Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ciekawe rzeczy piszesz o tych szybach, nie widziałem nawet takiej i nikt mi nawet takiej nie proponował. Przewiercenia pod mocowanie robił producent.

Nie przewiduje się regulacji po montażu ? ? ? to znaczy, że jak firma proponowała mi i robiła regulację plastików to znaczy, że jej nie robiła bo nie była konieczna ?

Okno na zdjęciach wybrane losowo, właśnie nieduże. Najcieplejszym elementem jest uszczelka przy samej szybie, od zewnątrz jak i w środku, sama ram nie wygląda najgorzej.

Aadamuss24, takie okna są robione w Niemczech i w Anglii, ale wyłącznie na zamówienie. Szkło jest gięte ogniowo przez producenta szyb. Ponieważ jest to skomplikowane, to cena na każdym etapie rośnie lawinowo, a i transport wymaga specjalnych skrzyń. Okno do montażu nie wymaga przewiercania ramy, nie robi tego żaden producent, tylko firmy montażowe na swoje ryzyko. Okno ma wpusty, w które wchodzą występy kotew i to całkowicie wystarczy. Całość mocowania okna uzupełnia piana montażowa, listwa dylatacyjna z zamkiem, w który wchodzi tynk wewnętrzny, oraz parapet. Jeżeli rama została przewiercona, to w celu wprowadzenia elementu mocującego. A to tylko pogarsza parametry cieplne ramy. To widać na twoich zdjęciach. Jeżeli skrzydło okna zostało wyjęte z ramy, to znaczy, że ono zostało tylko rozpięte, a jego włożenie nie wymaga żadnej regulacji. Nie wiem jakie masz okna i ile mają szyb. Raz piszesz, że są aluminiowe, a teraz że tworzywowe. Przy tych mrozach zrób zewnętrzne zdjęcia tylko tego okna w nocy, z temperaturą ramy przy parapecie i w połowie okna oraz w środku szyby. Będzie można określić klasę okna i straty na osadzeniu jego w warstwie ocieplenia. Co wyjdzie z tym oknem, będzie dotyczyć także reszty. Męskie decyzje trzeba zostawić na ciepłe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy tych mrozach zrób zewnętrzne zdjęcia tylko tego okna w nocy, z temperaturą ramy przy parapecie i w połowie okna oraz w środku szyby. Będzie można określić klasę okna i straty na osadzeniu jego w warstwie ocieplenia.

 

Postaram się zrobić jeszcze raz zdjęcia kamerą tylko określ dokładnie które elementy mam zrobić kamerą aby zakończyć temat.

Przy parapecie to wiem które to miejsce.

W połowie ??? o którą chodzi, pionową czy poziomą ?

W środku szyby??? tu już nie wiem o co chodzi, pomiar szyby wychodzi bardzo różnie.

Czy pomiary mają być stałe czy o różnym ustawionym parametrze emisyjności ?

Jaki ma być widoczny zakres temperatur?

Okna są alu, tworzywo podawałem jako przykład. Okna mają trzy szyby, 0.6.

Co do regulacji to jakoś nie mam przekonania, że się tego nie reguluje po montażu. Nie znam się ale może wypowie się jakiś praktyk.

 

Link do strony producenta, jest tam pokazany przekrój i inne parametry.

mogę podać jeśli ktoś bardzo zainteresowany

Edytowane przez aadamuss24
usunięcie linku/a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aadamus daj mu te fotki i niech powylicza te swoje straty....

prawdopodobnie wyjdzie na to, że Twój dom traci tylko kotwami - cała reszta jest bez strat...

 

jak już Krzysztofie rozpoczniesz wyliczenia to zrób je w trzech wersjach:

- straty na kotwach JB-D

- straty na Twoich kotwach

- straty bez kotew

tylko nie ściemniaj więcej - podaj konkretne wyniki obliczeń np dla całego sezonu grzewczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz nie masz racji!

