Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplanie pianką poliuretanową


dzialka58

Recommended Posts

Rozważałem tą metode ale moim zdaniem lepsza wełna 25cm minimum Moim zdaniem pianka dopiero wchodzi na nasze rynki i wykonawcy sie uczą wiec za 5 latek mozemy miec problem ze cos tam moze zly rodzaj zawilgotniała plesniej albo utlenia sie czy za słabo reaguje na prace poddasza i sie kruszy dlatego wybrałem wełne i jestem zadowolony sugerowałem sie tym ze widziałem u babci w starym domu na dachu ocieplenie z welny po okolo 16 latach i mysle ze napewno druge tyle polezy zwlaszcza ze te produkty są dłużej na rynku i co najwazniejsze przy zachowaniu szczelin i prawidlowym ulozeniu to odprowadza wode wrazie zawilgocenia oraz oddycha i a pianke porównuje do styropianu jak w butelce plastykowej Najwazniejsze aby te prace wykonał fachowiec

Witam,

 

Niedługo ocieplam poddasze i obudowuję płytami karton-gips. Czy ktoś z Was słyszał o ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową zamiast klasycznej wełny? Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...

Maniek123 chyba nie wie za bardzo o czym pisze osobiście znam firmę która natryskuje pianę w Polsce od ponad 15lat jest też wiele innych które robią to już dosyć długo, jedynym problemem były koszty i korzystały z pianki głównie duże przedsiębiorstwa, ale teraz ceny są przystępne. Firma która nie ma doświadczenia może jedynie mieć problemy uzyskaniem odpowiedniej grubości izolacji (rośnie za dużo) resztę robi maszyna.

A wełna? chyba nigdy nie ściągałeś starej (kilku letniej wełny), troszkę wilgoci i zamiast 25cm masz 15 chyba , że chcesz kupić wełnę w płytach ale to już inne koszta i nigdy nie masz pewności że wykonawca poświęcił czas na dokładne docięcie każdego kawałka wełny, a w pianie NIE MA MOSTKÓW TERMICZNYCH. Sam u siebie w to lato ściągałem z dachu blachę, łaty i folię. Zagnieździły się tam jakieś kuny czy łasice nie wiem, cała wełna była porozrywana i obsr...., po kawałku ekipa natryskiwała pianę na płyty, a Ja zakrywałem dach, 18cm pianki to jak prawie 40cm wełny więc w tym roku zima mi nie straszna, gdybym wiedział wcześniej w ogóle bym się w tą wełnę nie pakował. .

Jak chcecie piszcie podeśle jakiś kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

 

 

Zapraszamy do kontaktu z Ekpertem Forum. Na pytania odpowiada URSA

 

 

 

Porady Eksperta:
http://forum.muratordom.pl/forumdisp...łna-mineralna

 

 

 

URSA Polska jest producentem szerokiej gamy materiałów izolacyjnych. Podstawowe produkty firmy to
wełna mineralna URSA GLASSWOOL
oraz
polistyren ekstrudowany URSA XPS
, a także nowość w ofercie -
biała wełna mineralna PURE ONE
. Dzięki nim producent zapewnia wiele rozwiązań w zakresie
izolacji termicznej
i
wyciszenia pomieszczeń
.

 

 

 

Materiały izolacyjne, ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza, izolacje techniczne, izolacja ścian, sufitów i podłóg – URSA oferuje rozwiązania dla wszystkich.

 

 

 

Czekamy na Państwa pytania

 

Pozdrawiamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......, 18cm pianki to jak prawie 40cm wełny więc w tym roku zima mi nie straszna, gdybym wiedział wcześniej w ogóle bym się w tą wełnę nie pakował. .

.

teraz to przesadziłeś, policz dokładnie chłopie, pianka ma słaby współczynnik, drobne szczeliny to nie jest strata kilkuset procent!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 3 years później...

1.jpg2.jpg5.jpg u nas twarda wszedzie króluje i na fundamentach na chudziaka i na płyte skosna poki co ciepło i nie załujemy szybko i szczelnie a jak ktos sam ma kleic styropian, ewentualnike wełne przez dwa miesiace to wiadomo ze wyjdzie taniej i 0,22 to bardzo dobre wsołczynniki styrodur ma srednio 0,33 a styropian 0,44 zalezy jaki producent pianki tez sa rożne. A można robić tradycjnie upychać wełne ale po co tak jak elektryke mogliśmy zrobić zwykła lub skomplikowana zaszalelismy i mamy inteligenty dom hehe

Każdy ma swoje wizje ja nigdy bym nie zdecydowała sie na dom bez drugiej płyty bo gips ciagnie wilgoć (miałam takie badanie na studiach troche wody do talerza i bloczek gipsu to tak ta woda szła do gory) a napewno nie wełne bo widziałam jak składuja ja na podworku a pozniej sprzedaja ta co przelezała zime na wilgoci a wełna traci swoje parametry po zawilgotnieniu a gips ciagnie wilgoć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedługo ocieplam poddasze i obudowuję płytami karton-gips. Czy ktoś z Was słyszał o ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową zamiast klasycznej wełny? Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Michał

 

Witam widze ze pusto w temacia ja zdecydowałem się na pianę zamknieto komórkowa czeka na wykonanie .z tego co czytałem jest super pod warunkiem dobrej wentylacji bo robi się termos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
2. Jaką grubość izolacji należy zastosować by prawidłowo zaizolować poddasze?

