Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja nawiewno-wywiewna - jak to zrobic zeby dzialalo ??


Recommended Posts

  • 2 months później...
Błąd w kuchni z kuchnią gazową jest wymóg wentylacji, ale nie koniecznie grawitacyjnej, może być mechaniczna jeśli w innej części domu czy mieszkania nie ma paleniska do spalania paliwa pobierającego powietrze do spalania z pomieszczenia m.in.

 

w takim razie jak powinna byc skonstruowana wentylacja mechaniczna jak chce sie zastosowac gaz z butli /takiej malej chowanej w szafce/ ? bo ja juz glupieje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak powinna byc skonstruowana wentylacja mechaniczna jak chce sie zastosowac gaz z butli /takiej malej chowanej w szafce/ ? bo ja juz glupieje !!

 

A kto musi wiedzieć, że takową masz w kuchni??

Jak dobrze pamiętam nie powinno się stosować w jednym budynku dwóch rodzajów gazu (np. ziemny i propan-butan) to po pierwsze, po drugie powinien być wylot nad podłogą po to by "gaz z butli" mógł swobodnie opuścić pomieszczenie podczas niekontrolowanego wycieku, po trzecie standardowo stosuje się wentylację mechaniczną jak w każdym budynku, po czwarte butli z gazem nie wolno stosować w pomieszczeniach znajdujących się poniżej poziomu terenu, piąte to nie wolno instalować butli w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń iskrzących i źródeł ciepła to tyle co mi teraz przyszło do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propan-butan jest bardziej niebezpieczny od ziemnego bo jest cięższy od powietrza, jego opary ścielą się przy podłodze,

uniwersalną metodą w takich słabo wytłumaczalnych przez kuminiarza sytuacjach jest zamontowanie w kuchni wm z nawiewem i wywiewem, wyciąg do okapu a nawiew gdzie tam komu pasuje, idealną sytuacją jest gdyby wyciąg był przy podłodze ze względu na ciężki propan-butan,

z metanem nie ma tego kłopotu bo jest lżejszy

 

dodam jeszcze że ja planując tą inwestycję odpuściłbym sobie gwc na rzecz rekuperatora czyli najpierw pełną wm w domu a gwc w dalszej perspektywie tym bardziej że są centrale działające doskonale bez gwc

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...