Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mam pytanie czy ktos ma w domu ogrzewanie z pompa ciepla?


Ryszardj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 481
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Byłem dzis na szkoleniu dealerów ( udało mi się przemycić :smile:czułem się jak szpieg szoguna :smile: ) firmy Stibel. dostałem kpl. dokumentów dot. wyboru, doboru pomp,solarów.tj cały aresenał który dostają sprzedawcy .

Ciekawe to było ale dla laika takiego jak ja,który to słuchał pierwszy raz to za dużo, ale teraz sobie poczytam. Kuszące :smile:

ciekawy adres http://www.stibel-elektron.com.pl

jakby ktoś coś chcial to moge zeskanowac i podesłać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd , ale byłem wczoraj zmęczony podróżą :smile:

Poprawny adres: http://www.stiebel-eltron.com.pl , tam jest dużo materiałów.

Bardzo konkretny i obiektywny człowiek to p.Artur Kaczmarczyk

-sam. konsultamt d/s pomp ciepła, mówi że jak będą jakies pytania można podesłac na adres mailowy :

[email protected]

Pozdrawiam

agamon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ryszard ,

mam zamiar do tego konsultanta podesłać plany domy i poprosić niech mi wskaze korzyści z pompy ciepła w moim przypadku.

wg. tego co mówił to opłaca sie zamontowac p.c. w przypadku gdy koszty podłaczenia gazu sa wyższe od 6tyś. zł., żywotnosc pc. jest wyższa od pieca gazowego lub olejowego( kompresor min. 25 lat)

Obecnie mam dom na papierze , na dzialce nie mam przyłacza wiec kusi mnie to, ale musze widziec sens i oszczędności.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz odpowiedz to mysle ze podzielisz sie doswiadczeniem ?Ja na razie nie jestem jeszcze zdecydowany co wybrac , rozwazam tez piec na pellets , ale na razie nie moge znalesc kogos kto by dostarczal pellets do Opola dzisiaj bede dzwonil do Wroclawia to moze dowiem sie wiecej .Tam dalem ogloszenie http://www.drewno.com.pl o tresci kupie pellets i piec z podajnikiem starczy podlozyc raz na 3-4 dni na pellets ? mam juz odpowiedz ale jeszcze musze dzwonic Pozdrawiam Ryszardj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Gość agdo
Ja mam pompę ciepła , proszę podać swój email to podyskutujemy, moja opinia może byc o tyle ciekawa że będąc z wykształcenia elektrykiem , sam wykonałem i uruchomiłem całą instalację , a także pomogłem tym co mieli duże problemy po zainstalowaniu renomowanej pompy ciepła przez renomowaną firmę , nazw nie podam bo nie chcę nikomu robić antyreklamy , ani sobie reklamy ( wcale bym się nie podją zrobienia takiej instalacji u kogoś )

Piotrek

Dom w budowie,kubatura 1000m3,ogrzewanie niskotemperaturowe,

plan pompa woda-woda.Czy to ma sens?Co podpowiesz jako użytkownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice

Możesz zdardzić nieco detali twojej inwestycji (jaką pow. ogrzewasz, czy tylko ogrzewanie c.o. czy też c.w., czy masz tylko podłogówkę czy też grzejniki, ile cię to kosztowało, ile dali gwarancji, czy musisz wymieniac czynnik roboczy, czy twoja pompa ma kolektor gruntowy czy może korzystasz ze studni

Bardzo ułatwisz mi rozwiać pewne wątpliwości

Vacus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice

Możesz zdardzić nieco detali twojej inwestycji (jaką pow. ogrzewasz, czy tylko ogrzewanie c.o. czy też c.w., czy masz tylko podłogówkę czy też grzejniki, ile cię to kosztowało, ile dali gwarancji, czy musisz wymieniac czynnik roboczy, czy twoja pompa ma kolektor gruntowy czy może korzystasz ze studni

Bardzo ułatwisz mi rozwiać pewne wątpliwości

Vacus

Juz o tym wielokrotnie pisalem bodajze nawet w tym wątku ale co tam napisze jeszcze raz:

PC bedzie jedynym żródlem cieplej wody i ogrzewania. Grzac bedzie poprzez ogrzewanie podlogowe i tylko przez nie, żadnych ukladów mieszanych. Powierzchna to ok 180 m kw.

Dolnym źródlem jest poziomy kolektor (600 m rury) z glikolem, którego nie zamierzam wymieniac.

CO do kosztów to nie jest to tania impreza, zaznaczam że poniższe ceny są z glowy a nie z faktur, sorry ale nie mam ochoty sie w nich grzebać

kolektor mat. i rob to ok 2000 zl

PC ok 15 000 zl

kotlownia, czyli caly osprzet jak pompy obiegowe, naczynia przeponowe, bojler na 400 litrów plus robocizna czyli montaż tego wszystkiego i PC to rząd ok 6-7000 zl

podlogówka to robocizna ok 15 m kw, ruraka pex alu pex to koszt ok 2 zl za mb do tego dochodzi jeszcze styropian

to by bylo mniej więcej tyle, trzeba jednak jeszcze mieć swiadomość że przy kladzeniu plytek trzeba zastosować inny (czytaj droższy) klej i fugę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...