 

To wszystko zależy od budynku, który chcemy ocieplić. W przypadku nowego budownictwa domów energooszczędnych norma od 2014 r. nakazuje aby przegroda dachowa miała współczynnik przenikania ciepła U=0,20. Pianka natryskowa ICYNENE spełnia założenia tej normy przy grubości około 19 cm U=0,20 przy 20 cm U= 0,19. 15-sto centymetrowe ocieplenie z pianki poliuretanowej jest porównywalne do 25 cm wełny mineralnej. Oznacza to zatem, że możemy zastosować mniej materiału i w ten sposób zaoszczędzić kilkanaście centymetrów na poddaszu w przypadku niskich dachów.

prawie pochwała się należy ..:) jak moja mama mówi, kłamstwo ma krótkie nogi .. a tu ma kikuciki ..

 

Dla potomnych Liczymy jaką lambdę musi mieć materiał aby spełnić U 0,2 W/m2K lub jaką liczbę trzeba wstawić do 1/prze a by było 0,2?

5 ? a pięć to jest opór cieplny .. a jak się liczy opór cieplny ? grubość przez lambda, na wasze nieszczęście podaliście grubość i U..

0,2 przez co daje 5? no przez 0,04 ? jasne .. czyli lambda naszej kochanej pianusi wynosi 0,04 W/mK czyli tyle ile ciut lepszy marketowy EPS

i tyle co chce mieć wełna mineralna

 

jak widać nijak nie che być to 15 cm pianki vs 25 cm wełny :p chyba że kogoś stać i każdy m2 pianki umieści w miedzy 1mm blachą alu.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=297770&d=1420708483 kolejny kliniczny przypadek .. do tematu o murarzach dyletantach i całej gawiedzi .. super extra .. wydać na izolację .. tyle blisko co 2x cena grafitowego EPS'a

 

skosy betonowe pianką, fundamenty pianką .. o ludzie .. :lol2: zabawni jesteście w tej swojej niewiedzy, o ile jakiś bardzo ciężki przypadek z dużą ilością krokwi itp .

to można pianować .. ale

http://www.budowlanysklep.warszawa.pl/styropiany/styropian-magbud-eps-040-fasada-cena-1m3_p_34213.html trzeba było wypełnić skosy aż po krawędzie krokwi .. a nie wytrysnąć parę cm pianki .. o parametrach jak ten styropian ..

no ale warto .. przecież przepłacić .. i dać się uwieść tyradom .. pianko wytryskiwaczy ..

nic ostatnio nie osiąga tak brutalnego marketingu jak

właśnie piano wytryski !

śmiało można wykonać izolację za pomocą EPS'u !

 

Witam widze ze pusto w temacia ja zdecydowałem się na pianę zamknieto komórkowa czeka na wykonanie .z tego co czytałem jest super pod warunkiem dobrej wentylacji bo robi się termos .
termos...

no tak bo jak powietrze z domu ucieka tak że kominy można wyburzyć

okna zamknąć to i tak będzie wentylacja, to w tedy zrobienie szczelnej izolacji

zamyka ostatnią deskę ratunku przed głupotą ..

 

ale to i tak nic, ludzie lubują się wstawianiem do ceglaków okien .. aby tylko udusić wentylację na maksa .. a gdzie stężenie pary wodnej bezpieczne wynosi max 30% inaczej po kątach grzyby szaleją .. nie nic strasznego w termosie ..

kto chce mieć kawę zimną ? czy może po to jest termos .. aby nie kupować do nowego domu śmieciucha po parenaście kW mocy

P1010165.jpg

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja polecam kanadyjską piankę ICYNENE. Mam dach konstrukcji kopertowej o dużej ilości załamań. Zastanawiałem się jaki materiał będzie najlepszy. Wybrałem pianę i jestem bardzo zadowolony. Na terenie pomorza działa Pan Henryk - kontakt na http://www.cels.pl Super fachowiec - rzetelny i profesjonalny.

Piankę natryskiwałem na same odeskowanie dzięki temu wypełniłem wszystkie potrzebne przestrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Ja zastosowałem u siebie jedną z lepszych pianek sealection500, grubosć 20cm i z samego ocieplenia jestem baaardzo zadowolony. Nie pyli mi się żadna wełna po domu, sprawa została załatwiona w kilka godzin. Jest jednak jeden haczyk, o ktorym wcześniej nie pomyślałem. Kompletny brak wygłuszenia dźwięków z ulicy , choć teoretycznie pianka ma podobne własciwości do wełny. Niestety ja na poddaszu słyszę każdy przejeżdżający na ulicy rower. Zamknąłem poddaszę płytami G-K, ale to nic nie dało. Zastanawiam się nad wpuszczeniem w wolną przestrzeń celulozy albo ekofibru. Sama pianka rewelacja, niestety chyba tylko dla ludzi mieszkających na uboczu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
W Polsce zrobił się bum na pianki i teraz wpychane są wszędzie, nawet tam, gdzie inne materiały doskonale się spisują - od zawsze ocieplałem wełną i nigdy decyzji nie żałowałem. Izolacja termiczna, a przy tym przepuszczalnośc powietrza bardzo dobra, przy odpowiednim ociepleniu nie słyszałem, żeby komuś zrobił się grzeb,. czy wilgoć. Jeśli chodzi o pianki - dają radę w wielu uszczelnieniach i sam używam, ale w przypadku tego rodzaju izolacji to przede wszystkim duży koszt, za którym nie przemawiają żadne korzyści. Proponuję przemyśleć kestię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...