Bwojtek, jeżeli nie mam racji, to napisz, który producent okien przewierca ramy, i w jakim celu to robi. Co ma wejść w ten przewiercony otwór, bo przewietrzenie to nie jest. A co jest z fix'ami, też mają wiercone otwory ?. Ramy powstają na linii produkcyjnej, która nie ma głowic poziomych do nawierceń, bo w którym miejscu miałyby być te otwory, skoro każda rama teraz ma inny wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aadamus daj mu te fotki i niech powylicza te swoje straty....

prawdopodobnie wyjdzie na to, że Twój dom traci tylko kotwami - cała reszta jest bez strat...

 

jak już Krzysztofie rozpoczniesz wyliczenia to zrób je w trzech wersjach:

- straty na kotwach JB-D

- straty na Twoich kotwach

- straty bez kotew

tylko nie ściemniaj więcej - podaj konkretne wyniki obliczeń np dla całego sezonu grzewczego...

Sławek, ja na tym forum, o konkretnych stratach na kotwach JB-D czy oknach osadzonych z licem muru, pisałem ze 30x, ale wszyscy uważali mnie za nawiedzonego. Dla Ciebie też pisałem, ale nie pamiętasz, bo nie chcesz spokojnie na ten temat rozmawiać. O stratach montażowych pisałem dla przeciętnego okna 2m2 osadzonego w warstwie ocieplenia i z licem muru nośnego, ale o oknach Aadamuss'a24 nic nie wiem. Jakiej są wielkości i ile ich ma. Ale teraz to nie jest ważne. Trzeba ustalić gdzie to ciepło ucieka i dlaczego. Trzeba się skupić na jednym oknie, które da cały obraz tego montażu. Całe szczęście że ma pompę ciepła i straty nie idą w setki złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bwojtek, jeżeli nie mam racji, to napisz, który producent okien przewierca ramy, i w jakim celu to robi. Co ma wejść w ten przewiercony otwór, bo przewietrzenie to nie jest. A co jest z fix'ami, też mają wiercone otwory ?. Ramy powstają na linii produkcyjnej, która nie ma głowic poziomych do nawierceń, bo w którym miejscu miałyby być te otwory, skoro każda rama teraz ma inny wymiar.

Odbiorcy zagraniczni zazwyczaj zamawiają okna z nawiertrami pod dyble. Podzwoń po większych fabrykach i popytaj jak nie wierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić jeszcze raz zdjęcia kamerą tylko określ dokładnie które elementy mam zrobić kamerą aby zakończyć temat.

W połowie ??? o którą chodzi, pionową czy poziomą ?

W środku szyby??? tu już nie wiem o co chodzi, pomiar szyby wychodzi bardzo różnie.

Jaki ma być widoczny zakres temperatur?

Okna są alu, tworzywo podawałem jako przykład. Okna mają trzy szyby, 0.6.

Co do regulacji to jakoś nie mam przekonania, że się tego nie reguluje po montażu. Nie znam się ale może wypowie się jakiś praktyk.

Link do strony producenta, jest tam pokazany przekrój i inne parametry.

mogę podać jeśli ktoś bardzo zainteresowany

Aadamuss24, postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Chodzi o temperaturę ramy pionowej z zewnątrz. Temperatura szyby z zewnątrz to w środku. Podaj także temperaturę w tym pomieszczeniu z oknem badanym i temperaturę na zewnątrz z termometra. Pomiary powinny mieć mieć wspólny punkt odniesienia, czyli bazę. Z tamtych zdjęć, wynika, że okna nie odpowiadają klasie 0,6. Podaj link do strony producenta. Okna są regulowane przez producenta, a jeżeli w trakcie złego montażu, je zdeformujesz, to musisz je regulować. Tak się dzieje jak kotwy są sztywne, a montaż odbywa się na samej ramie. Wtedy łatwo ją wypaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorcy zagraniczni zazwyczaj zamawiają okna z nawiertrami pod dyble. Podzwoń po większych fabrykach i popytaj jak nie wierzysz.

