kupiłem niedawno za ok 750 zł duży klimatyzator w promocji (cena przed promocją ok 1200 zł), który jako jedyny ma również funkcję grzania. Bardzo dobrze się sprawdza przy tych upałach (oczywiście do chłodzenia ;)), naprawdę value for money.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy W Leroy jeszcze nie ma promocji na klimatyzator Equation - kupiłem niedawno za ok 750 zł duży klimatyzator w promocji (cena przed promocją ok 1200 zł), który jako jedyny ma również funkcję grzania. Bardzo dobrze się sprawdza przy tych upałach (oczywiście do chłodzenia ;)), naprawdę value for money.

 

Jakiej jest mocy ten klimatyzator,acha i zobacz na pobór prądu...promocja

Edytowane przez zibi465
z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...