Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Chcialam zapytac o rade w kwetii zlewozmywakow ganitowych lub bardziej profesjonalnie nazywajac - kompozytowych (80% granitu 20% zywicy).

 

Zlewozmywak ktory mi sie spodobal jest lekko szorstki w dotyku (zwlaszcza na dnie komor jest bardziej szorstki niz np. na sciankach komor).

 

Z kolei zlewozmywaki ktore widzialam w Castoramie sa dosc gladkie na calej powierzchni.

 

Czy macie doswiadczenia w tej kwestii? Ja dopiero rozpoczynam swoja przygode z tym zlewem i chcialabym kupic dobry.

 

Czytalam ze zlewozmywaki o wiekszej zawartosci granitu sa bardziej szorstkie. Czy to prawda?

 

Czy szorstkosc wplywa na utrzymanie zlewozmywaka kompozytowego w czystosci?

 

Bede bardzo wdzieczna za informacje. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wlasnie dotarla do nas ARIA deante 1-komorowa w kolorze grafit. jeszcze nie zamontowana, ale robilam juz na niej doswiadczenia male z chlapaniem - wydaje mi sie ze bedzie OK - ten grafit ma takie male kropeczki jasne, taka struktura kamienia i to w przypadku osadu z wody powinno maskowac jasniejsze smugi... zdam dokladna realacje za jakis miesiac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kwietnia 2003 mam zlewozmywak FRANKE zrobiony z fragranitu, model Atlantis, kolor grafit. Nic się nie zarysowuje, nic się nie tłucze, jest baaaardzo wytrzymały i śliczny. Z utrzymaniem czystości zlewu nie ma więcej pracy niż przy zlewach ze stali szlachetnej. Trzeba go odkamienic (ja to robię co miesiąc) np.octem i natłuścić olejem jadalnym. Jest bardzo ładny, niestety dużo kosztował 1.500 pln plus bateria 500 pln (wylewkowa, którą też gorąco polecam, bo jest bardzo praktyczana w kuchni). Jestem absolutną fanką tego zlewozmywaka i codziennie się cięszę jego widokiem, fajnie pasuje mi do ciemnej płyty ceramicznej (tu już bez fajerwerków - AMICA). Wg mnie to był dobry wybór. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz nazwy, to niewielka :)

 

Ale tak bardziej na poważnie... Każdy z większych producentów ma swoją nazwę na zlewozmywak kamienny:

- Blanco to Silgranit,

- Franke to Fragranit,

- Plados to Ultragranit,

- Pyramis to Pyragranit,

- a Tegranit czy Graniteka to firma Teka.

 

W skład takich zlewozmywaków wchodzą zmielone minerały takie jak: granit, kwarc, krzem oraz akryl i żywice akrylowe.

Graniteka to połączenie kwarcu i akrylu/żywic w proporcji 70/30, a fragranit to połaczenie granitu i akrylu/żywic (80/30).

 

Zlewozmywaki granitowe są twardsze od kwarcowych. Kwarcowe jednak można sobie samodzielnie zregenerować (w otateczności oczywiscie).

 

Co do własności użytkowych to jedne od drugich prawie sie nie różnią.

Ani na jednym, ani na drugim nie należy kroić, stawiać tyle co zdjętych gorących naczyń itp. Czyli użytkować zlewozmywak zgodnie z przeznaczeniem. W takim wypadku nie poczujesz żadnej różnicy w użytkowaniu.

 

Inne moze być odczucie co do kolorów, ale to naprawdę kwestia gustu. Niektórzy uważają bowiem, że zlewozmywaki kwarcowe sa bardziej "matowe" - to jednak wydaje mi się, ze zalezy głównie od samego koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

 

Mam małą przebudowę kuchni. Chcę kupić zlewozmywak granitowy, ale słyszałem że z takim zlewozmywakiem mogą być różne problemy. Sprzedawca poleca mi zwykły stalowy zlew o strukturze lnu.

 

W necie znalazłem jednak coś nowego - zlew ceramiczny. Czy ktoś z was miał już jakieś doświadczenia ze zlewami ceramicznymi ? Czy taki surowiec jest wytrzymały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...