Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałem że profil tynkarski z taśmą przylepną (na gąbce) załatwi sprawę szczelności przy węgarku.

Tak tu radził @jareko. Mniejszy kłopot przy wykonaniu tego miejsca.

 

Różne drogi wiodą do nieba:-). Ta jest niepobłogosławiona nie mniej lepsza niż nic, a gorsza, (mniej sprawdzona), od tej pobłogosławionej. Czyściec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz dawać taśmy rozprężnej między parapet granitowy a listwę progową okna. Taśma jest paroprzepuszczalna i nasiąka wodą jak gąbka.

 

Szkoda słów komentarza na coś takiego. Surgi, przypuszczam że jeśli pisałeś o taśmach Illbrucka, to się nimi już trochę interesowałeś i wiesz, że do 600 Pa masz gwarancję wodoszczelności:-). A adminowi warto przypomnieć, że najtrudniejszy pierwszy raz. Teraz powinno być już z górki. Powiedziałeś A adminie, powiedz i B!!! Szast, prast i nikt nikogo do gumowego po gumy wysyłać nie będzie:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie możesz dawać taśmy rozprężnej między parapet granitowy a listwę progową okna. Taśma jest paroprzepuszczalna i nasiąka wodą jak gąbka"

 

Kogos po....lo kompletnie

 

[czy to ten koles od plastykowych kotew].

 

Jesli tak to gratuluje wiedzy i.....o

 

Gume sobie mozesz nasadzic na - wiesz co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szast, prast i nikt nikogo do gumowego po gumy wysyłać nie będzie:-).

 

...hehe, poprawił mi się lekko nastrój...

tego jeszcze nie słyszałem, jeszcze trochę i dojdę do wniosku, żeby poprosić admina żeby jednak nie wyrzucał inż Krzysia Specjalisty we wszelkich dziedzinach... Jak go nie było to jakoś smutno się tu zrobiło a teraz można w ciemno codziennie zaglądać i się uśmiechnąć przed zaśnięciem...

 

... a tak w ogóle Krzysiu to Ty jesteś pewien, że nie jesteś członkiem... jakiegoś kabaretu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów komentarza na coś takiego. Surgi, przypuszczam że jeśli pisałeś o taśmach Illbrucka, to się nimi już trochę interesowałeś i wiesz, że do 600 Pa masz gwarancję wodoszczelności:-). A adminowi warto przypomnieć, że najtrudniejszy pierwszy raz. Teraz powinno być już z górki. Powiedziałeś A adminie, powiedz i B!!! Szast, prast i nikt nikogo do gumowego po gumy wysyłać nie będzie:-).

Witam

Dobrze jest, kiedy można wybierać z kilku rozwiązań sposób osadzenia parapetu granitowego. Nie ma co się pienić z takiego błahego problemu. Surgi wybierze co mu najlepiej pasuje. Dużo większym problemem jest dobre osadzenie okna w warstwie ocieplenia. Ale na ten temat nie ma odważnego do merytorycznej dyskusji. Podsunięte zdjęcia termowizyjne Jareko takiego montażu, powalają przed prawdą, więc najlepiej je przemilczeć bo prawda oczy kole.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, kiedy można wybierać z kilku rozwiązań sposób osadzenia parapetu granitowego.

 

Problem w tym, że Twoje rozwiązanie gumiane jest...gówniane. Zero szczelności.

 

Nie ma co się pienić z takiego błahego problemu.

 

Otóż jest się o co pienić, bo w tym Twoim "osadzaniu okna w warstwie ocieplenia" tyle samo prawdy jak w tym, że taśmy rozprężne "nasiąkają jak gąbka" albo że można je zastąpić byle gównianym paskiem z gumy. Wprowadzasz zamęt i tyle. Mnie tam rybka, swoje wiem, ale jak Twoje "pomysły"czyta, ktoś mniej zorientowany, a "oszczędny", to tylko mu współczuć. Współczuję:-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie możesz dawać taśmy rozprężnej między parapet granitowy a listwę progową okna. Taśma jest paroprzepuszczalna i nasiąka wodą jak gąbka. W sklepie z uszczelkami gumowymi, kupisz profil z miękkiej gumy 10x10mm, przykleisz do parapetu granitowego i dosuniesz do listwy progowej okna. Przed tym przymierz parapet z założonym luzem od góry do ramy okiennej 5mm i pamiętaj że parapet powinien podejść na całej szerokości pod węgarki też z luzem 5mm. Tą poziomą szparę wypełnisz silikonem, głęboko jak się da. Pamiętaj że parapet musi być przyklejony do ściany elewacyjnej i musi mieć okapnik. Będziesz miał szczelnie na całej długości i szerokości parapetu.