Bwojtek, mam przed sobą katalog wszystkich ram sprzedawanych w Polsce. Ale tam nie ma zwymiarowanego miejsca przewiercenia otworu. Bo są różne kształty profili i różne w nich położenia kształtowników stalowych. Jeżeli producent ramy podaje Uf na 1,2 to nie wykona otworu pod mostek termiczny na Uf 1,8. Montażyści sami podejmują tą decyzję. Jak wiesz, która fabryka to robi, to ją podaj i będzie sprawa jasna. Ale to na pewno nie będzie okno energooszczędne tylko do chlewika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jeszcze raz. Sam nie wiem po co to robię :) bo montażu już nie zmienię nawet gdybym nie wiadomo jak mękś decyzję podjął :)

Temperatura na zewnątrz ok. - 10, wewnątrz +20. Okno cały czas to samo, na innych wygląda z grubsza podobnie. Okna montowane na kątownikach z przekładkami z tworzywa. Profil okna tutaj: http://www.reynaers.com/pl/pol/produkty/cs_86-hi.aspx

 

Zdjęcia od lewej strony zewnętrznej.

<a href=http://img140.imageshack.us/img140/7046/ir0272.jpg' alt='ir0272.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aadamuss24 - na przekroju profile wyglądają solidnie z tą przekładką termiczną, ale rama aluminiowa niestety dalej jest zimniejsza od okien 3 komorowych i zmiana montażu tu nic nie zmieni.

 

PARAMETRY TECHNICZNE CS 86-HI

Izolacyjność termiczna : Współczynnik przenikania ciepła dla profili Uf od 1,5 W/m²K do 1,9 W/m²K, w zależności od kombinacji profili ościeżnica/skrzydło.

 

Sprawdziłem jeszcze sobie system na którym kiedyś pracowałem. MB70HI od aluprofa:

Dla konstrukcji systemu MB-70HI współczynnik Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,0 do 2,3 W/m2K. Więc niby można osiągnąć Uf=1,0 ale trzeba mieć informację w jakim zestawie kształtowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mam przed sobą katalog wszystkich ram sprzedawanych w Polsce..

Szanowny Krzysztofie.

Nieuzasadnione przeświadczenie o własnej nieomylności bywa odbierane jako zarozumiałość. A to budzi niechęć.. (mówię tak na wszelki wypadek, byś się nie doszukiwał źródeł powszechnej wrogości w strachu przed Twoim systemem montażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bwojtek, mam przed sobą katalog wszystkich ram sprzedawanych w Polsce. Ale tam nie ma zwymiarowanego miejsca przewiercenia otworu. Bo są różne kształty profili i różne w nich położenia kształtowników stalowych. Jeżeli producent ramy podaje Uf na 1,2 to nie wykona otworu pod mostek termiczny na Uf 1,8. Montażyści sami podejmują tą decyzję. Jak wiesz, która fabryka to robi, to ją podaj i będzie sprawa jasna. Ale to na pewno nie będzie okno energooszczędne tylko do chlewika.

Przestań się ośmieszać. Otwórz dowolny katalog systemowy i poszukaj działu montaż. Przeczytaj też dowolną instrukcję montażu okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robione od zewnątrz bo tak zrozumiałem pytanie/prośbę Krzysztofa.

Niebo raczej bezchmurne było ale ostatnio tylko takie jest :)

Pomiar szyby jest taki sobie, ramy myślę, że w miarę ok.

Jakieś wnioski ? bo trochę mnie ciekawią opinie fachowców aby lepiej zrozumieć pewne rzeczy. Mogę porobić jeszcze inne zdjęcia ale już trochę zimno na bieganie na zewnątrz. W ciągu dnia ramy się mocno nagrzewają i długo są ciepłe, więc taki pomiar też jest do dupy. Może pomiary powinny być po nocy ? ale to juz chyba niewiele zmieni.

pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...