Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja Mechaniczna a ocieplenie dachu


Recommended Posts

Witajcie!

 

Tak króciutko:

Dla uzyskania współczynnika wspomnianego powyżej dla wełny mineralnej proponowałbym zrobić wspomniane 18 cm, potem przekładka i kolejne 25-30 cm.

Dla domów energooszczędnych w Niemczech standardem jest izolacja dachu grubości 40-45 cm wełny lub odpowiednik. U siebie zrobiłem 38cm (18 + 20 na przekładkę), dziś zrobiłbym 20+25.

 

Dla uszczelnienia połączenia arkuszy folii paroizolacyjnej warto jest po prostu posklejać.

 

I broń Boże nie wkładać żadnych instalacji w warstwę izolacji. Ona ma IZOLOWAC, a nie służyc jako schowek na rury...

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry fajne, ale koszt jest masakryczny :/ 3x cena welny mineralnej ...

 

Skad Ci wyszlo az 3x? Ja mam cene 75zl/1m2 za 15cm pamietaj nie tracisz powierzchni na poddaszu to wazne i nie masz mostkow termicznych wszystko policz. Liczas dobrej jakosci wate + robocizna nie wychodzi to tak strasznie. Dalej zastaanawia mnei te 3x. jesli chcesz dac min 30cm i zwroc uwage na U.

Edytowane przez E&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi wychidzi z obliczen, ze krokwie to maja taki wspolczynnik lambda, jakby wogole nie ocieplaly :/

Aby osiagnac U=0,16 dla dachu to trzebaby na calej powierzchni dac 12cm pianki.

Poniewaz calych belek nie mozna opiankowac to pozostaje piankowanie od spodu. Tylko, ze w takim wypadku traci sie urok odslonietych krokwi :/

 

Znalazlem tanie zrodlo pianki - jak sie okaze, ze towar nie jest jakis badziewny to niewykluczone, ze sie zdecyduje. Aczkowliek nie na pryskanie, a pianka w plytach docietych na wymiar. Zlecilbym wimiar 1cm mniejszy niz odleglosc krokwi i zamocowal na piance PUR z pistoletu/puszki. Skolei montaz plasko do krokwi da lepsza izolacje, pozostanie jednak pustka miedzy krokwiami - macie pomysl co z nia zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja bezpośrednio od producenta.

 

A znalazlem jeszcze jedna ciekawa informacje. Z badan BASF wynika, ze wspolczynnik lambda dla pianki poliuretanowej rosnie z czasem. Najszybciej w ciagu kilku pierwszych tygodni, a potem asymptotycznie.

 

Generalnie po ok 32 tygopdniach wynosi juz ok 0,0325. A taka wartosc w stosunku do welny mineralnej 0,035 nie usprawiedliwia roznicy w cenie (nawet jak ta roznica bylab mniejsza niz 2x).

jak dla mnie zamyka to temat pianki.

 

zrodlo informacji (Rys 11)

Edytowane przez Magus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...