Pozdrawiam.

Jak który będzie miał 35 lat stażu na montażach to nie takie rzeczy będzie wiedział ... szybko wyjaśni, dlaczego tutaj taśma nasiąka jak gąbka a na filmie naszego specjalisty:lol: jest smak i sznyt :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Test, ale właściciele sklepów gumowych będą mu wdzięczni czyli ktoś jednak będzie zadowolony i wdzięczny za te cenne porady ;)

 

Warto jeszcze powiedzieć o niezmierzonych pokładach wdzięczności brazylijskich hodowców drzew kauczukowych i ubogich zbieraczy lateksu. Brazylia rośnie w siłę! Teraz wiadomo dzięki komu!!! :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"miał 35 lat stażu na montażach"

 

Jak montowal 35 lat temu to nie ma co sie dziwic. Okna drewniane zespolone. Do mocowania gwozdzie. Do uszczelniania pakuly, stare worki po cemencie, czasami stary gumiak, pusta flaszka po winie. Zostalo mu do dzis.

 

A jak ktos bredzi ze 35 lat okna montuje to bredzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerwe Wasza dyskusje, poniewaz niestety musze wrtacic dwa slowa odnosnie tematu, ktory byl tutaj dosc dlugo walkowany.

 

jeden z forumowiczow zachowal sie niezbyt fajnie i ukradl zdjecia z mojego dziennika budowy. To sa wlasnie te zdjecia:

 

http://karolina.reczek.eu/murator/2012.01.28/IR_0861.jpg

http://karolina.reczek.eu/murator/2012.01.28/IR_0863.jpg

 

Nie podal on zrodla tych zdjec i wypisywal totalne glupoty na ich temat, wykorzystujac je do swoich dziwnych celow, tworzac jakas chora fizyke dla poparcia swoich teorii. Jest to tym bardziej zlodziejstwo, ze wypisuje on z konta komercyjnego, tak wiec to co ukradl wykorzystuje do celow zarobkowych. Fajnie wiedziec, ze taka osoba uwaza sie za "fachowca". Niemniej, po tym, co tutaj przeczytalem w jego postach, bylby chyba ostatnia osoba w tym kraju, ktorej bym zlecil wstawienie okien. A poza tym, czy zlodziejowi mozna zaufac?

 

niemniej, nawet mi milo, ze moje zdjecia wywolaly az tak zywa dyskusje :) szkoda tylko, ze zostaly one ukradzione, bez podania zrodla.

Jesli to kogos interesuje, w moim dzienniku budowy sa pokazane wszystkie detale montazu tych okinen, detale obsadzania duzych okien przy tarasie, gdzie nie ma cieplego parapetu.

 

A co do termowizji, to robilem ja tylko dla siebie. W dzienniku umiescilem te zdjecia, jako ciekawostke, zeby pokazac, ze mozna dobrze zamontowac okna, montujac je nie tylko w warstwie ocieplenia. Na dowod pokazalem zdjecia termowizyjne domu pasywnego Lipinskich, ktory jest w Smolcu pod Wroclawiem. Tam jest dokladnie takie samo zjawisko, jak przy moich oknach, a ktore wywolalo tak zywa dyskusje. Szkoda tylko, ze zlodziej o tym nie wspomnial. Ale jak to ze zlodziejami bywa, wybieraja "prawde" ktora jest wygodna tylko dla nich :)

 

Tak wiec wbrew temu, co inne osoby tutaj pisaly, nie jestem kolejnym kretynem, ktory kupil sobie kamerke, zeby sobie popatrzec na dom, ale pozyczylem ja od kolegi, bo naprawde duzo pracy wlozylem w swoj dom, a nic nie jest tak obiektywnym dowodem jakosci wykonania, jak pomiar. Robilem rowniez test szczelnosci, ktory potwierdzil 100% jakosc przy obsadzeniu okien i tez nie uwazam tego za szpan i wyrzucone pieniadze :)

 

i na koniec pozdrawiam zlodzieja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...